رطوبت سنج و دما سنج اتاق رشد گیاه

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

رطوبت سنج و دما سنج اتاق رشد گیاه

نور، دما و رطوبت فاکتورهای بسیار مهمی در اتاق رشد گیاه یا گلخانه هستند و به به طور مستقیم بسیاری از پارامتر های رشد و ثمره دهی گیاهان را تحت تأثیر قرار می دهند.کاهش رطوبت از محدوده مجاز و از پیش تعیین شده می تواند باعث بروز مشکلاتی نظیر گلدهی زودتر از موعد گیاه، ریزش گل ها و محصولات تولید شده و ایجاد اختلال در رشد گیاه شود.
از طرف دیگر، افزایش دمای محیط خطر بروز مشکلاتی نظیر تشنگی، خشکی خاک و افزایش میزان تبخیر برگ و خاک را افزایش می دهد. به همین دلیل خرید رطوبت سنج و دما سنج اتاق رشد گیاه یکی از مهمترین کارهایی است که تمامی صاحبان گلخانه ها باید به آن توجه داشته باشند.

رطوبت گلخانه بر چه اساسی مشخص می شود؟

رطوبت گلخانه باید براساس میزان رطوبت مورد نیاز گیاهان کشت شده تنظیم شود. وجود مقادیر کافی رطوبت در گلخانه یا گروباکس باعث بهبود تنفس برگ، شادابی و نشاط گیاه، تسریع تعریق و تعدیل دمایی گیاه و افزایش غیرمستقیم فتوسنتز و غذاسازی در گیاه خواهد شد.

آیا افزایش رطوبت گلخانه یا اتاق رشد گیاه خطرناک است؟

با اینکه رطوبت یکی از عوامل بسیار مهم در رشد مناسب گیاهان است، اما باید بدانید افزایش بیش از حد رطوبت موجود در گلخانه یا اتاق رشد می تواند باعث به وجود آمدن بیماری های قارچی و تکثیر عوامل بیماری زای باکتریایی در محیط مرطوب اتاق رشد یا گلخانه شود. به همین دلیل خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه مسئله بسیار مهمی است.

رطوبت را باید همیشه کنترل کنید!

فرقی نمیکند که شما در حال پرورش گیاهان زینتی یا کشت میوه و سبزیجات هستید، بلکه اندازه‌ گیری و کنترل دما و رطوبت در گلخانه یا اتاق رشد گیاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا گیاهان به پارامترهای دما و رطوبت بسیار حساس هستند و بروز نوسانات دمایی و رطوبتی می تواند خسارات جبران ناپذیری را به کشت شما اعمال کند.
شما می توانید با خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه، میزان رطوبت نسبی گلخانه را اندازه گیری کرده و متناسب با آن برنامه فعالیت رطوبت ساز های گلخانه را تنظیم کنید. وجود رطوبت سنج و دماسنج  شما را در کنترل دمای گلخانه یاری خواهد کرد و گیاهان کشت شده را از اعمال احتمالی نوسانات دمایی محفوظ خواهد داشت.

دستگاه رطوبت سنج و دماسنج در گلخانه چگونه کار می کند؟

اگر می خواهید برای خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه اقدام کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این دستگاه چگونه کار می کند! در پاسخ به این سوال باید ابتدا به این موضوع اشاره کنیم هر گیاهی به سطح مشخصی از رطوبت و دما احتیاج دارد. بنابراین باید این دو فاکتور را به اندازه ای مشخص برای گیاه فراهم کرد.
دستگاه رطوبت سنج و دماسنج با دارا بودن تایمر و آلارم شما را نسبت به شرایط دمایی و رطوبت گلخانه آگاه می کند. چنانچه میزان دما و رطوبت از مقدار تنظیم شده تجاوز کند و یا از مقدار تنظیم شده کمتر شود، دستگاه شروع به آلارم دادن می کند و شما را نسبت به شرایط پیش آمده آگاه می سازد. این یکی از ویژگی های دستگاه رطوبت سنج و دماسنج است. در واقع شما با خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه می توانید کنترل کاملی بر محیط گلخانه داشته باشید.

این دستگاه را در کجا نصب کنیم؟

دستگاه رطوبت سنج و دماسنج دقت بسیار بالایی دارید و میزان این دو فاکتور را در محیط نشان می دهد. شما می توانید این دستگاه را در هر نقطه ای از گلخانه بر دیوار نصب کنید و به طور دائم از شرایط دمایی و رطوبت گلخانه در زمان های مختلف آگاه شوید. در نتیجه خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه اقدام هوشمندانه ای است که می تواند به شما کمک کند به بهترین رشد را در محصولات خود تجربه کنید.

مزایای دستگاه رطوبت سنج و دما سنج چیست؟

با توجه به این موضوع که این دستگاه به طور همزمان رطوبت و دمای گلخانه را نشان می دهد، خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه شرایط بسیار مناسبی را برای صاحبان گلخانه ها به وجود می آورد و می تواند از لحاظ مالی مقرون به صرفه باشد. همچنین، شما با خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه از خرید دستگاه های مجزا و یا پرداخت هزینه بالا بی نیاز خواهد کرد.
از طرفی دیگر، بهتر است بدانید یکی از موارد مهمی که می تواند یک گلخانه را سرپا نگه دارد و یا از پا بیاندازید، میزان دقت در اندازه گیری فاکتور هاست. گاهی اوقات گیاهان آنقدر به کم و زیاد شدن این فاکتورها حساس هستند که تغییری کوچک در آن ها می تواند موجب نابودی گیاهان شود. دستگاه رطوبت سنج و دماسنج با دقتی یکسان و بدون وجود هرگونه خطای انسانی این فاکتورها را اندازه گیری می کند و با پخش آلارم خطر در مواقع لازم موجب می شود تا هرچه سریع تر اقدامات ضروری را به عمل آورید.

قابلیت ویژه این دستگاه در اندازه گیری دمای گلخانه

از امکانات خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه می توان به صفحه نمایش LEDو فونت نمایشی دیجیتالی و خوانا اشاره کرد و با توجه به طراحی که دارند قابلیت اندازه گیری مینیمم و ماکزیمم دماهای متعددی را مانند اندازه گیری همزمان دمای داخل و خارج گلخانه و یا اندازه گیری دمای دو فضای مجاور را دارا هستند. بنابراین کاربر می تواند متناسب با نیاز خود مدل کارآمدی را برای گلخانه یا اتاق رشد گیاه خود انتخاب کند.

از این دستگاه در چه محیط هایی می توان استفاده کرد؟

خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه ایده شگفت آوری است، اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که از این دستگاه در چه محیط هایی می توان استفاده کرد. بهتر است بدانید دستگاه رطوبت سنج و دماسنج گلخانه ای قابل استفاده در گلخانه های صنعتی، گلخانه های خانگی، چادر های رشد گیاه و گروباکس ها بوده و دارای دقت اندازه‌گیری بسیار بالا است.

آیا این دستگاه دارای ضمانت نامه است؟

مشتریانی که امروزه می خواهند برای خرید رطوبت سنج و دما سنج اتاق رشد گیاه اقدام کنند به دنبال محصولی با شرایط ویژه و کیفیت بسیار بالا هستند. همانطور که می دانید ضمانت نامه معتبر از جمله مواردی است که مشتریان به آن توجه ویژه ای دارند. تمامی محصولاتی که در این فروشگاه به فروش می رسند دارای ضمانت نامه هستند و شما می توانید با خیال آسوده برای خرید آنها اقدام نمایید. همچنین، می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان کارشناسان این مرکز بهره مند شوید.

قیمت رطوبت سنج گلخانه ای یا رطوبت سنج اتاق رشد گیاه

یکی از مهمترین سوالاتی که در زمان خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه پیش می آید، در مورد قیمت رطوبت سنج گلخانه ای یا رطوبت سنج اتاق رشد وابسته به دقت اندازه گیری رطوبت سنج بوده و هرچقدر دقت اندازه گیری دستگاه رطوبت سنج گلخانه ای بیشتر باشد به طبع قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. در مورد دماسنج ها نیز این موضوع صادق است. دستگاه دماسنج و رطوبت سنج گلخانه در حقیقت یک مولتی تستر دوگانه دما و رطوبت است که میتواند به طور همزمان دما و رطوبت نسبی هوای گلخانه را اندازه گیری کند و شما را از خرید دو دستگاه مستقل به عنوان دستگاه دماسنج گلخانه ای و دستگاه رطوبت سنج گلخانه بی‌نیاز خواهد کرد.

چگونه برای خرید رطوبت سنج و دماسنج اتاق رشد گیاه اقدام کنیم؟

دستگاه های رطوبت سنج و دماسنج متعددی در بازار موجود هستند که در محیط های زیادی از جمله اماکن صنعتی، پزشکی و دارویی کاربرد دارند. با وجود این، اگر شما به دنبال مجموعه ای هستید که دستگاه رطوبت سنج و دماسنج را به طور اختصاصی برای تعبیه در گلخانه ارائه دهد، می توانید به مجموعه تهران گرولایت اعتماد داشته باشید. این مجموعه به عنوان یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه تولید و ارائه تجهیزات گلخانه ای است و محصولاتی با کیفیت بسیار بالا را به شما ارائه می دهد.
مجموعه تهران تی جی ال مفتخر است که کارآمد ترین ابزار اندازه گیری دما و رطوبت و سایر پارامترهای مهم گلخانه ای را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار مشتریانش قرار می دهد. این مجموعه با پشتوانه دانش علمی و تجارب کارشناسان متخصص، از صفر تا صد این مسیر همراه شما خواهد بود تا شما لذت کشت گیاهانی شاداب و پر محصول را تجربه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :

دسته‌بندی