مقدمه

خطای انسانی در هر فرآیندی می تواند وجود داشته باشد و فرآیند رشد گیاه نیز از این دایره خارج نیست. هر چقدر هم که کارشناسان و متخصصینی که بر رشد گیاهان در اتاق کشت نظارت دارند در این حرفه متبحر باشند، باز هم امکان کم و زیاد شدن برخی فاکتورها وجود دارد. فاکتورهایی چون میزان آب دهی، کیفیت و کمیت نور مورد نیاز، رطوبت، تهویه، دما و فشار در اتاق کشت تعدادی از مهمترین فاکتورها هستند. کنترلر اتاق کشت یک ابزار کمکی ست تا افراد را برای نظارت هرچه بهتر و دقیق تر بر این فاکتورها یاری کند.
چک کردن مداوم و پی در پی تمام این فاکتورها توسط افراد نه تنها می تواند خطای انسانی به دنبال داشته باشد بلکه می تواند بسیار وقت گیر و پر هزینه باشد. به این خاطر کنترلر اتاق کشت استفاده می شود تا بخش زیادی از فرآیند کنترل و نظارت به طور خودکار انجام شود.

کنترلر اتاق رشد گیاه

برای خرید کنترلر اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

کاربرد کنترلر اتاق کشت چیست؟

به عنوان ابتدایی ترین کاربرد می توان گفت که کنترلر اتاق کشت به شما این امکان را می دهد تا فرآیند رشد گیاه را اتوماتیک نمایید.
ناظران اتاق کشت و صاحبان گلخانه می توانند به وسیله کنترلر اتاق کشت بسیاری از جنبه های بهداشت و سلامت گیاه از جمله رطوبت، مواد مغذی، سطح دی اکسید کربن، روشنایی، حرارت و سایر موارد مشابه را کنترل نمایند و بهترین قسمت این ماجرا اینجاست که هیچ گونه نیازی به حضور فیزیکی شما در گلخانه و یا اتاق کشت وجود ندارد. شما بدون اینکه مجبور شوید به طور مداوم گیاهان را تحت نظارت و کنترل بگیرید، می توانید از مطلوب بودن روند رشد اطمینان حاصل کنید.
در واقع به وسیله کنترلر اتاق کشت می توانید به سادگی یک برنامه ایجاد کنید و به کنترل کننده های خود اجازه دهید فرآیند نظارت بر فاکتورها را برای شما به طور اتوماتیک، طبق آن برنامه انجام دهند.

چند نوع کنترلر اتاق کشت وجود دارد؟

کنترلر اتاق کشت می تواند چند منظوره باشد و یا به طور مجزا به نظارت بر فاکتورها بپردازد. در واقع تعدادی از کنترلر های اتاق کشت عبارتند از: کنترلر دی اکسید کربن، کنترلر رطوبت، کنترلر میزان آبیاری، کنترلر میزان اسیدیته خاک، کنترلر نور و کنترلر تهویه که هر کدام شیوه ی عملکرد خاص خود را دارد. همچنین کنترلرهای چند کاره ای وجود دارند که می توانند همزمان به کنترل فاکتورهای موثر بر رشد گیاه بپردازند که طبعا قیمتی بالاتر از سایر کنترلرهای اتاق رشد گیاه دارند.

کنترلر اتاق کشت گیاه مدل TGLC1

برای خرید کنترلر اتاق کشت گیاه مدل TGLC1 می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

میزان مراقبت شما تعیین خواهد کرد که گیاهان تان در چه حد رشد و ثمردهی خواهند داشت. تعداد بالای گیاهان در اتاق کشت، امکان رسیدگی به آن ها را برای شما دشوار خواهد کرد. بنابراین می توان از کنترلر اتاق کشت استفاده کرد و با دادن برنامه ای خاص به آن، سطح هر فاکتور را تنظیم نموده و به میزان دقیق و اندازه گیری شده، گیاهان را از این فاکتورها بهره مند ساخت.
مجموعه تهران گرولایت با ارائه ی با کیفیت ترین نمونه های کنترلر اتاق کشت، گامی مثبت در راستای کاهش هزینه ها، سرعت دهی به فرآیند نظارت، افزایش بهره وری و همچنین کاهش خطای انسانی در اتاق کشت و گلخانه شما برداشته است. چنانچه می خواهید گلخانه ای شاداب داشته باشید و اصطلاحا مو لای درز نظارت های دقیق شما نرود، کنترلر اتاق کشت تهران گرولایت می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: