هوشمند سازی اتاق رشد گیاهخرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه

هوشمند سازی گلخانه و یا اتاق رشد گیاه از جمله اقداماتی است که می تواند به طور مستقیم بر رشد گیاه اثر بگذارد. در فرآیند هوشمندسازی، تجهیزاتی به کار برده می شوند تا تمامی اموری که برای رشد گیاه مورد نیاز هستند به صورت خود کار و بر طبق برنامه هایی از پیش تعیین شده پیش بروند.
همین امر دخالت نیروی انسانی را به حداقل می رساند و این موضوع نقش مهمی در کاهش خطاهای انسانی دارد. به همین دلیل، امروزه خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه به دغدغه ای مهم در میان کسانی تبدیل شده است که به دنبال بهترین روش ها برای رشد گیاه هستند.

آیا هوشمندسازی اتاق رشد گیاه باعث افزایش سود می شود؟

کسانی که به صورت حرفه ای در این زمینه مشغول به فعالیت هستند به مواردی از جمله سود دهی اهمیت بسیار زیادی می دهند. بهتر است بدانید بررسی ها نشان داده اند خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه می تواند منجر به افزایش سود دهی تولید و کاهش هزینه ها شود.
زیرا با استفاده از فرآیند هوشمند سازی تمامی کارها توسط ابزارهای دیجیتال و سنسورهای ماشینی انجام می شوند و با توجه به این موضوع  که این ابزارها حساسیت بسیار بالایی دارند، تمامی کارها با دقت فراوان پیش می روند.

آیا این تجیهزات بر اساس پارامترهای حیاتی رشد گیاه طراحی شده اند؟

یکی از اموری که سبب شده است خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه مورد توجه قرار گیرد طراحی آنها بر اساس فرآیندهای رشد گیاه است. تمامی تجهیزاتی که برای هوشمند سازی اتاق رشد به کار برده می شوند در برابر پارامترهای حیاتی رشد از جمله دمای داخلی و دمای خارجی، تهویه و گردش هوا، میزان رطوبت محیط و میزان نور دهی بسیار حساس هستند.
استفاده از این تجهیزات حضور انسانی و فیزیکی را در گلخانه ها به حداقل می رساند و می توان آنها را از طریق گوشی های هوشمند کنترل کرد. فراهم سازی شرایطی برای کنترل گلخانه از راه دور برای ایجاد محیطی طبیعی برای گیاهان اهمیت زیادی دارد و همچنین از دغدغه کسانی که می خواهند گیاهان خود را در بهترین شرایط رشد دهند، می کاهد.

پروژه گلخانه هوشمند با plc شامل چه مراحلی می شود؟

هوشمند سازی اتاق رشد گیاه را می توان در چهار دسته طبقه بندی کرد؛ این چهار دسته به شرح زیر هستند:
• تجهیزات اندازه گیری
• رطوبت سنج و دما سنج اتاق رشد گیاه
• کنترل اتاق رشد
• تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه

تجهیزات گلخانه هوشمند شامل چه مواردی می شود؟

کسانی که می خواهند برای خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه اقدام نمایند و با ساخت سیستم کنترل هوشمند گلخانه بهترین شرایط را برای پرورش گیاهان به وجود بیاورند در این مورد سوال می پرسند که تجهیزات گلخانه هوشمند شامل چه مواردی می شوند. این تجهیزات شامل موارد زیر هستند که در اتاق رشد گیاه به کار برده می شوند:
• پی اچ متر آپ
•  پی اچ متر خاک
• ترموستات دمایی
• سختی سنج آب یا TDS متر آب
در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

پی اچ متر خاک چیست؟

صاحبان گلخانه ها و اتاق های رشد گیاه باید در زمان خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه خرید پی اچ متر خاک را مد نظر قرار دهند. این دستگاه به طور پیوسته پی اچ خاک را اندازه گیری می کند و به کمک کاهنده ها و افزایش دهنده های PH خاک سبب می شود تا PH خاک در اندازه استاندارد باقی بماند.

پی اچ متر آب چیست؟

یکی دیگر از تجهیزاتی که برای هوشمند سازی اتاق رشد گیاه به آن نیازمند هستیم پی اچ متر آب است. زمانی که سموم آفت کش یا قارچ کش یا سایر کودها و ترکیبات غذایی گیاهی در آب مخزن آبیاری حل می شوند، باید آب را شرایط خاصی نگه دارند و نباید باعث شوند که آب بیش از حد اسیدی و یا بازی نشود، در غیر اینصورت اثر بخشی ترکیبات موجود در آب به شدت کاهش پیدا می کند و همین امر سبب می شود هزینه هایی که برای تقویت گیاهان و یا افزایش قدرت مقابله آنها با آفات و یا قارچ های گیاهی پرداخته شده است از بین برود. به همین دلیل مدیریت پی اچ آب بسیار مهم است.

سختی سنج آب یا دستگاه TDS متر چیست؟

اگر می خواهید برای خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه اقدام نمایید باید به خرید دستگاه سختی سنج آب توجه ویژه ای داشته باشید. با افزایش سختی آب میزان ترکیبات نمکی و رسوبات خاک بالا می رود و همین امر سبب می شود تا رسوب نمک و املاح در خاک اتفاق بیافتد. این امر می تواند بر جذب مواد غذایی توسط ریشه گیاهان اثر بگذارد و قدرت باروری آنها را به شدت کاهش دهد. دستگاه سختی سنج میزان سختی آب را به صورت متعادل نگه می دارد و به رشد گیاه کمک می کند.

ترموستات های گرمامتر و سرما متر چه تاثیری در اتاق رشد گیاه دارند؟

ترموستات های گرما متر و سرما متر از جمله محصولاتی هستند که نمی توان در پروسه خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه آنها نادیده گرفت. ترموستات ها مدیریت دمای هوای اتاق رشد گیاه را بر عهده دارند و بر اساس برنامه ای که به آنها داده می شود، در زمان و محدوده های مشخص، جریان برق را به فن های تهویه و وسایل سرمایی و گرمایی می رسانند.

سیستم کنترل درما و رطوبت گلخانه چیست؟

تمامی کسانی که در زمینه رشد و پرورش گیاهان فعالیت دارند به این موضوع واقف هستند که دما و رطوبت از مهمترین فاکتورهای رشد گیاهان در گلخانه ها و اتاق های رشد گیاهان هستند. باید بدانید عدم اندازه گیری، عدم کنترل و مدیریت دما و رطوبت می تواند وضعیت نابسامانی را ایجاد کند و بر رشد گیاهان اثر بگذارد.
به طور مثال، کم بودن رطوبت می تواند باعث خشک شدن ساقه ها و برگ ها شود و میزان تنفس خاک را پایین می آورد. این امر زمینه ساز ابتلا به قارچ ها و بیماری های گیاهی می شود. به همین دلیل کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند یکی از تجهیزاتی که در خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه باید مد نظر قرار گیرد خرید سیستم های رطوبت سنج است.

کنترل اتاق رشد گیاه چگونه عمل می کند؟

کنترلر اتاق رشد گیاه ابزاری است که این امکان را برای افراد به وجود می آورد تا تمامی اجزای داخلی اتاق گیاه را از طریق پیامک یا اپلیکیشن تحت نظر قرار دهند و کنترل نمایند. صاحبان گلخانه ها و یا اتاق های رشد گیاه به وسیله این ابزار می توانند جنبه های بهداشتی و سلامت گیاهان از جمله رطوبت، مواد مغذی، سطح دی اکسید کربن، روشنایی، حرارت و سایر موارد کنترل کننده را تحت نظارت دائمی بگیرند و با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به حضور فیزیکی در گلخانه یا اتاق رشد گیاه نیست.

تایمپر پریزدار و محافظ برق اتاق رشد گیاه چیست؟

یکی دیگر از تجهیزاتی که در زمان خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه به آن نیاز دارید تایمرهای پریزدار و محافظ برق هستند. این ابزار نه تنها از وسایل الکتریکی موجود در اتاق رشد گیاه در برابر نوسانات جریان الکتریسیته محافظت می کنند بلکه می توانند برنامه ساعات خاموشی و روشنی وسایل برقی را تنظیم نمایند. در نتجه تمامی کارها در اتاق رشد گیاه به صورت اتوماتیک پیش می رود و این چیزی است که صاحبان گلخانه ها به دنبال آن هستند.

اتوماسیون گلخانه ای چیست؟

اتوماسیون گلخانه ای، که هدف نهایی خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه است، این امکان را برای صاحبان گلخانه ها به وجود می آورد تا به کمک ابزارهای اندازه گیری دقیق کلیه پارامترهای مهم و حیاتی گلخانه و اتاق رشد گیاه را اندازه گیری کنند. این پارامترها به شرح زیر هستند:
• دمای داخلی گلخانه یا اتاق رشد گیاه
• دمای محیط خارجی
• میزان رطوبت نسبی محیط گلخانه یا اتاق رشد گیاه
• میزان تهویه
• سطح دی اکسید کربن و اکسیژن محیط
• میزان رطوبت خاک
• میزان پی اچ خاک
• میزان لوکس نوری دریافتی توسط گیاهان کشت شده
• میزان سختی آب

سناریو گلخانه هوشمند به چه معناست؟

تا بدین جا در مورد خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه صحبت کردیم. اما ممکن است مفهومی مانند سناریو گلخانه هوشمند به گوش شما نیز رسیده باشد. منظور از سناریو گلخانه هوشمند یا اتاق رشد گیاه ایجاد فضایی برای رشد، مدیریت و کنترل اتوماتیک گیاهان است. به بیان ساده تر، صاحبان گلخانه ها با خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه می توانند دما و رطوبت را اندازه گیری کنند و برای اجرای فرآیند های مختلف برنامه ریزی داشته باشند.

خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه چه مزیت هایی دارد؟

همانطور که متوجه شده اید خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه می تواند به صاحب گلخانه ها کمک نماید تا حضور خود را در گلخانه ها و اتاق رشد گیاه کاهش دهند و از راه دور بر روند رشد نظارت داشته باشند. به عقیده بسیاری از کارشناسان این مهمترین مزیت خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه است. به طور مثال، اگر شما به مسافرت بروید و یا در محل حضور نداشته باشید، با استفاده از این تجهیزات می توانید حضور خود را پر رنگ کنید و از نگرانی های خود بکاهید. مزیت های دیگر خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه به شرح زیرند:
• انجام به موقع، دقیق، منظم و اتوماتیک امور
• کاهش دخالت نیرو انسانی
• کاهش خطا انسانی
• به حداقل رساندن هزینه های تولید محصول
• افزایش سود آوری در تولیدات اتاق رشد و گلخانه
• کاهش هزینه های مربوط به نیروی کار انسانی
• رشد گیاهان در شرایط کاملا مطلوب و کنترل شده
• اندازه گیری کلیه پارامترهای گلخانه یا اتاق رشد با ابزار دقیق و دیجیتال
• تسلط کامل بر شرایط گلخانه یا اتاق رشد گیاه
• مدیریت و کنترل گلخانه از راه دور و بدون حضور فیزیکی در محل گلخانه

تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه را از کجا سفارش دهیم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه در اختیار شما قرار دهیم. تجهیزات هوشمند شامل موارد متعددی می شوند که از مهمترین آنها می توان به سیستم های مدیریت دما و رطوبت، کنترلر اتاق رشد گیاه، پی اچ متر آب، پی اچ متر خاک و دستگاه سنجش سختی آب اشاره کرد. استفاده از این دستگاه ها حضور فیزیکی را به حداقل می رساند و به طرز چشمگیری بر نحوه مدیریت این فضاها اثر می گذارد.
اگر می خواهید برای خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه اقدام نمایید، می توانید به فروشگاه گرولایت مراجعه نمایید. تمامی تجهیزاتی که در این سایت به فروش می رسند دارای مجوزهای لازم هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند. همچنین، کارشناسان این سایت مشاوره های رایگان خرید تجهیزات هوشمند سازی اتاق رشد گیاه را در اختیار شما قرار می دهند و شما می توانید با شناخت کامل و با توجه به بودجه ای که دارید بهترین محصولات را سفارش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر تهران گرولایت مطالعه مقاله های زیر را به شما پیشنهاد می کند :