بذر انواع گوجه فرنگی

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

بذر انواع گوجه فرنگی


گوجه فرنگی یکی از صفی جات پر خاصیت است که خواص آنتی اکسیدانی آن در بین سایر خواص آن زبانزد است. داشتن یک گلدان در خانه که گوجه های خوش آب و رنگ از بوته های آن آویزان است کار چندان دشواری نیست. بلکه به کمی صبر و حوصله نیاز دارد. اگر شما هم به کاشت سبزیجات و صیفی جات علاقه مند هستند می توانید با خرید بذر انواع گوجه فرنگی اقدام به کاشت گوجه فرنگی های دلخواه خود کنید و از دیدن و مصرف ثمره تلاش خود لذت ببرید.
مجموعه تهران گرولایت در راستای یکی از اهداف خود که دسترسی راحت مشتریان به بالاترین و با کیفیت ترین محصولات است اقدام به ارائه ی بذر انواع گوجه فرنگیِ، تولید شده توسط یکی از معتبرترین برندهای بازار به نام وانیا کرده است.

مقدمات کاشت بذر گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از صیفی جاتی است که به گرما و نور زیاد برای رشد بیشتر و به بار نشستن احتیاج دارد. شما میتوانید هم در آپارتمان و هم در گلخانه های کوچک خانگی تحت نور لامپ های رشد گیاه فول اسپکتروم و هم در باغچه منزل اقدام به کاشت بذر انواع گوجه فرنگی کنید. کافیست مراحل زیر را برای کاشت دنبال کنید.
1- انتخاب بذر: برای کاشت بذر گوجه فرنگی انواع بذر وجود دارد از گوجه های کوچک به اندازه دانه های انگور گرفته تا گوجه های بزرگ تر و در رنگهای مختلف، که با انتخاب بذر با کیفیت می توانید درصد موفقیت خود را افزایش دهید.
2- سینی نشاء: برای کاشت بذر گوجه فرنگی بهتر است ابتدا از سینی نشا استفاده کنید .و سپس  بوته سبز شده را به گلدانی بزرگتر انتقال دهید و یا به محیط اغچه منتقل کنید.  
3- خاک مناسب: خاکی که برای کاشت بذر گوجه فرنگی انتخاب می کنید باید خاکی سبک و سرشار از مواد آلی باشد تا بذرها به خوبی جوانه بزنند. ترکیب ورمی کمپوست و خاک شنی یا خاک باغچه به همراه پرلیت می تواند گزینه مناسبی برای کاشت بذر گوجه فرنگی باشد.
4- زمان مناسب: اگرچه گوجه فرنگی را میتوان در تمام فصول سال کاشت اما بهترین و خوشمزه ترین آنها در در اواخر بهار و فصل تابستان به دست می آیند زیرا گوجه فرنگی گیاهی افتاب دوست است.
5- محیط مناسب: اگر چه بوته های گوجه فرنگی برای بالغ شدن به نور  زیادی احتیاج دارند اما برای جوانه زدن و سبز شدن انواع بذر گوجه فرنگی باید آنها را در مکانی تاریک و گرم نگهداری کرد . پس از جوانه زنی بذر نیاز به مکانی با نور کافی برای رشد بهتر بوته ی گوجه فرنگی دارید. شما باید مکانی با تابش مستقیم نور خورشید برای حداقل 5 ساعت نور در روز در نظر بگیرید.

چگونه بذر انواع گوجه فرنگی بکاریم؟

همانگونه که در بالا گفتیم ابتدا از سینی نشاء شروع میکنیم. سینی را از خاک حاصلخیز پر کرده و حفره ای نیم سانتی متری در آن ایجاد می کنیم. پس از آن دو تا 3 عدد بذر گوجه را درون حفره قرار داده و روی آن را با خاک می پوشانیم. و سپس به آرامی آبیاری می کنیم. برای اینکه بذرها سریعتر جوانه بزنند روی سینی نشا را با پلاستیکی تیره می پوشانیم و سینی را در مکانی تاریک و نسبتا گرم قرار می دهیم. بسترخاک را باید دائما چک کنید تا مرطوب باشد اما خیس نباشد.
بعد از 5 تا 10 روز جوانه های کوچک از خاک بیرون می آیند . حال میتوان سینی نشاء را در معرض نور خورشید قرار داد. سرعت رشد جوانه ها در این مرحله بیشتر می شود. پس از ظاهر شدن دو تا سه ردیف برگ در پایین ساقه میتوان بوته ها را از سینی نشاء جدا کرده و به محیط بزرگتر ( گلدان یا باغچه ) منتقل کرد.
زهکش گلدان را با ریختن مقداری سنگ در کف گلدان و سوراخ کردن انتهای گلدان آماده کنید. ترکیب 2 قسمت خاک بارور و 3 قسمت کمپوست یا خزه نارس ترکیب مناسبی برای کاشت بوته های گوجه فرنگی است.  
حفره ای در میان گلدان ایجاد کنید و بوته ها را به آرامی بدون آسیب دیدن ریشه از محل نشاء جدا کنید و در گلدان یا باغچه بکارید و گلدان را در معرض تابش نور خورشید قرار دهید.  
مراقبت دمایی و آبیاری متعادل راز ماندگاری و به ثمر رسیدن تلاش شما برای داشتن گوجه هایی زیبا خواهد بود.
چیدن به موقع گوجه فرنگی های رسیده باعث می شود توان گیاه صرف سایر میوه ها شود و باردهی بیشتر گردد.

قیمت و خرید بذر انواع گوجه فرنگی

برای خرید بذر انواع گوجه فرنگی شما عزیزان می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

دسته‌بندی