خاک و بستر کشت

خرید خاک ارگانیک می تواند تاثیر مستقیمی در رشد گیاه شما بگذارد. خاک ارگانیک کمک می کند تا گیاهان شما در برابر آفات و بیماری ها مقاومت کند. به این ترتیب نیازی به استفاده از مواد شیمیایی و سموم دفع آفات پیدا نخواهید کرد. از آنجایی که خاک ارگانیک از عناصر غنی یعنی مواد مغذی و معدنی تشکیل شده است، سلول های گیاه قوی تر رشد خواهند کرد. همچنین با دریافت این مواد می توانند در مقابل اغلب بیماری ها مقاومت بالایی از خود نشان دهند. به این ترتیب خرید آفت کش های شیمیایی و پرداخت هزینه بالا برای آنها بر طرف می شود. مواد مغذی موجود در خاک های آلی نیز با ایجاد یک محافظت طبیعی باعث مقاومت بیشتر می شوند.
بسته به نیاز و ترجیحات باغبانی شما، فروش خاک ارگانیک در تهران گرولایت در انواع مختلف امکان پذیر شده است. خاک گلدان های خود را با بهترین و مرغوب ترین خاک های موجود پر کنید تا گیاهانی شاداب و میوه هایی مغذی داشته باشید.
خاک یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در رشد گیاهان شما است. تمام مواد لازم برای آنکه گیاه بتواند انرژی لازم را رشد ساقه، برگ و گل های خود را تامین کند از خاک تامین می شود. همچنین خرید خاک ارگانیک به این سبب صورت می گیرد که میزان حفظ آب و رسیدن هوا به ریشه ها را به خوبی تامین می کند. خاک ارگانیک از نظر خواص طبیعی و شیمیایی با خاک باغچه متفاوت است. اگر خاکی که انتخاب می کنید بسیار سبک باشد، به راحتی با آبیاری مواد مغذی خود را از دست می دهد. به این ترتیب گیاه دچار کمبود مواد مغذی می شود. در مقابل سنگینی بیش از حد نیز مانع از خارج شدن آب اضافی می شود. اگر آب بیش از حد در گلدان باقی بماند باعث پوسیدگی و خفگی ریشه خواهد شد. کمبود اکسیژن از عواملی است که به راحتی باعث مرگ گیاهان می شود.
خرید خاک ارگانیک برای محیط های بسته بسیار مناسب است چرا که:
تمیز و بهداشتی است
بدون علف هزر
با کودهای لازم برای رشد گیاه ترکیب شده
مواد شیمیایی در آن به کار نرفته است
برای انواع گلدان ها بسته به نوع خود می تواند مناسب باشد.
خاک ارگانیک می تواند شامل موارد مختلفی از جمله خاک و برگ، برلیت، ورمی کمپوست، کوکوپیت، خاک رس، ماسه و پیت موس شود. با خرید آن می توانید مواد لازم برای رشد گیاه خود را فراهم کنید. همچنین خاک ارگانیک در ابعاد مختلفی به فروش می رسد. این مسئله به ابعاد گلدان شما بستگی دارد. بسته های 4 ، 11، 30 و ... لیتری موجود می تواند کمک کند تا گلدان خود را برای کاشت انواع گیاهان و نهال ها آماده کنید.
با خرید خاک ارگانیک به طبع محصولاتی ارگانیک نیز به دست خواهید آورد. ایجاد یک محیط کشت سالم، زنده و متعادل با وجود مواد مغذی موجود در خاک فراهم می شود. ساختار و حاصلخیری خاک در این گونه خاک ها بهبود پیدا کرده تا منجر به رشد گیاهی سالم و با نشاط شوند. اکثر مواد استفاده شده در آن ساختاری کمپوست و بازیافتی دارند در نتیجه مزایای زیست محیطی بسیار دارند. همچنین استفاده از خاک ارگانیک باعث می شود تا عطر و طعم میوه و سبزی ها متفاوت و خوش تر باشند.
پیت موس: مدت ها است که این ماده اصلی در خاک های گلدان مورد استفاده قرار می گیرد. این یک ماده آلی است که از خزه های تجزیه شده در باتلاق شکل می گیرد.
پرلیت: این ماده معدنی در همه جا وجود دارد. در مخلوط خاک گلدان ها استفاده می شود تا تخلیه آب را بهبود ببخشد. این یک ماده آتشفشانی است که به صورت پوسته های کوچک سفید درآمده.
عملکرد اصلی خاک های ارگانیک آن است که محیطی را برای تغذیه و تحریک رشد گیاه فراهم کند. هر نوع آن می تواند محیطی لازم برای انواع گیاه را فراهم کند. اغلب آنها بو ندارند و به خوبی قابلیت نگهداری آب را به طور مناسب فراهم می کنند. بالا بودن میزان عناصر اصلی کمک می کند تا رشد و گل دهی به خوبی انجام شود. همچنین عاری از انواع باکتری های غیر هوازی، قارچ ها و میکروارگانیسم های پاتوژن هستند. اگر قصد دارید تا گلدهی موفقی داشته باشید استفاده و خرید خاک ارگانیک را به شما پیشنهاد می کنیم.

دیدن اینکه گیاهان روز به روز افتاده تر و بی رمق تر از روز قبل می شوند و رنگ شاداب آن ها به رنگ هایی چون زرد و سبز کمرنگ می گراید، پدیده ای متداول است که برای همه آنهایی که گلخانه ای کوچک در منزل دارند و یا از گیاهان نگهداری می کنند، رخ داده است. مشاهده چنین وضعیتی نشان دهنده عدم وجود مواد معدنی کافی در تغذیه گیاه است. همانطور که تمامی جانداران برای بالندگی به تغذیه ای استاندارد احتیاج دارند، تغذیه گیاهان نیز باید استاندارد و حساب شده باشد. خاک ارگانیک شاید اولین و قوی ترین راهکار برای بخشیدن جانی تازه به گیاهان باشد. این خاک با خاک معمولی تفاوت هایی اساسی دارد. این خاک حاوی اسیدهایی است که به ریشه گیاه کمک می کند تا قدرت نفوذ بیشتری در خاک پیدا کرده و برای جذب آب، مواد مغذی و مواد معدنی مفید پرتوان تر شود.


خاک ارگانیک چیست؟
خاک ارگانیک مخلوطی از کودهای گیاهی و حیوانی و سرشار از مواد آلی می باشد و پکیجی کامل برای رشد گیاهان محسوب می شود. جالب است بدانید که هر نوع گیاه به میزان متفاوتی به خاک ارگانیک نیاز دارد. به عنوان مثال ارکیده ها به مخلوط مواد معدنی و مواد مغذی بیشتری نسبت کاکتوس نیاز دارند. بنابراین سطح اسیدی بودن این خاک برای هر گیاه متفاوت است.
لازم به ذکر است خاک ارگانیک عاری از هر گونه مواد شیمیایی بوده و این موضوع برای گیاهانی که برگ، ساقه و میوه ی آن ها خوراکی است بسیار حائز اهمیت می باشد. عدم وجود مواد شیمیایی در این خاک منتج به این خواهد شد که محصولات گیاه نیز محصولاتی سالم و فاقد عناصر آسیب رسان به سلامتی انسان باشند.
لزوم استفاده از خاک ارگانیک چیست؟
آفات و بیماری ها همواره در کمین گیاهان نشسته اند. کافی ست تا کمی توجه خود را از گیاهان بردارید و ببینید که چه سهل و ساده، دچار آفت و انواع مشکلات خواهند شد. خاک ارگانیک به گیاه کمک می کند تا در برابر این آفات و بیماری ها، از خود مقاومت نشان دهد و در نهایت نسبت به استفاده از سموم شیمیایی و سموم دفع آفات که به نوعی قاتل خود گیاهان هم می باشند، بی نیاز شود.
خاک ارگانیک سرشار از مواد معدنی مغزی می باشد و پکیجی کامل از هر آن چیزی است که یک گیاه برای رشد و بالندگی بدان احتیاج دارد. ساده بگوییم؛ اگر می خواهید خاطر خود را از بابت رشد بی وقفه و تضمینی گیاه آسوده نمایید و هر روز بابت کودهای جدیدی که باید به گیاه بدهید دچار چالش نباشید، استفاده از این خاک بهترین راهکار است.

برای اینکه متوجه معجزه ی خاک ارگانیک در رشد گیاهان شوید، کافی است تا برای مدتی از این خاک در گلخانه استفاده کنید، به شما قول میدهیم که در چند روز اول متوجه سرسبز شدن گلخانه، جان گرفتن گیاهان و گل دهی آن ها خواهید بود. برخی به اشتباه تصور می کنند خاک ارگانیک همان خاک موجود در جنگل یا باغ است اما هرگز برای استفاده از این نوع خاک در گلخانه تان وسوسه نشوید چرا که خاک جنگل و باغ شامل بذرهای قدیمی، علف های هرز و بقایایی است که می تواند گیاهان شما را آلوده کند.
اگر راه های پر هزینه و پر زحمت را برای داشتن گلخانه ای شاداب و سرزنده تا کنون امتحان کرده اید اما هر بار به در بسته خورده اید، اطمینان داشته باشید که خاک ارگانیک شما را دست خالی از این مسیر باز نمی گرداند.
مجموعه تهران گرو لایت با ارائه ی بهترین انواع خاک ارگانیک مخصوص باغبانی و گلخانه های تحت کشت، شما را از بابت داشتن سرزنده ترین گیاهان آسوده خاطر خواهد نمود. کافیست یک بار اعتماد کنید تا نتیجه ی مثبت آن را روی گیاهان ببینید.

دسته‌بندی