در این مطلب می خواهیم به شما عزیزان به توضیحات کامل در مورد مزایای استفاده از تایمر آبیاری بپردازیم و شما را با آن آشنا نماییم. عده ای از افراد به اشتباه تصور می کنند که سیراب کردن گیاهان از آب فراوان می تواند اقدامی مثبت برای رشد هرچه بیشتر و بهتر از آن ها باشد. در حالی که آب دهی به گیاهان بایستی طبق برنامه ریزی خاص و به اندازه انجام شود. برخی گیاهان به آب کمتر و برخی به آب بیشتری احتیاج دارند همچنین فواصل زمانی بین آب دهی گیاهان بایستی طبق اصول انجام شود. اینجاست که مزایای استفاده از تایمر در سیستم آبیاری گیاهان خودنمایی می کند. تایمر آبیاری را می توان مغز متفکر یک سیستم آبیاری هوشمند دانست. مزایای استفاده از تایمر آبیاری به قدری زیاد است که می تواند جایگزین نیرو و هوش انسانی جهت آبیاری گیاهان شود. زمان بندی های دقیق این دستگاه باعث می شود تا ذره ای آب به هدر نرود و گیاهان رشدی عالی داشته باشند. در ادامه از مزایای استفاده از تایمر خواهیم گفت.

تجهیزات هیدروپونیک و ایروپونیک

برای خرید تجهیزات هیدروپونیک و ایروپونیک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

مزایای استفاده از تایمر آبیاری در گلخانه

اکسیژن رسانی به ریشه

شاید این مورد یکی از مزیت های پنهان اما بسیار مهم تایمر باشد. در نگاه کلی ممکن است تصور کنید تایمر چگونه می تواند مرتبط با ریشه باشد؟
آب دهی بیش از حد به گیاهان در صورت عدم توجه به زمانبندی آب دهی و میزان آن، می تواند موجب بسته شدن منافذ خاک شود. در صورتی که این روزنه ها اشباع شوند، میزان اکسیژن کافی به ریشه نخواهد رسید و بنابراین گیاه شما رفته رفته دچار پژمردگی و نابودی خواهد شد. در حالی که تایمر می تواند میزان مناسب آب دهی به گیاه را تعیین کرده و در بازه های زمانی استاندارد آن را صورت دهد.

⦁ صرفه جویی در مصرف آب

یکی از مزایای استفاده از تایمر این است که می توان به وسیله آن میزان دقیق آب برای آبیاری گیاه را تعیین نمود. بنابراین ذره ای آب اضافه به گیاه داده نمی شود و از این طریق می توان در مصرف آب صرفه جویی کرد. حتی در مورد تبخیر سطحی خاک نیز این موضوع صدق می کند؛ مادامی که خاک مرطوب بوده و نیاز به آب نداشته باشد، آبیاری صورت نمی گیرد و این موضوع توسط تایمر کنترل می شود.

تایمر دیجیتال آبیاری آگرو

برای خرید تایمر دیجیتال آبیاری آگرو می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

⦁ آبیاری گیاهان زمانی که در منزل حضور ندارید

در گذشته بسیار مرسوم بود که افراد به دلیل مسافرت و عدم حضور در منزل، کلید خانه را به همسایگان و آشنایان می داند تا گیاهان را آبیاری کنند. اما با وجود تایمر دیگر نیازی به نگرانی از بابت خشک شدن گل ها نخواهید بود. یکی از مزایای استفاده از تایمر این است که بدون دخالت شما می تواند آب دهی به گیاه را در زمان مقرر صورت دهد.

⦁ حذف خطای انسانی

هرچند هم که تصور کنید در آبیاری گیاهان دقیق و بدون خطا هستید باز هم اینگونه نخواهد بود. از مزایای استفاده از تایمر حذف خطای انسانی می باشد. حتی کوچکترین میزان از خطا در آبیاری به واسطه تایمر وجود نخواهد داشت و این یعنی بهینه سازی سیستم آبیاری.

نتیجه گیری

آبیاری گیاهان موضوعی است که نیاز به دانش، تخصص و مهارت در حوزه ی شناخت گیاهان و احتیاجات آن ها دارد. بدون شناخت یکی گیاه قادر نخواهید بود تا میزان تغذیه آن را به درستی تامین کنید. گیاهان انواع بی شماری دارنند و این موضوع در گلخانه ها می تواند باعث سردرگمی پرسنل در برخی مواقع شود. داشتن برنامه ریزی های به موقع و جلوگیری از خطای انسانی هم کار راحتی نیست. بنابراین برای رهایی از این دغدغه ها، می توان از تایمر استفاده کرد. مجموعه تهران گرو لایت با اراده تایمر های هوشمند مختص گلخانه ها، سطح دقت و عملکرد شما را افزایش داده است. شما می توانید بدون نگرانی از بابت تغذیه نمودن گیاهان، از یک تایمر هوشمند در گلخانه استفاده کنید. جهت سفارش تایمر می توانید با مجموعه تهران گرولایت ارتباط برقرار کنید.

تهران گرولایت مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد: