تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه

بدون شک، تا به حال با این مسئله روبرو شده اید که قصد داشته اید یکی از وسایل برقی گلخانه یا اتاق رشد گیاه را در ساعتی خاص خاموش کنید یا روشن نمایید اما با توجه به این موضوع که در آن ساعت در گلخانه حضور نداشته اید، از این کار منصرف شده اید. امروزه، راهکار چنین مشکلی استفاده از تایمر پریز دار است. به همین دلیل، خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه مسئله مهمی است که تمامی صاحبان گلخانه باید به آن توجه داشته باشند.

با استفاده از نیروی انسانی امکان بروز خطا وجود دارد!

بسیاری از تجهیزات و تاسیسات گلخانه یا اتاق رشد گیاه، در هر فصل، دارای الگو و برنامه روشن و خاموش شدن مشخصی هستند. تجهیزاتی مانند سیستم روشنایی گلخانه یا اتاق رشد گیاه، سیستم تهویه و گردش هوای گلخانه، تجهیزات گرمایشی و برودتی گلخانه باید سر ساعت منظم کار کنند.
در گذشته اجرای این برنامه برعهده نیروی انسانی گلخانه واگذار شده بود که علاوه بر ایجاد هزینه نیروی انسانی، امکان بروز خطای انسانی و اجرا نشدن به موقع برنامه روشن و خاموش نشدن تجهیزات به وجود می آورد. اما خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه تمامی این مشکلات را حل کرده است.

تایمر پریزدار چیست؟

پریز تایمردار یا تایمر پریز دار نوعی پریز است که با نام تایمر برق نیز شناخته می شود. هنگامی که شما پریز تایمردار را برای وسایل برقی مد نظرتان به کار می‌برید می‌توانید به آن زمان دهید تا دستگاه برقی شما را در ساعتی خاص خاموش یا روشن کند. با خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه دیگر نیاز نیست در محل مورد نظر حضور داشته باشید. در چنین حالتی کار خاموش یا روشن کردن به صورت اتوماتیک اتفاق می‌افتد و این کار باعث صرفه جویی فراوانی در زمان و صرفه جویی در بحث هزینه های نیروی انسانی خواهد شد.
تایمر پریز دار در حقیقت یک ابزار کنترلر گلخانه یا اتاق رشد بسیار ساده است. این ابزار، در مقایسه با سیستم های کنترلر گلخانه یا اتاق رشد فرمان پذیر از راه دور ساختار، ساده تری دارد و کارآیی آن به همان اندازه بیشتر است. در نتیجه خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه اهمیت بسیار زیادی در راه اندازی یک گلخانه تخصصی و حرفه ای دارد.

تایمر پریزدار چگونه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهمترین سوالاتی که در زمان خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه پرسیده می شود در این زمینه است که تایمر پریزدار چه ویژگی هایی دارد. بهتر است بدانید تایمر های پریز دار به عنوان یک رابط در مسیر پریز برق و دوشاخه اتصال دستگاه قرار می گیرند و نقش تایمر دستگاه را ایفا میکنند و طبق برنامه روشن و خاموشی که کاربران از پیش مشخص کرده اند، دستگاه را در زمان مشخص، بدون بروز هیچ  گونه خطایی و به صورت کاملا دقیق و به موقع روشن و خاموش می کند.

قیمت تایمر بسیار مقرون به صرفه است!

مزیت دیگر تایمر های پریز دار، در مقایسه با کنترلر های گلخانه یا اتاق رشد، قیمت مناسب این دستگاه است. تایمر پریزدار بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سیستم کنترلر گلخانه ای یا اتاق رشد گیاه است و یک ابزار بسیار کارآمد، به خصوص برای گلخانه های نیمه صنعتی، گلخانه های خانگی و تجهیزات برقی چادر های رشد و تجهیزات الکتریکی اتاق های رشد گیاه به شمار می رود.

تایمرها از نظر زمان بندی به چند دسته تقسیم می شوند؟

با توجه به این موضوع که در پروسه خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه شناخت انواع تایمرها اهمیت زیادی دارد در این قسمت تلاش می کنیم تا به معرفی انواع تایمر بپردازیم. بهتر است بدانید تایمرهای پریز دار انواع مختلفی دارند و دارای دو تقسیم بندی زمانی و قابلیت تنظیم هستند. تایمر های پریز دار از نظر تقسیم بندی زمانی در دو مدل به بازار عرضه می شوند:
• تایمرهای پریز دار روزانه یا تایمر های پریز دار ۲۴ ساعت
• تایمرهای پریز دار هفتگی
مبنای این تقسیم بندی بر اساس زمان قابل برنامه ریزی تایمر است.

تایمر پریز دار ۲۴ ساعته یا تایمر پریز دار روزانه

یکی از دستگاه هایی که می توانید در زمان خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه مد نظر قرار دهید تایمر پریزدار 24 ساعته است. تایمر های پریزدار روزانه  به کاربران این امکان را می دهند که برنامه روشن و خاموش شدن دستگاه های الکتریکی گلخانه یا اتاق رشد گیاه را در مدت ۲۴ ساعت یا یک شبانه روز  بر روی تایمر پریز تنظیم کنند.
پس از آن، تا زمانی که تغییری در برنامه تنظیم شده روی تایمر به وجود نیاید، راس ساعات مشخص شده دستگاه روشن می شود و راس ساعت خاموشی دستگاه خاموش می شود. کمترین فاصله زمانی بین روشن شدن و خاموش شدن دستگاه در تایمر های پریز دار روزانه 15 دقیقه است. حداکثر  96 برنامه روشن و خاموش را می توان به صورت 48 برنامه خاموشی و 48 برنامه روشنایی برای این دستگاه تعریف کرد.

تایمر پریز دار هفتگی

یکی دیگر از دستگاه هایی که در زمان خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه می توانید سفارش دهید تایمر پریزدار هفتگی است. تایمر های پریز دار هفتگی به کاربر این امکان را می دهند تا برنامه یک هفته روشن و خاموش شدن دستگاه را بر روی تایمر پریز ذخیره کنند.

تایمرها از لحاظ قابلیت به چند دسته تقسیم می شوند؟

تایمرهای پریز دار از نظر قابلیت تنظیم به دو دسته تقسیم می شوند:
•تایمرهای پریز دار دیجیتال
•تایمرهای پریز دار آنالوگ
مبنای این تقسیم بندی بر اساس نحوه  اعمال تنظیمات زمانی روشن و خاموش شدن دستگاه است که در زمان خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه باید به آن توجه داشته باشید.

تایمر پریز دار آنالوگ

در تایمرهای پریز دار آنالوگ  بر روی پریز دستگاه ۹۶ پین مشخص شده است که رای روشن شدن دستگاه در ساعت مشخص کافی است کلیه پین هایی را که در آن ساعات قرار می گیرند به سمت پایین فشار دهید (هر پین نشانگر زمان ۱۵ دقیقه است). پین هایی که در ساعات خاموشی دستگاه قرار می گیرند بدون تغییر باقی می مانند. در صورت نیاز به تغییر زمانبندی پریز تایمر دار آنالوگ می توان کلیه پین ها را به حالت اولیه بازگردانده و مجددا نسبت به تنظیم آن اقدام کرد.

تایمر پریز دار دیجیتال

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه می توانید مد نظر قرار دهید دستگاه تایمر پریز دار دیجیتال است. پریز تایمر دار دیجیتال میتواند ۲۴ ساعته یا هفتگی برنامه ریزی شود. این تایمر دارای سیستم و صفحه نمایش دیجیتال است، به این معنا که میتوان آن را از طریق دکمه ها و کلیدهایی که روی دستگاه تعبیه شده اند به مدت ۱ هفته کامل تنظیم کرد و کلیه تنظیمات را از طریق صفحه نمایش کنترل کرد.

دقت این تایمر بالاست!

اگر در زمان خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه به دنبال دستگاهی با دقت بالا هستید می توانید خرید تایمر دیجیتال را مد نظر قرار دهید. دقت تنظیم تایمرهای دیجیتالی بسیار بالا بوده و معادل ۱ دقیقه است. همچنین پریز های تایمر دار دیجیتال دارای باتری پشتیبان گیری یا بکاپ هستند که برای حفظ و نگهداری تنظیمها در صورت قطع جریان برق در نظر گرفته شده است.
پریزهای تایمر دار  ابزارهای بسیار کارآمد و مقرون به صرفه برای خاموش و روشن کردن دقیق و به موقع  سیستم روشنایی گلخانه (لامپ های رشد گیاه) و اتاق رشد گیاه، سیستم تهویه هوا گلخانه یا اتاق رشد، سیستم نازل مهپاش پلاستیکی گلخانه در گلخانه های تکثیر و قلمه، سیستم گرمایش و سرمایش گلخانه و اتاق رشد هستند.

نحوه نصب دستگاه تایمر چگونه است؟

نحوه نصب پریز تایمردار چندان دشوار نیست و معمولا شرکت‌هایی که آن را ارائه می‌کنند نحوه آموزش آن را در قالب کلیپ ‌های آموزشی در سایت ‌های خود نمایش می‌ دهند. با استفاده از پریز تایمردار نیاز نیست شما دغدغه تنظیم زمان خودتان را داشته باشید. زیرا تمام فعالیت ‌های مرتبط با روشن و خاموش کردن وسیله‌ برقی مد نظر به صورت اتوماتیک توسط چنین پریزی هدایت می‌شود و همین امر در زمان صرفه جویی فوق العاده ایی کند.
در نتیجه شما می توانید با خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه حس راحتی را تجربه کنید و با خیال آسوده از انجام به موقع برنامه خاموش و روشن شدن دستگاه های برقی گلخانه یا اتاق رشد به راحتی به کار‌های خود برسید. در صورتی که تغییری در برنامه روشن و خاموش شدن وسیله برقی گلخانه یا اتاق رشد به وجود آید ، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که تایمر پریز را مجددا و بر اساس برنامه جدید خود تنظیم کنید.

اگر جریان برق قطع شود آیا این دستگاه به درستی کار می کند؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه پرسیده می شود در این زمینه است که آیا با قطع شدن جریان برق دستگاه به درستی کار می کند. توجه داشته باشید در صورتی که به هر دلیلی برق پریز تایمردار برای مدتی قطع شود، پس از برقراری مجدد جریان الکتریکی دستگاه باید تنظیم مجدد شود. در غیر این صورت کلیه برنامه های روشن و خاموش شدن دستگاه ها با وقفه ای معادل تایم قطع شدن جریان برق  انجام خواهند شد.

آیا از تایمرها می توان در مقابل نوسانات برق محافظت کرد؟

برخی از تایمر های پریزدار قابلیت محافظت از دستگاه الکتریکی در مقابل نوسانات جریان برق دارا هستند. در چنین حالتی شما یک پریز تایمر دار محافظ برق خواهید داشت که غالبا به وسیله یک چراغ ال ای دی وجود یا عدم وجود جریان الکتریسیته در پریز به شما نمایش داده خواهد شد. خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه به شما این اطمینان را می دهد که دستگاه الکتریکی گلخانه شما راس ساعت مشخص شده روشن و در ساعت مقرر خاموش خواهد شد.

برای خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه چگونه اقدام کنیم؟

اگر می خواهید برای خرید تایمر و محافظ برق اتاق رشد گیاه اقدام کنید، می توانید به سایت گرولایت مراجعه نمایید. مجموعه تهران تی جی ال با کیفیت ترین و مرغوب ترین تایمر های پریز دار را به مشتریانش عرضه می دهد و شما می توانید با کاهش هزینه های تولید، نرخ بهره دهی کشت خود را افزایش دهید.

تهران گرولایت جهت اطلاعات بیشتر مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :

دسته‌بندی