بذر میوه و صیفی جات

تصور داشتن یک گلدان توت فرنگی در خانه بسیار هیجان انگیز است. اگر محیطی با نور کافی دارید میتوانم به شما مژده دهم که نه تنها توت فرنگی بلکه بسیاری از میوه ها و صیفی جات خودتان را می توانید در خانه بکارید. تنها کافی ست اقدام به خرید بذر میوه و صیفی جات مورد علاقه تان به همراه یک گلدان جا دار و مقداری خاک کنید.
اگر حیاط یا باغچه دارید که دیگه بهانه ای ندارید و خیلی راحت می توانید هر آنچه که دوست دارید را بکارید و هم از پروسه سبز شدن و جوانه زدن بذر های کاشته شده لذت ببرید ، هم خیالتان از بابت ارگانیک و سالم بودن میوه و صیفی جات خودتان راحت باشد.

توصیه هایی برای کاشت بذر میوه و صیفی جات

1- قبل از کاشت باید از داشتن زهکش در انتهای گلدان مطمئن شوید با ایجاد چند سوراخ در ته گلدان و یا ریختن پوکه می توان زهکشی خوبی ایجاد کرد.
2- اغلب میوه ها و صیفی جات به محیطی گرم به همراه نور زیاد احتیاج دارند. گلدان خود را نزدیک به پر نورترین پنجره قرار دهید و یا از لامپ های مخصوص رشد گیاه برای تامین نور کمک بگیرید. برخی از انواع این لامپ ها علاوه بر تامین نور گرمای خوبی نیز تولید می کنند که به رشد گیاه شما کمک خواهد کرد. اگر در باغچه خود بذر میوه و صیفی جات را می کارید بهتر است آفتابگیر ترین نقطعه باغچه را به این کار اختصاص دهید.
3-  اگر چه هر کدام از میوه ها و صیفی جات خاک مخصوص به خود را نیاز دارند اما به صورت عمومی میتوان خاکی تهیه کرد که در شروع رشد برای رشد بذر اکثر میوه ها و صیفی جات مناسب باشد. خاک مناسب برای کاشت بذر میوه و صیفی جات خاکی مخلوط شن و رس به همراه کمپوست و کود طبیعی یا همان خاک برگ است.  
4- عمق و فاصله بین بذرها یکی دیگر از پارامترهایی است که در هنگام کاشت بذر میوه و صیفی جات باید رعایت شود. داشتن فضای کافی و عمق مناسب هر بذر برای کاشت باید رعایت شود.
5- در زمان کاشت بذر باید همواره خاک شما مرطوب باشد. آبیاری منظم یکی از اصول جوانه زنی درست و به موقع است. ممکن است بر اساس دمای محیط و وضعیت قرار گیری گلدان و حتی فصل سال نیاز به زمانبندی متفاوت برای آبیاری باشید.
6- کود دهی به موقع و اصولی نیز در نتیجه کاشت شما تاثیر گذار است. با توجه به نوع بذر کود مناسب آن را انتخاب کنید.
7- از کاشتن چند نوع بذر به طور همزمان در یک گلدان خودداری کنید. زیرا بسیاری از میوه و صیفی جات نیاز آبی و غذایی متفاوتی دارند.
8- پس از ثمر دهی محصولات خود را به موقع برداشت کنید تا انرژی گیاه برای رشد مجدد و باردهی ذخیره شود.

خرید انواع بذر میوه و صیفی جات

مجموعه تهران گرولایت در راستای تلاش برای رسیدن به اهداف خود که یکی از آنها ایجاد تجربه لذت بخش کاشت گیاهان در خانه برای مشتریان خود است اقدام به تهیه و ارائه بهترین انواع بذر میوه و صیفی جات در بازار کرده است. شما میتوان با خرید بذر گیاه مورد علاقه خود از مشاوره تخصصی و رایگان تیم پشتیبانی تهران گرولایت بهرمند شوید.

دسته‌بندی