مقالات آموزشی


پارچه رفلکتور مخصوص گرو باکس

پرورش دهندگان و تولیدکنندگان گیاه به دنبال راههای مختلف جهت بهینه کردن اتاق های کشت گياه هستند تا حداکثر میزان بهره وری و تولید را در این اتاق های رشد رقم بزنند. پارچه های رفلکتور مخصوص گروباکس یکی از شاخص های بهینه سازی انرژی در گروباکس است.

گلدان پارچه ای ۲۵ لیتری

گلدان پارچه ای 25 لیتری گزینه ای بسیار مناسب برای پرورش گیاهان زینتی در منزل و کاشت سبزیجات و گیاهان اتاق رشد گیاه می باشد .معمولا در محاسبه ظرفیت اتاق رشد گیاه از گلدان ۲۵ لیتری به عنوان گلدان مرجع استفاده می شود و دلیل این انتخاب این است که استاندارد ترین حجم برای پرورش گیاهان زینتی و گیاهان مثمر در فضای اتاق رشد ۲۵ لیتر می باشد.

گلدان پارچه ای بزرگ

گلدان های پارچه ای یکی از مناسب ترین گلدان ها برای حفظ سلامت ریشه گیاهان می باشد که به طور تخصصی و کاملا علمی طراحی و تولید شده اند و همه شرایط لازم و کافی را برای گسترش ریشه گیاه در بستر خاک را فراهم میکنند.گلدان های پارچه ای در ابعاد مختلف و ظرفیت حجمی گوناگون طراحی و تولید می شوند و برای کشت گیاهان آپارتمانی ، کشت و تولید سبزیجات ، کاشت درختان زینتی فضای باز و کاشت انواع صیفی جات بسیار مناسب می باشند.

ویژگی ها و طریقه مصرف کود بایوبیز FISH MIX

کود بایوبیز Fish Mix یکی دیگر از تولیدات ارگانیک و با کیفیت کمپانی بایویز هلندی است. این محلول مخلوطی غنی از امولسیون ماهی ارگانیک دریای شمال به همراه عصاره چغندر قند هلندی است که به رشد تمام موجودات زنده خاک مانند باکتری ها، کرم های خاکی و قارچ ها کمک می کند. و تمام فعالیت های این میکروارگانیسم ها باعث افزایش مقدار ماده آلی خاک شده و به استحکام و قدرت رشد گیاهان  کمک می کند.

ویژگی ها و طریقه مصرف کود بایوبیز TOP MAX

کود بایوبیز Top Max از جمله تولیدات شرکت بایوبیز هلند است که با بهره گیری از دانش تخصصی در زمینه تهیه کودهای ارگانیک یکی از بهترین تولیدکنندگان کود ارگانیک در اروپا شناخته شده است. کود biobizz مدل Top Max یک تقویت کننده گلدهی صد درصد ارگانیک است که با هدف تسهیل جذب مواد مغذی مورد نیاز گیاه و مهمتر از آن با هدف افزایش چشمگیرحجم و وزن خوشه های گل و همچنین ایجاد مزه شیرین در محصول نهایی فرموله شده است

ویژگی ها و طریقه مصرف افزاینده پی اچ بایوبیز PH UP

افزاینده پی اچ بایوبیز +Bio.PH ،جدیدترین محصول ارگانیک تولید شده توسط کمپانی معتبر Biobizz هلند می باشد که بر پایه اسیدهای هیومیک است و به منظور تنظیم PH خاک و جذب حداکثری مواد مغذی موجود در خاک تولید شده است ، این ترکیب هیچ اسیبی به میکروارگانیسم های مفید خاک وارد نمی کند و 100 درصد ارگانیک و طبیعی است

ویژگی ها و طریقه مصرف کود بایوبیز ALGAMIC

کود بایوبیز ALG.A.MIC ، در حقیقت یک محرک رشد کاملا طبیعی و ارگانیک می باشد که از تحت فشار قرار دادن جلبک های دریایی موسوم به الگا تولید می شود.بخش زیادی از این کود را هورمون های محرک گیاهی تشکیل داده است که بدون دخالت شیمیایی و به صورت کاملا مکانیکی و بر اساس تحت فشار قرار دادن جلبک دریایی در دمای بسیار پایین استخراج می شود ، به علاوه در ترکیب این کود مقادیر مناسبی اسید آمینه و مقادیر کمی عناصر مورد نیاز گیاه قرار دارد

ویژگی ها و طریقه مصرف کود بایوبیز ACTI VERA

کود بایوبیز ACTI VERA تولید کمپانی معتبر biobizz هلندی می باشد. کمپانی  بایوبیز با استفاده از عصاره گیاه آلوئه ورا در ترکیبات کود اکتی ورا ابتکاری جدید در زمینه تولید کودهای ارگانیک ایجاد کرد. . کود biobizz مدل  ACTI VERA برای محافظت از سیستم ایمنی گیاه و افزایش متابولیسم و همچنین افزایش جذب مواد مغذی در گیاه فرموله و طراحی شده است.

ویژگی ها و طریقه مصرف کود بایوبیز CALMAG

کود بایوبیز CALMAG ، یک کود کاملا ارگانیک حاوی کلسیم (cal) و منیزیم (mag) می باشد و به تامین این دو عنصر مورد نیاز گیاه می پردازد.این کود مایع حاوی  کلسیم کربنات  به منظور تامین کلسیم مورد نیاز گیاه و  منیزیم سولفات به منظور تامین منیزیم می باشد و به طور صد در صد در آب قابل انحلال می باشد همچنین به منظور جذب موثر عناصر و تنظیم پی اچ خاک مقادیر مناسبی هیومیک اسید در تولید این کود استفاده شده است.

ویژگی ها و طریقه مصرف کاهنده پی اچ بایوبیز - Ph Down

کاهنده پی اچ بایوبیز Ph Down ، یک تنظیم کننده PH خاک مبتنی بر اسید ضعیف سیتریک اسید می باشد که به طور طبیعی از مرکباتی مانند نارنج و لیمو استخراج و فرموله شده است .کاهنده پی اچ بایو بیز ، همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه کاهش و تنظیم( حفظ پی اچ خاک در محدوده 5.5 تا 6.5)  PH مطلوب خاک را بر عهده دارد


افراد علاقمند به گل و گیاه و باغبانی گاهی اوقات در ابتدای کار خود با شکست مواجه می شوند. برخی دیگر نیز نمی دانند از کجا شروع کنند و به کدام وسیله نیاز دارند. گاهی محیط و شرایطی را برای گیاه خود فراهم می کنند که اشتباه است. و گاهی نیز از یک راهنمایی که مخصوص گیاهان در فضای باز است برای پرورش گل و یا سبزی ها در محیط بسته استفاده می کنند. این اشتباهات را همه ما می توانیم تجربه کنیم. حتی گاهی باغبانان و کشاورزان حرفه ای نیز با شکست مواجه می شوند. مسئله مهم آن است که شکست را ریشه یابی کنیم و از آن درس هایی برای پیشرفت خود بیاموزیم.
برای مثال، می توانید کاشت در گلدان های پارچه ای را با گلدان های پلاستیکی مقایسه کنید. تعداد بذر در یک سری گلدان پارچه ای و تعدادی دیگر در پلاستیکی بکارید و تفاوت رشد را مشاهده کنید. و البته خوشحال می شویم تاثیر آن را با ما در میان بگذارید.
امّا گاهی می توانیم از تجربه دیگران استفاده کنیم. سایت تهران گرولایت و بخش آموزشیش پر از مطلابی است که برای آموزش علاقمدان به گل و گیاه گردآوری شده. با مطالعه آنها یک روند موفق را پیش خواهید گرفت. سوالی درباره نحوه کاشت یا میزان نور گیاهان دارید؟ در بخش نظرات مطرح کنید تا در اولین فرصت شما را راهنمایی کنیم. همچنین، دوستان علاقمندتان نیز اگر سوالی مشابه داشته باشند از این طریق به پاسخ خود خواهند رسید.
امّا از کجا شروع کنیم؟
اولین و مهمترین فاکتور در رشد گیاه می تواند نور خورشید باشد. اگر قصد کاشت در محیطی بسته را داشته باشید، انتخاب یک لامپ رشد گیاه ضروری خواهد بود. انتخاب و خرید لامپ رشد گیاه وابسته به ابعاد و میزان جوانه یا نهال هایی است که قصد پرورش آنها را دارید. برای مثال برای یک اتاقک کشت کوچک درون آپارتمان نیازمند یک سری لامپ رشد گیاه بزرگ نخواهید بود. حتی می توانید لامپ رشد گیاهی برای ابعاد خود سفارش دهید. در تهران گرولایت پنل های رشد گیاه فول اسپکتروم سفارشی نیز تهیه می شود.
لامپ های رشد گیاه در انواع مختلفی در وب سایت ما به فروش می رسند. انتخاب نوع و مدل آن وابسته به میزان مصرف انرژی و هزینه ای که قرار است برای آن قرار دهید وابسته است.
امّا در یک نگاه کلی می توانیم لامپ های رشد گیاه را دسته بندی های زیر تقسیم کنیم:
لامپ رشد گیاه LED
لامپ رشد گیاه SMD
لامپ رشد گیاه HPS
پروژکتورهای Mars Hydro
لامپ های رشد گیاه LED از نظر اقتصادی نسبت به دیگر موارد مناسب تر است. در مقابل، لامپ های رشد گیاه SMD از فناوری جدیدتری برخوردار بوده و انرژی کمتری را مصرف می کنند. مهم هدف شما است. آیا قصد دارید انرژی کمتری مصرف کنید یا بیشتر گیاهتان تغذیه نوری داشته باشند؟
امّا از نظر آنکه آیا این لامپ ها می توانند نوری مشابه نور خورشید فراهم کنند؟ باید بگویم بله، در واقع نور فول اسپکترومی را فراهم می کنند تا گیاه شما هم طیف نوری سفید، قرمز و آبی را برای رشد و گلدهی دریافت کنند.
اگر به بخش لامپ های رشد گیاه سری بزنید تمامی نکات از طیفی که ارائه می دهند تا میزان مصرفشان برای شما گرده آوری شده است. با مطالعه این بخش در سایت تهران گرولایت می توانید یک لامپ رشد گیاه مناسب را انتخاب کنید.
خاک و کود
بسیاری از افراد تصور می کنند گیاهان می تواند در آب خالص رشد کنند، در حالی که اگر به طبیعت نگاه کنیم، این تئوری برای همه گیاهان صادق نیست. بله، شاید شما قصد پرورش گیاهان آبزی را داشته باشید امّا این آب نیز باید شرایط خاص خودش را داشته باشد. برای رشد مناسب و گلدهی خوب نیز به کودی حرفه ای نیاز خواهید داشت.
امّا برای آن دسته از افراد که قصد کاشت گیاهان دیگری را دارند، باید بگویم خاک، محیط کاشت و کود بسیار ضروری هستند. و گیاه تنها نمی تواند در آب رشد کند. بعلاوه، آبی که در اختیارشان قرار می دهید باید از نظر اسیدی و قلیایی بودند در ابعاد مناسبی باشند.
انتخاب گلدان نیز از مسائل مهم است. در محیط های بسته به خصوص آپارتمانی، جریان هوای کافی وجود ندارد. انتخاب گلدان پلاستیکی باعث می شود تا همان جریان کم نیز به ریشه های گیاه نرسد. در بخش گلدان های پارچه به تفصیل از مزیت های انتخاب آنها گفته ایم. امّا به طور خلاصه می توانیم بگویم گلدان پارچه ای اکسیژن لازم را برای بریشه های گیاه فراهم می کند و باعث رشد سالم تر گیاهان خواهد شد.
پس از انتخاب گلدان، می رسیم به کود. کود شامل مواد مغذی می شود که گیاه برای رشد سالم تر به آن نیاز دارد. کودهای ارگانیک و ترکیب آن با خاک مناسب می تواند باعث شود تا رشد شاخه ها افزایش یابد و شکوفه ها در زمان گلدهی بیشتر شوند. همچنین کودهای مایع نیز تاثیرات خواص خود را دارد. کودهای مایع تنها بر رشد گیاه تاثیر نمی گذارند، بلکه باعث می شوند تا محیطی سالم تر برای آنها فراهم شود. برای مثال برخی مدل های کود ادونس باعث میشود تا pH خاک کنترل شود و میکروب های ناسالم خاک از بین بروند و آنزیم های مفید آن فعال شود.
انتخاب کود مناسب برای گیاهان به عوامل زیادی بستگی دارد. در ابتدا باید در نظر داشته باشید که گیاه شما در چه مرحله ای از رشد قرار دارد؟ آیا دوره کوددهی آن فرا رسیده است؟ همچنین، برخی کودها به عنوان محلول تغذیه گیاه را می توان به صورت روزانه استفاده نمود امّا درصد آن نسبت به آب باید کمتر از دوره های هفتگی باشد. با رعایت کردن تمام نکات می توانید یک دوره رشد و گلدهی موفق را پشت سر بگذارید و محصولات فراوانی را برداشت کنید. برای افرادی که قصد دارند تا از این طریق کسب درآمد کنند، انتخاب تجهیزات مناسب بسیار مهم است.
محیط کاشت و تجهیزات لازم
تهران گرولایت برای افرادی که قصد دارند به تازگی فعالیت خود را در پرورش انواع گیاهان آغاز کنند، پکیج های رشد تا گلدهی ترتیب دیده است. هر آنچه شما برای کاشت تا برداشت نیاز دارید در این پکیج ها مد نظر گرفته شده است. از لامپ های رشد گیاه و عینک های یو وی گرفته (آیا اشاره کردیم در محیطی کار باید حتما از آنها استفاده کنید؟ پس فراموش نکنید!) تا گلدان، بیلچه، سیستم تهویه هوا و اتاقک کشت، همگی در این پکیج ها وجود دارند. هر چه میزان کاشت شما در گلدان ها بیشتر باشد، به وسایل بیشتری نیاز خواهید داشت. چرا که اگر تعداد بالا رود، تهویه محیط سخت تر خواهد شد، در نتیجه انواع پنکه و فیلتر کربن در پکیج آورده شده تا محیط شما عاری از بو و مواد الاینده باشد.
همچنین پی اچ سنج و دما سنج در پکیج ها قرار داده شده تا بتوانید به راحتی میزان دما محیط و آب و همین طور سختی یا بازی بودن خاک و آب را اندازه گیری کنید.
با بررسی انواع پیکج رشد تا گلدهی در تهران گرولایت به آنچه برای کاشت گیاهان نیاز دارید دست یابید. اگر در انتخاب آنها مردد بودید می توانید همواره با بخش پشتیبانی سایت و مشاوران ما در تماس باشید. تهران گرولایت مجموعه ایست برای علاقمندان به گل ها و گیاهان زیبا که باعث طراوت و شادابی محیط خانه ما می شوند.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...