کنترلر اتاق رشد گیاه

ترتیب نمایش:

کنترلر اتاق رشد گیاه

خرید کنترلر اتاق رشد گیاه

یکی از اصلی ترین و ضروری ترین ابزار اتوماسیون گروباکس یا اتاق رشد گیاه  کنترلر اتاق رشد گیاه است و همین امر سبب شده است خرید کنترلر اتاق رشد گیاه مد نظر قرار گیرد. البته استفاده از کنترلر اتاق رشد گیاه صرفا محدود به گروباکس و چادرهای رشد گیاه نیست و از آن می توان برای اتوماسیون گلخانه خانگی، اتاقک کشت بافت گیاهی در منزل و سالن های تکثیر گیاه نیمه صنعتی نیز استفاده کرد.

کنترلر اتاق رشد گیاه چیست؟

شاید اکنون شما تصمیم به خرید کنترلر اتاق رشد گیاه گرفته باشید، اما بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد این وسیله در اختیار شما قرار گیرد. باید بدانید کنترلر اتاق رشد گیاه قابلیت دریافت داده اندازه گیری شده از اتاق رشد یا گلخانه را دارد. این دستگاه می تواند اطلاعاتی نظیر دما ، میزان رطوبت نسبی هوا، سطح دی اکسید کربن اتمسفر اتاق رشد گیاه یا گلخانه ، میزان دمای خارج اتاق رشد گیاه، میزان رطوبت بستر کشت، میزان پی اچ خاک، میزان Ecخاک را در اختیار شمار قرار دهد.

اطلاعات چگونه در کنترلر اتاق رشد گیاه نمایش داده می شوند؟

اطلاعات بدست آمده از کنترلر اتاق رشد گیاه بر روی نرم افزار آندروید دستگاه نمایش داده می شوند. کنترلر های اتاق رشد از جمله ضروری ترین ابزار اتوماسیون اتاق رشد گیاهی و گلخانه های صنعتی و نیمه صنعتی هستند. این دستگاه ها به وسیله سیم کارت تلفن همراه کلیه شرایط لحظه ای اتاق رشد اعم از میزان رطوبت، دمای محیط، دمای خارجی، غلظت دی اکسید کربن ،پی اچ خاک و سایر کمیت های قابل اندازه گیری را به صورت آنی و لحظه ای به شما گزارش خواهد کرد.
در صورت تجاوز پارامتر های مشخص شده از محدوده از پیش تعیین شده توسط کاربر ، با به صدا درآوردن آلارم تلفن همراه، شما را از وضعیت کنونی اتاق رشد باخبر خواهد ساخت تا از وارد آمدن خسارات جدی به کشت در اتاق رشد گیاه یا گلخانه جلوگیری شود. به همین دلیل با خرید کنترلر اتاق رشد گیاه می توانید از گلخانه یا اتاق رشد گیاه محافظت نمایید.

آیا این دستگاه توسط نرم افزارهای اندرویدی مدیریت می شود؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید کنترلر اتاق رشد گیاه پرسیده می شود در زمینه نرم افزارهایی است که می توان کنترلر اتاق رشد گیاه را به آنها متصل کرد. بهتر است بدانید کنترلر های اتاق رشد قابلیت مدیریت و فرماندهی از طریق نرم افزار های اندرویدی را دارا هستند و با اتصال به اینترنت وای فای میتوان بدون حضور در محل و از راه دور کلیه تنظیمات را تغییر و به روز رسانی کرد.
همچنین در صورتی که نیاز به اعمال وضعیت خاصی در اتاق رشد گیاه یا گلخانه باشد میتوانید به کمک حالت های مشخص شده در نرم افزار اندروید کنترلر فرمان های لازم را ارسال کنید. در واقع، با خرید کنترلر اتاق رشد گیاه حتی زمانی که در گلخانه حضور ندارید، می توانید تسلط کاملی بر اوضاع داشته باشید.

آیا کنترلر اتاق رشد گیاه را می توان برنامه ریزی کرد؟

یکی از سوالات پرتکرای که در زمان خرید کنترلر اتاق رشد گیاه پرسیده می شود در این زمینه است که آیا می توان این دستگاه ها را برنامه ریزی کرد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم کنترلر ها قابلیت برنامه ریزی و تعیین حدود استاندارد پارامتر های مهم و حیاتی گلخانه یا اتاق کشت گیاه مانند دما، رطوبت، تهویه و میزان نور را دارند.
در صورت تجاوز پارامتر های مشخص شده از محدوده از پیش تعیین شده توسط کاربر، با به صدا درآوردن آلارم تلفن همراه، شما را از وضعیت کنونی چادر رشد گیاه (گروباکس) یا گلخانه خانگی باخبر خواهد ساخت تا از وارد آمدن خسارات جدی به گیاهان کشت شده جلوگیری شود.

کنترلر اتاق رشد گیاه کدام آیتم ها را مدیریت می نماید؟

کنترلر های اتاق رشد گیاه دارای سنسور های متعددی  برای اندازه گیری پارامتر های محیط هستند که با توجه به نیاز کاربران می توانند در مدل های مختلفی طراحی و تولید شوند. مهم ترین پارامتر هایی که توسط کنترلر اتاق رشد گیاه قابل اندازه گیری و مدیریت هستند بدین شرحند:
• کنترل دی اکسید کربن
• میزان رطوبت نسبی هوای اتاق رشد یا گلخانه
• میزان دمای داخلی اتاق رشد گیاه
• میزان دمای خارجی اتاق رشد یا گلخانه
• کنترل میزان آبیاری
• کنترل میزان اسیدیته خاک
• میزان نور

بهترین قسمت ماجرا در خرید کنترلر اتاق رشد گیاه چیست؟

کنترلر اتاق رشد گیاه به ناظران اتاق کشت گیاه و صاحبان گلخانه این امکان را می دهد که بسیاری از جنبه های بهداشت و سلامت گیاه از جمله رطوبت، مواد مغذی، سطح دی اکسید کربن، روشنایی، حرارت و سایر موارد مشابه را مانیتور و آنالیز کنند.
بهترین قسمت این ماجرا اینجاست که هیچ گونه نیازی به حضور فیزیکی شما در گلخانه و یا اتاق کشت وجود ندارد. شما بدون اینکه مجبور شوید به طور مداوم با حضور در اتاق رشد یا گلخانه و چک کردن پارامتر ها گیاهان را تحت نظارت و کنترل بگیرید، می توانید با استفاده از  کنترلر اتاق رشد ، از مطلوب بودن روند رشد گیاهان کشت شده اطمینان حاصل کنید. به همین دلیل توصیه می شود خرید کنترلر اتاق رشد گیاه را مد نظر قرار دهید.

انواع کنترل اتاق رشد گیاه

اکنون که می خواهید برای خرید کنترلر اتاق رشد گیاه اقدام کنید، نیاز دارید تا با انواع کنترلرها آشنا شوید. انواع مختلف کنترلرها به شرح زیرند:
• کنترلر دی اکسید کربن
• کنترلر رطوبت
• کنترلر میزان آبیاری
• کنترلر میزان اسیدیته خاک
• کنترلر نور
• کنترلر تهویه
کنترلر های اتاق رشد گیاه قابلیت اتصال به برق 220 ولت شهری را داشته و علاوه بر اتاق رشد گیاه قابل استفاده در گلخانه های صنعتی و نیمه صنعتی ، سالن های پرورش گیاهان زینتی ، سالن های پرورش قارچ و سالن های جوجه کشی هستند.

با کنترلر اتاق رشد گیاه هزینه ها کاهش پیدا می کند!

شما می توانید با خرید کنترلر اتاق رشد گیاه هزینه های مربوط به نیروی انسانی را کاهش دهید. همچنین، خرید کنترلر اتاق رشد گیاه مزیای دیگری را برای شما به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به کاهش خطاهای انسانی در هنگام گزارش پارامتر های مهم رشد گیاهان و افزایش بازدهی کشت حتی در ساعاتی که در گلخانه حضور ندارید اشاره کرد.  فراهم آوردن شرایط ایده آل برای رشد و پرورش مطلوب گیاهان از دیگر مزیت های مهم استفاده از کنترلرهای اتاق رشد خواهد بود.

قیمت کنترلر اتاق رشد گیاه

یکی از مهمترین سوالاتی که در زمان خرید کنترلر اتاق رشد گیاه پرسیده می شود در مورد قیمت کنترلر اتاق رشد گیاه است. بهتر است بدانید قیمت کنترلر اتاق رشد گیاه با توجه به تعداد خروجی رله دستگاه و قابلیت های آلارم و فرمان پذیری آن متفاوت است.
مدل های پیشرفته کنترلر اتاق رشد علاوه بر قابلیت نصب سیم کارت دارای قابلیت اتصال به وای فای بوده و به طور همزمان از ماژول آنتن دهی ( سیم کارت) و ماژول وای فای پشتیبانی می کنند و قابلیت فرماندهی هم از طریق SMSو هم از طریق نرم افزار آندروید رابط کاربری را دارند. اما مدل های کنترلر اتاق رشد گیاه ارزان صرفا از ماژول آنتن دهی پشتیبانی می کنند.

خرید کنترلر اتاق رشد گیاه

برای خرید انواع کنترلر اتاق رشد گیاه می توانید از سایت تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند:

دسته‌بندی