تجهیزات اندازه گیریخرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه

خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه یکی از مواردی است که این روزها مورد توجه کسانی قرار گرفته است که می خواهند گیاهان خود را در بهترین شرایط پرورش دهند. تجهیزات اندازه گیری به کلیه ابزارآلات و وسایلی اطلاق می شود که برای اندازه گیری پارامتر های ضروری و پراهمیت گروباکس ، گلخانه خانگی ، چادر های کشت بافت گیاهی، سالن های نگهداری و تکثیر گیاهان مورد استفاده قرار می گیرند.
در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه در اختیار شما قرار دهیم.

پی اچ متر خاک چیست و چه کاربردی دارد؟

پی اچ متر خاک از جمله دستگاه هایی است که در خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه  مد نظر قرار می گیرد. این ابزار برای اندازه گیری غلظت پرتون یا میزان اسیدیته خاک به کار می رود. به طور کلی، گیاهان برای جذب حداکثری و هرچه بهتر عناصر پرمصرف (NPK) و عناصر کم یاب خاک نیازمند این امر هستند که پی اچ آنها در محدوده 5.5 تا 6.7 نگه داشته شود.
البته، بهتر است بدانید برخی از گیاهان خاص برای رشد هرچه بهتر نیازمند خاک های قلیایی یا خاک های اسیدی تر هستند، با وجود این، بیشتر گیاهان در این محدوده ( مقداری که در بالا ذکر شد) بهترین و کارآمد ترین میزان جذب مواد غذایی را دارند.

آیا خرید پی اچ متر خاک ضروری است؟

با توجه به تمامی اموری که در بالا به آنها اشاره شد، وجود یک پی اچ متر برای اندازه گیری دوره ای پی اچ خاک و تنظیم پی اچ با کاهنده ها یا افزاینده های PH از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل کسانی که می خواهند گیاهان خود را به بهترین شکل پرورش دهند باید برای خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه اقدام کنند.
عدم وجود این دستگاه باعث ایجاد مسمومیت در گیاهان می شود!
تصور کنید غذایی را پیش روی شما می گذارند و از شما می خواهند آن را میل کنید. مطمئنا تا زمانی که از سلامت غذا و ارزش غذایی آن مطلع نشوید دست به چنین کاری نخواهید زد زیرا ممکن است این غذا زمینه ساز مسمومیت شما شود. در مورد گیاهان نیز این موضوع کاملا صادق است. تا زمانی که از مغذی بودن و سلامت تغذیه ای که به گیاه می دهید آسوده خاطر نباشید نمی توانید آن را برای گیاهانتان استفاده کنید.
اینجاست که بحث پی اچ خاک و دستگاه پی اچ متر خاک باز می شود. همان دستگاهی که می تواند سلامت خاک را مورد سنجش قرار دهد. پی اچ متر خاک می تواند میزان اسیدیته یا قلیایی بودن خاک را تعیین کند. متخصصان حوزه ی کشاورزی آشنایی کاملی با این دستگاه دارند اما اگر شما در ابتدای این مسیر هستید و می خواهید بدانید دستگاه پی اچ متر خاک و کاربرد آن چیست در ادامه با ما همراه باشید.

آیا بدون استفاده از پی اچ متر خاک می توان گلخانه ای با گیاهان سالم داشت؟

این سوال دقیقا مانند این است که بپرسید آیا بدون دانستن اینکه در حال خوردن چه نوع غذایی هستیم می توانیم آسوده خاطر باشیم که بدنی سالم خواهیم داشت؟ مسلما خیر! تا زمانی که شما از جزئیات و سلامت غذایی که می خورید بی اطلاع باشید نمی توانید سلامتی بدن تان را ضمانت کنید.
بنابراین برای اینکه اطمینان داشته باشید گیاهانی سالم در گلخانه دارید باید در پروسه خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه  خریدپی اچ متر خاک مد نظر قرار دهید. پی اچ متر خاک به شما می گوید که میزان کودهای نیتروژنی موجود در خاک و درصد یون های هیدروژن چقدر است. کم و زیاد شدن این فاکتورها می تواند منجر به تغییر سطح پی اچ خاک و در نهایت بالا رفتن احتمال مرگ گیاه شود. بنابراین باید سطح پی اچ خاک را چک کنید تا مطمئن شوید که خاک مورد نظر سالم است.

آیا سطح پی اچ خاک فاکتوری ثابت است؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید دستگاه پی اچ متر خاک و در پروسه خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه پرسیده می شود در این رابطه است که آیا سطح پی اچ خاک فاکتور ثابتی است! بهتر است بدانید سطح پی اچ خاک قطعا فاکتوری ثابت نیست و می تواند حتی با یک بارندگی ساده تغییر کند. بنابراین میزان پی اچ خاک باید دائما اندازه گیری شود.
هر چیزی می تواند بر پی اچ خاک اثر بگذارد که از میان این فاکتورها می توان به نوع گیاهانی که در خاک کاشته می شوند، روش و میزان آبدهی، میزان بارندگی ها و نوع کودی که به خاک داده می شود اشاره کرد.

پی اچ ایده آل برای رشد گیاه چقدر است؟

یکی دیگر از سوالاتی که در زمان خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه پرسیده می شود در مورد پی اچ ایده آل برای رشد گیاه است! همانطور که می دانید جواب این سوال را نمی توان به طور دقیق داد، زیرا هر گیاه باید متناسب با ویژگی هایی که دارد تغذیه شود! به عنوان مثال برخی گیاهان تمایل دارند تا در خاک خنثی کاشته شوند و تعدادی دیگر تمایل به خاک های اسیدی دارند ( به طور مثال، گیاه کاکتوس در خاک های اسیدی به خوبی رشد می کند). با وجود این، می توان بازه ای بهینه را در این رابطه ارائه داد. بازه ی 5.5 تا 7.5 بازه ای ایده آل برای تنظیم پی اچ خاک است.

هنگام خرید پی اچ متر خاک باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

انواع مختلفی از پی اچ متر خاک در بازار وجود دارند و خریداران می توانند با توجه به نیاز و بودجه ای که دارند بهترین محصول را در پروسه خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه انتهاب کنند. همانطور که می دانید از پی اچ مترهای خاک می توان برای مصارف خانگی و صنعتی استفاده کرد. هنگام خرید پی اچ متر خاک بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:
• آیا برای مصارف باغبانی و گلخانه ای به پی اچ متر نیاز دارید یا مصرف خانگی؟
• آیا با پی اچ متر مورد نظر می توان به طور مستقیم از خاک نمونه برداری کرد؟
• طول پروب چقدر باشد؟ (حداقل عمق نمونه 20 سانتی متر است در حالی که گیاهان مختلف نیاز به اندازه گیری در اعماق مختلف دارند بنابراین به طول پراب دستگاه دقت کنید)
• آیا نیاز دارید تا پی اچ متر خاک شما رطوبت و رسانایی خاک را نیز اندازه گیری کند؟
• زمان نمونه برداری چقدر خواهد بود؟ در واقع چه مدت طول می کشد تا نتیجه بگیرید؟
• دوام و ماندگاری دستگاه و الکترود چقدر است؟ آیا طول عمر مفید دستگاه بالاست؟
انواع دستگاه پی اچ متر خاک
پی اچ متر خاک دستگاهی حیاتی برای سنجش سلامت خاکی است که برای گیاهان مهیا می شود. بعید به نظر می رسد بتوان گلخانه ای را بدون استفاده از این ابزار مهم اداره کرد. بنابراین تهران گرولایت مانند همیشه بهترین دستگاه پی اچ متر خاک را برای شما فراهم نموده است. برای خرید و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان مجموعه تهران گرولایت تماس حاصل نمایید.

پی اچ متر آب چیست و چه کاربردی دارد؟

اندازه گیری پی اچ آب مصرفی در گلخانه های صنعتی ، گلخانه های خانگی ، اتاق رشد گیاه و اتاق کشت بافت گیاهی امری مهم و ضروری است. در نتیجه، به جرات می توان گفت خرید پی اچ متر آب از جمله اموری است که باید در پروسه خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه مد نظر قرار گیرد. تمامی کسانی که در حوزه رشد گیاه مشغول به فعالیت هستند به این نکته اشاره می کنند.
سنجش و کنترل میزان پی اچ آب ، قبل از استفاده از آن برای آبیاری گیاهان بسیار حائز اهمیت است و در صورت عدم توجه کافی به این موضوع پی اچ خاک دچار افت می شود و رشد و گلدهی و ثمردهی گیاهان را تحت تأثیر قرار میدهد.از طرفی دیگر، بسیاری از سموم، آفت کش ها، برخی از کودها و هورمون های محرک رشد و گلدهی در برابر آب های قلیایی واکنش می دهند و همین امر سبب می شود تا اثربخشی و کیفیت خود را از دست بدهند. بنابراین قبل از رقیق سازی این ترکیبات ، باید PHاب اندازه گیری شود در صورت نیاز پی اچ آب تنظیم شود. پی اچ متر آب از محصولات بسیار مهم در خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه به شمار می رود.

پی اچ متر آب در چند مدل تولید می شود؟

اکنون که می خواهید برای خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه اقدام کنید ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید پی اچ متر های آب در چند مدل تولید می شوند! در پاسخ به این سوال باید بگوییم دستگاه پی اچ متر آب در دو مدل دیجیتال و کاغذ های شناساگر محیط های اسیدی و بازی قابل استفاده است و با توجه به میزان دقت اندازه گیری مورد نیاز و همچنین میزان بودجه تخصیص داده شده می توان از هر کدام استفاده کرد. بنابراین، توصیه می شود قبل از خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه بودجه خود را تعیین کنید.

دستگاه EC متر خاک چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی دیگر از ابزارهایی که در خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه مد نظر قرار می گیرد دستگاه ای سی متر آب است. این دستگاه برای اندازه گیری میزان نمک های انحلال یافته در آب یا میزان املاح موجود در خاک به کاربرده می شود. به عبارت دیگر، به کمک دستگاه ای سی متر می توان میزان املاح یا شاخص شوری خاک را برای گیاهان کشت شده اندازه گیری کرد. مهم ترین اثرات میزان شوری یا میزان هدایت الکتریکی عبارتند از:
• ارتفاع رشد گیاهان
• میزان قند میوه
• میزان پایداری غشا سلولی
• پتانسیل اسمزی گیاه
بنابراین لازم است در تمامی دوره های رشد رویشی، تشکیل غنچه و فرایند گلدهی و ثمردهی گیاه این پارامتر مهم خاک به طور پیوسته اندازه گیری و کنترل شود. به همین دلیل خرید دستگاه سی متر آب از جمله محصولاتی است که همه افراد در خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

سختی سنج آب یا TDS METERچیست و چه کاربردی دارد؟

یکی دیگر از ابزارهایی که در خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه مد نظر قرار می گیرد خرید دستگاه سختی سنج آب است. همانطور که پیشتر در این متن به آن اشاره شد، میزان نمک هاو ترکیبات یونی انحلال یافته در آب مصرفی گلخانه یا اتاق کشت گیاه  ارتباط مستقیمی با میزان EC یا هدایت الکتریکی خاک دارد.
به بیان ساده تر، هرچقدر میزان سختی آب بیشتر باشد، به همان اندازه میزان نمک ها و املاح انحلال یافته در آب بیشتر خواهد بود و استفاده از این آب برای آبیاری گیاهان کشت شده در گلخانه های صنعتی، گلخانه خانگی، گروباکس و چادر رشد گیاه باعث تغییر میزان ECخاک خواهد شد. این امر می تواند اثرات نامطلوبی را بر رشد رویشی، گلدهی و ثمردهی گیاهان کشت شده داشته باشد. بنابراین خرید سختی سنج آب در پروسه خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه می تواند به رشد گیاهان کمک کند.

ترموستات های گرمایشی و سرمایشی چیستند و چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از ابزراهایی که در خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه مد نظر قرار می گیرند ترموستات ها هستند. ترموستات ها  ابزار اندازه گیری و کنترل کننده دما هستند و به کمک سنسور های اندازه گیری کننده دما که در ساختار آنها به کار رفته اند دما را به طور پیوسته اندازه گیری می کنند.
این دستگاه ها قادرند در صورت تغییر دمایی محسوس و خارج از محدوده مشخص شده فرمان روشن شدن تجهیزات گرمایشی (ترموستات گرمایی) یا تجهیزات برودتی (ترموستات سرمایشی) را صادر می کنند. سپس، پس از برقراری تعادل دمایی در محدوده از پیش تعیین شده، فرمان خاموش شدن تجهیزات به صورت کاملا اتوماتیک صادر خواهد شد.

وجود ترموستات ها در کدام محیط ها الزامی است؟

ترموستات ها از جمله ابزار بسیار مهم و ضروری به خصوص در سالن های کشت بافت گیاهی صنعتی و اتاق های کشت بافت گیاهی در منزل هستند. زیرا تغییر ناگهانی دما و عدم پاسخ گویی به موقع تجهیزات سرمایشی یا گرمایشی می تواند خسارت زیادی را به گونه های در حال کشت وارد کند. در نتیجه  خرید ترموستات ها در پروسه خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه اهمیت زیادی دارد.

چگونه برای خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه اقدام کنیم؟

اگر می خواهید برای خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه اقدام کنید، می توانید خرید خود را از فروشگاه گرولایت انجام دهید. این فروشگاه سابقه درخشانی در این زمینه دارد. همچنین، کارشناسان این مرکز مشاوره های رایگان خرید محصولات را به شما ارائه می دهند. بهتر است بدانید خرید تجهیزات اندازه گیری اتاق رشد گیاه کار بسیار تخصصی است و اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، حتما باید با یک فرد متخصص مشورت کنید.

فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :