سیستم تهویه اتاق رشد گیاه

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

سیستم تهویه اتاق رشد گیاه

فرآیند جایگزینی هوای تازه به جای هوای مصرف شده در یک فضای بسته تهویه نامیده می شود. طراحی سیستم تهویه گلخانه و یا اتاق رشد گیاه در فضای بسته گلخانه و اتاق های رشد گیاه مسئله مهمی است که به انجام درست فرایند تهویه کمک می کند. به همین دلیل، خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه یکی از اموری است که تمامی صاحبان گلخانه باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.
گیاهان در دما و رطوبت متناسب با فیزیولوژی خود حداکثر رشد را خواهند داشت. با افزایش بیش از حد دما و رطوبت خسارات جبران ناپذیری به گیاهان و محصولات وارد می شود. بنابراین برای متعادل نگهداشتن این دوپارامتر نیاز به ابزار سنجش و ابزار متعادل کننده است که در خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه گنجانده می شوند.

تهویه در فصل گرما و فصل سرما بسیار مهم است!

متعادل کردن دما و رطوبت در فصول سرد سال راحتتر از فصول گرم سال است. دمای هوای گلخانه در تابستان در اثر شدت تابش نور به گلخانه و همچنین مدت زمان بیشتر تابش نور بخصوص در مناطق گرمسیری بسیار افزایش خواهد یافت. با بالارفتن دما و در نتیجه تبخیر آب گیاهان و آب موجود در خاک، رطوبت محیط کشت به صورت آزار دهنده ای نیز افزایش خواهد یافت، بنابراین جهت پایین آوردن دمای محیط و متعادل کردن رطوبت خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه و استفاده از فن های تهویه و کولرهای گازی متناسب با فضای گلخانه و منطقه جغرافیایی اهمیت بسیار زیادی می یابد.

استفاده از وسایل گرمایشی در زمستان!

در زمستان نیز از وسایل گرمایشی جهت بالا بردن دمای هوا بخصوص در شب های سرد زمستان از هیتر برقی و یا بخاری استفاده می شود بنابراین دمای هوا اطراف وسایل گرمایشی ( بخصوص در گلخانه های بزرگ ) بالاتر از سایر نقاط دورتر از بخاری و یا هیتر برقی است. در نتیجه برای به گردش در آوردن هوا و یکنواخت کردن دمای محیط کشت باید خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه مانند پنکه و یا فن های سیرکوله به درستی صورت گیرد.

جانمایی سیستم تهویه و خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه

جانمایی و محل نصب سیستم تهویه نیز در کنترل بهتر شرایط محیط کشت بسیار کمک کننده خواهد بود. بنابراین فن های تهویه باید در مکانی نصب ‌شوند که اختلاف سطح کافی با بلندترین ارتفاع گیاهان داشته باشند، تا گیاهان در معرض جریان مستقیم هوا قرار نگیرند.جهت تهویه بهتر هوا پنجره ورود هوا در یک سوی گلخانه و یا اتاق رشد و فن های تهویه جهت خروج هوا در سوی دیگر تعبیه می شوند.
پنجره ورود هوا و فن های تهویه باید حداقل ۹۰ سانتی متر بالاتر از سطح گیاهان باشند تا هوای سرد وارد شده با هوای گرم داخل گلخانه ترکیب شود و در نتیجه با متعادل شدن باعث سرمازدگی گیاهان نشود. علاوه بر آن در شرایطی که گلخانه در محیط باز احداث شده است توجه به مسیر وزش باد غالب در منطقه بسیار مهم است. فن های تهویه هوا باید در خلاف جهت وزش باد نصب شوند.

محاسبه تعداد فن گلخانه چگونه صورت می گیرد؟

یکی از سوالاتی که در زمان خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه پرسیده می شود در مورد محاسبه تعداد فن های گلخانه است. در زمان طراحی و اجرای سیستم تهویه محاسبه تعداد فن در گلخانه و همچنین محاسبه ضریب تهویه با توجه به مساحت گلخانه یا اتاق رشد گیاه و یا با توجه به دبی خروجی هوای فن در شرایط استاندارد انجام می شود.
تهویه در گلخانه های کوچک و اتاق های رشد گیاه به کمک یک یا دو فن دو سرعته به راحتی امکانپذیر است. اما در گلخانه های بزرگ استفاده از چندین فن کوچک دو سرعته بهتر از یک یا دو فن بزرگ است؛ زیرا در صورت خراب شدن و یا از کار افتادن یک فن ، فن های دیگر فرایند تهویه هوا را انجام خواهند داد.

پارامترهای مهم در زمان ساخت اتاق رشد گیاه کدامند؟

خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه تنها بخشی از تجهیزسازی گلخانه است. هنگامی که شما در تدارک ساخت و ایجاد یک اتاق کشت و یا یک گلخانه هستید، باید به پارامتر های زیادی دقت کنید. وجود نور مناسب، رطوبت مطلوب، دما ایده آل موارد دیگر باید به درستی اعمال شوند. اما در این میان یکی از اصلی ترین پارامتر ها که از اهمیت فراوانی برخوردار است اما کمتر مورد توجه قرار میگیرد، لزوم خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه است.

فواید و مزایای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه کدامند؟

خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه نقش بسیار مهمی در سلامت گیاه و افزایش تولید و نرخ بهره وری دارد. اهمیت استفاده از سیستم تهویه مناسب صرفا محدود به ایجاد تعادل دما و تعادل رطوبت نیست و مزیت های فراوانی در سیستم تهویه اتاق رشد گیاه نهفته است. برخی از این مزایا به شرح زیرند:
• کنترل موثر دما
• کنترل میزان  رطوبت
• جایگزینی CO2
• اکسیژن دهی و گردش هوا
• کمک به فرایند گرده افشانی گیاهان
• کنترل آفات گیاهی
• توزیع یکنواخت هوا در سطح گلخانه
• تمیز کردن هوای گلخانه و کاهش بوی نامطبوع
• برقراری جریان هوا داخل و خارج آن
• افزایش حداکثری راندمان انرژی
• افزایش نرخ بازدهی کشت

چرا باید هوای داخل گلخانه یکنواخت باشد؟

یکی از فواید خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه یکنواخت کردن هوای داخل گلخانه است. برای یک نواخت شدن دمای اتاق کشت (گلخانه) نیازمند جریان یافتن هوای داخلی و ترکیب جبه هوای سرد و گرم هستیم در صورتی که این جریان برقرار نشود هوای گرم به سبب سبک بودن به سمت بالا صعود کرده و هوای سرد در سطوح پایین قرار می گیرد و باعث ناهمگون شدن دمای اتاق کشت خواهد شد.
 از طرفی در فصول گرم به سبب افزایش دمای داخلی اتاق کشت و یا گلخانه باید به طور پیوسته تعدیل دمایی و خنک سازی انجام شود تا از آسیب دیدن کشت جلوگیری به عمل آید. بنابراین استفاده از سیستم تهویه  ای که هوای گرم داخلی را خارج کرده و هوا با دمای کمتر جایگزین آن کند اهمیت پیدا می کند.

با افزایش دما رطوبت نیز افزایش می یابد!

یکی دیگر از مزایای خرید سیستم تهویه اتاق رشد کنترل رطوبت است. با افزایش دمای داخلی میزان رطوبت نسبی تولید شده به طور چشم گیری افزایش پیدا می کند (رطوبت نسبی در ارتباط مستقیم با دما قرار دارد) و اگر این رطوبت از ماکزیمم سطح مجار رطوبت مورد نیاز گیاه بیشتر شود باعث آسیب رسیدن به گیاهان  میشود.
همچنین از آنجایی که رطوبت به سبب سنگین بودن در لایه های پایین تجمع پیدا میکند شرایط مناسب برای تولید و تکثیر قارچ ها و باکتری ها ایجاد می شود که باعث افزایش بیماری های گیاهی خواهد شد. لذا برقراری جریان هوا از محیط خارج به سمت داخل اتاق کشت یا گلخانه و خروج هوای مرطوب داخلی به بیرون تا رسیدن به سطح مجاز رطوبت داخلی از ایجاد آسیب و خسارت به محصولات کشت شده جلوگیری می کند.

چگونه CO2 مورد نیاز گیاهان را تامین کنیم؟

از دیگر مزیت های مهم خرید سیستم تهویه اتاق رشد تامین CO2  مورد نیاز گیاهان است. گیاهان برای تنفس و فتوسنتز نیازمند به دو گاز مهم هستند CO2 و O2. از آنجایی که اتاق کشت محصور است و ارتباط آن با محیط خارجی محدود شده است، درصورتی که این دو گاز به مقدار کافی تامین نشود فرایند رشد و نمو گیاه دچار مشکل خواهد شد.
 با خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه، هوا ی خارجی که سرشار از اکسیژن و دی اکسید کربن است به داخل اتاق کشت راه پیدا میکند و سطح مناسبی از دی اکسید کربن در اختیار فرایند فتوسنتزی و غذا سازی گیاه قرار میگیرد و رشد رویشی گیاه تعدیل می شود. همچنین با افزایش فتوسنتز در گیاه، رشد و گسترش ریشه در بستر کشت افزایش پیدا می کند و به طبع آن  گیاهان شاداب و مقاوم در برابر آفات و تنش های احتمالی ایجاد می شود.

خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه باعث جنبش هوا در محیط محصور کشت می شود!

خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه به شبیه سازی باد در محیط محصور اتاق کشت کمک می کند. وجود باد موجب تقویت دیواره سلولی ساقه گیاه می شود و به طور مستقیم بر تمامیت معماری رشد گیاه تاثیر می گذارد. برای بسیاری از گیاهان باد (شبیه ساز باد)  برای انجام فرایند گرده افشانی لازم و ضروری است. بسیاری از گیاهان معمولی و حتی گیاهان زینتی از طریق باد گرده افشانی می کنند. بنابراین حرکت هوا باعث جابجایی گرده گیاهان و انجام گرده افشانی خواهد شد.

در خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه به چه مواردی باید توجه کنیم؟

امروزه استفاده از فن ها و هواکش ها به منظور هوادهی و تهویه هوا در اتاق های کشت، سالن های کشت گیاهان و  گلخانه ها بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و بسته به ابعاد گلخانه از فن های با توان و قدرت متفاوتی استفاده می شود. عواملی همچون تعداد فن و هوا کش نصب شده ، فاصله نصب، نصب روی دیوار های طولی یا دیوار های عرضی پارامتر هایی هستند که در انتخاب فن و هواکش ها باید مورد توجه قرار گیرند. مهم ترین فاکتور ها در انتخاب هواکش های اتاق کشت و گلخانه ها عبارتند از:
• محل احداث اتاق کشت یا گلخانه
• نوع گلخانه از نظر باز یا بسته بودن
• متراژ و ابعاد اتاق کشت یا گلخانه
• دما و رطوبت مورد نیاز کشت
• نوع محصول کشاورزی
• بودجه برنامه ریزی شده
به این موارد توجه ویژه ای داشته باشید!
قبل از اقدام به خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه  انتخاب و خرید فن با هواکش برای اتاق کشت خود باید به سوالات زیر پاسخ دهید:
• به چه تعداد فن و هوا کش نیاز دارید؟
• میزان دبی هوای مورد نیاز ورودی و خروجی اتاق کشت یا گلخانه در چه سطحی باید باشد؟
• چقدر از بودجه کشت قابل اختصاص به تهویه خواهد بود؟
•  فن ها و هواکش ها باید چند ساعت در روز کار کنند تا تهویه مطبوع هوا انجام شود.
 لذا قبل از خرید حتما پاسخ سوالات فوق را به دست آورید، در صورت نیاز به مشاوره میتوانید با کارشناسان مجرب ما از طریق بخش پشتیبانی سایت تهران گرولایت کسب اطلاعات کنید.

التزام خرید سیستم تهویه اتاق رشد در گلخانه های بسته بیشتر است!

التزام خرید سیستم تهویه اتاق رشد در گلخانه های بسته و اتاق های کشت بیشتر از گلخانه های باز است. زیرا این فضا های کشت مانند یه فضای پلمپ شده هستند که ارتباط هوایی کمی با بیرون دارند. همچنین در این فضا ها بهتر است فن و هواکش به طور همزمان مورد استفاده قرار گیرند تا علاوه بر دمیدن هوای تازه به داخل فضا تخلیه هوا و مکش نیز اتفاق بیفتد و یک جریان هوایی پایدار به وجود آورد.
ماحصل چنین جریانی برقرار شدن باد مصنوعی و یکنواخت شدن دما و رطوبت خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید که اگر گلخانه شما در محیط گرم و پر رطوبت احداث شده است باید از فن و هواکش خشک کن استفاده کنید  تا علاوه بر تعدیل هوای داخلی گلخانه میزان رطوبت موجود نیز تنظیم شود. به طور کلی موقعیت جغرافیایی اتاق کشت و گلخانه برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد، انتخاب فن و هواکش و سایر تجهیزات تهویه هوایی از اهمیت بالایی برخوردار است این که موارد زیر را روشن می کنند:
• دمای خارجی گلخانه چقدر باید باشد تا به گیاهان آسیب نرسد.
• چه میزان ساعت در روز تابش نور اتفاق می افتد و چه ساعاتی گلخانه یا اتاق کشت در سایه است باید مورد توجه قرار گیرد (بر اساس آن باید توان و میزان قدرت و تعداد فن ها و هواکش ها مشخص شوند)
همچنین جهت جغرافیایی قرار گیری و احداث گلخانه مشخص میکند که فن ها باید در جداره های طولی نصب گردند و یا دیواره های عرضی و وسعت گلخانه یا اتاق کشت مشخص میکند چه تعداد فن و هواکش باید برای ایجاد تهویه مطلوب مورد استفاده قرار گیرد.

فن های گلخانه ای باعث تنظیم دمای داخلی گلخانه می شوند!

خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه و فن های گلخانه ای باعث تنظیم دمای داخلی محیط گلخانه می شوند. این فن ها با کنترل دمای محیط ، زمانی که دما افزایش پیدا کند، دما را کاهش می دهند واگر دما بیش از اندازه کاهش پیدا کرد این فن ها دما را افزایش می دهند. این تغییرات به دوعامل بستگی دارد: عامل اول تغییرات آب و هوایی داخل گلخانه که با توجه به فصل گرم با افزایش دما و درفصل سرد با کاهش دما مواجه می شویم وعامل دوم این است که گیاهان به دلیل مصرف اکسیژن خود باعث افزایش دما می شوند.
در برخی از موارد به سبب وسیع بودن سطح مورد کشت پرورش دهندگان تعدادی فن در فضای داخلی گلخانه نصب می کنند. عملکرد این فن ها با فن های دمنده و مکنده متفاوت بوده و بیشتر در جهت ترکیب جریان های هوایی با دمای مختلف و به جریان در آوردن هوای قسمت های که اتمسفر ساکن دارند مورد استفاده قرار می گیرند. نکته دیگری که در خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه و انتخاب فن و یا هواکش برای اتاق کشت باید مد نظر قرار دهید این است که برای چه هدفی میخواهید از فن یا هواکش در اتاق رشد یا گلخانه خود استفاده کنید.

هواکش‌های خانگی و صنعتی خزرفن

هواکش‌ها از تجهیزات بسیار مهم در سیستم‌های تهویه و تصفیه هوا هستند که به منظور جلوگیری از تجمع گرد و غبار و تهویه مناسب فضاهای داخلی استفاده می‌شوند. خزرفن یکی از شرکت‌های برتر در زمینه تولید هواکش‌های خانگی و صنعتی است که با تکنولوژی پیشرفته و کیفیت بالا، محصولات متنوعی را به بازار عرضه می‌کند.

هواکش‌های خانگی خزرفن

هواکش‌های خانگی خزرفن مناسب برای استفاده در فضاهای خانگی و کوچک هستند. این هواکش‌ها دارای طراحی زیبا و کم‌صدا هستند و قادر به تصفیه و تهویه هوای فضاهای داخلی می‌باشند. برخی از ویژگی‌های هواکش‌های خانگی خزرفن عبارتند از:

  • قدرت مکش مناسب: هواکش‌های خانگی خزرفن با قدرت مکش مناسبی عمل می‌کنند و توانایی جذب گرد و غبار و آلاینده‌های هوای فضاهای داخلی را دارند.
  • کارکرد کم‌صدا: این هواکش‌ها با استفاده از تکنولوژی صوتی پیشرفته، کمترین سطح صدا را در هنگام عملکرد دارند و برای استفاده در فضاهای خانگی بسیار مناسب هستند.
  • نصب آسان: هواکش‌های خانگی خزرفن دارای طراحی ساده و قابلیت نصب آسان هستند. شما می‌توانید آن‌ها را به راحتی در محل‌های مختلف نصب کنید و از تمیزی و تازگی هوای فضای خانه خود لذت ببرید.

هواکش‌های صنعتی خزرفن

هواکش‌های صنعتی خزرفن برای استفاده در فضاهای بزرگ‌تر و صنعتی طراحی شده‌اند. این هواکش‌ها دارای قدرت مکش بسیار بالا و قابلیت تصفیه و تهویه هوای فضاهای صنعتی را دارند. برخی از ویژگی‌های هواکش‌های صنعتی خزرفن عبارتند از:

  • قدرت مکش بالا: هواکش‌های صنعتی خزرفن با قدرت مکش بسیار بالا عمل می‌کنند و توانایی جذب و از بین بردن گرد و غبار، بوها و آلاینده‌های هوا را دارند.
  • مقاومت در برابر شرایط سخت: این هواکش‌ها با استفاده از موتورهای قدرتمند و قطعات مقاوم، قابلیت کارکرد در شرایط صنعتی سخت را دارند و بازدهی بالایی را تضمین می‌کنند.
  • قابلیت تنظیم سرعت: برخی از مدل‌های هواکش‌های صنعتی خزرفن دارای قابلیت تنظیم سرعت هستند. این ویژگی به کاربر امکان می‌دهد سرعت جریان هوا را براساس نیاز فضای صنعتی تنظیم کند

چرا می خواهید از فن یا هواکش استفاده کنید؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم شما باید به این سوال پاسخ دهید که به چه هدفی می خواهید برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه و خرید فن اقدام کنید. این امر بدین معنا است که آیا صرفا تبادل هوای بیرون و هوا داخل محیط کشت مد نظر شما است و یا برای تامین گاز دی اکسید کربن به منظور فتوسنتز و اکسیژن از فن استفاده می کنید. همچنین، ممکن است کاهش رطوبت گلخانه و یا تعدیل دما و یا همه این گزینه ها مد نظر شماست.

بودجه شما برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه چقدر است؟

پس از مشخص کردن اهداف خود از خرید سیستم تهویه هوا و خرید فن (هواکش) یک مرحله تا انتخاب فن مناسب و تعداد مناسب فن مورد نیاز وجود دارد و آن میزان بودجه تجهیزاتی شماست. به عبارتی در تخصیص اعتبار و بودجه ای که برای اتاق کشت خود در نظر گرفته اید چه سهمی از آن برای سیستم تهویه در نظر گرفته شده است. در پایان با در نظر گرفتن همه موارد بیان شده میتوان مشخص کرد چه نوع فن (یا هواکش) با چه قدر مکش یا دمندگی و با چه تعدادی برای اتاق کشت یا گلخانه شما نیاز است .

آیا خرید سیستم تهویه اتاق رشد و انتخاب فن و یا هواکش برای اتاق کشت کار ساده ای است؟

بهتر است بدانید خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه و انتخاب هواکش یا فن برای اتاق کشت کارآسانی نیست. هواکش های خروجی معمولاً بر اساس قطر آن ها در اینچ در اندازه های مختلف موجود هستند و معمولاً شامل مدل های۴، ۶ و ۸ اینچی هستند. شما باید محصول مورد نظر را بر اساس نیاز و اندازه ی محیط کشت انتخاب کنید. اگر می خواهید یک هواکش ورودی انتخاب کنید، ابتدا اندازه مناسب را برای اتاق رشد خود پیدا کنید. اندازه فن ورودی را می توان با اندازه فن خروجی یکسان در نظر گرفت. در آخر، به یاد داشته باشید که خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه به اندازه هوای قابل تنفس برای ما انسان ها مهم است.

انواع فن ها و هواکش های رشد برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه

ما در مجموعه تهران گرولایت تعدادی از باکیفیت ترین و مناسب ترین فن ها و هواکش های رشد را به منظور تهویه اتاق کشت موجود کرده ایم و به شما کمک می کنیم خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه را با لذت بیشتری تجربه کنید. این محصولات به شرح زیرند:
پنکه دمنده مدل HALEH: این پنکه در دو سایز موجود است. سایز کوچک آن دارای ابعاد 12*26*27  سانتی متر و سایز بزرگ آن در ابعاد ابعاد 15*35*34 سانتی متر است. توان مصرفی پنکه دمنده مدل هاله در سایز کوچک 30 وات و حجم باد دهی آن 42 متر مکعب بر دقیقه است. این پنکه دارای سه پره از جنس پلاستیک و سرعت گردش پروانه آن 2000 دور در دقیقه است.
عملکرد این پنکه دمنده شبیه به مدل های دیگر دیواری یا ایستاده است ولی به راحتی روی میز یا پایه نصب می شود. پنکه دمنده مدل هاله سایز بزرگ دارای  توان 40 وات است همچنین حجم بادی که در دقیقه تولید می کند 550 مترمکعب می باشد و از دیگر ویژگی های فنی این محصول می توان به دور موتور 2200 دور در دقیقه اشاره کرد. پنکه مدل هاله برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه گزینه مناسبی است.
پنکه رو میزی فلزی دور بالا: این پنکه دارای ابعاد12*12*30  سانتی متر و وزن 4 کیلو گرم است. همچنین، پنکه رومیزی فلزی دارای سه پره فلزی و توان مصرفی 30 وات است و حجم باد دهی آن 45متر مکعب بر دقیقه است.
• پنکه رو میزی BIMER: این پنکه در ابعاد ابعاد21*21*23  سانتی متر و وزن 1.5 کیلوگرم، دارای سه پره پلاستیکی و توان مصرفی 20 وات و میزان هوادهی آن 25 متر مکعب بر دقیقه است.
• پنکه رو میزی مدل FC01- 180: این پنکه در ابعاد 22*25*22سانتی متر و وزن یک کیلو گرم دارای سه پره پلاستیکی و توان مصرفی 20 وات است. این پنکه ویژگی های مناسبی دارد و شما می توانید برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه این محصول را سفارش دهید.
پنکه رو میزی دور بالا سایز بزرگ: این پنکه با چهار پره فلزی و وزن 500 گرم بسیار سبک و پر قدرت و با توان که درابعاد 18*10*20 سانتی متر است.
• پنکه گیره ای پنج پره: این پنکه دارای ابعاد ساختاری 34*15*43  سانتی متر و اندازه پره های آن 33 سانتی متر است. پنکه گیره ای دارای پایه ثابت بوده و قابلیت تنظیم ارتفاع دارد و بسیار سبک و در وزن 700 گرم ساخته شده است .این پنکه را می توانید در خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه مد نظر قرار دهید.
پنکه رو میزی دور بالا سایز کوچک مدل TGL45: این پنکه ابعاد15*15*10 سانتی متر و وزن270 گرم دارد و بسیار سبک و مقاوم است و دارای 4 پره فلزی با اندازه 10 سانتی متر است.
پنکه رو میزی سایز کوچک مدل TGLP16: این پنکه بسیار سبک با وزن 200 گرم و دارای چهار پره پلاستیکی 10 سانتی متری است. همچنین ابعاد کلی آن ابعاد150*80*150 میلی متر است.
پنکه رومیزی شارژی مدل zdl-f95b: این پنکه دارای مصرف پایین انرژی و سه سرعت مختلف حرکت پره است. همچنین، پنلکه رومیزی شارژی دارای باتری قابل شارژ و کابل شارژ USBاست و ابعاد آن 10*4*14  سانتی متر و ابعاد پره آن 10 سانتی متر هستند.
هواکش دمنده در دوسایز 15و 25 سانتی متری و دو مدل پره آهنی و پره پلاستیکی: این محصول مناسب برای گلخانه، اتاق رشد گیاه، کارگاه، سوله، اماکن اداری و تجاری، پارکینگ، انبار و فروشگاه و دامداری ها است.

خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه

مجموعه تهران گرولایت شما را در مسیر احداث گلخانه یا اتاق کشت مد نظرتان همراهی خواهد کرد. اگر قصد دارید اتاق کشت خود را ایجاد کنید و برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه اقدام کنید، اما از تخصص کافی برخوردار نیستید، کارشناسان ما در این مسیر همراه شما خواهند بود و با مشاوره های کاملا تخصصی بهترین و مناسب ترین تجهیزات کشت را از ابتدای فرایند احداث اتاق کشت ( یا گلخانه ) تا آخرین مرحله تولید محصول در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد .
مجموعه تهران گرولایت با بهره گیری از دانش و تخصص کارشناسانی که در این زمینه دارای تحصیلات و مهارت هستند، همواره در کنار شما خواهد بود پس بدون نگرانی لذت کشت و تولید گیاهان مورد علاقه خود را با ما تجربه کنید.

دسته‌بندی