لامپ رشد گیاه

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

لامپ رشد گیاه

لامپ رشد گیاه یا پنل رشد گیاه (Grow Light یا Plant Light) به منبع نور مصنوعی (لامپ) با قابلیت تولید طیف الکترومغناطیس مشابه با نور خورشید یا طول موج های موثر بر فتوسنتز، رشد رویشی و دوره گلدهی گیاهان، که در محیط های کشت بسته قابل استفاده می باشد، اطلاق می شود.
ایده ساخت لامپ رشد گیاه و به کارگیری آن برای پرورش گیاهان در سال 1868 میلادی، توسط گیاه شناس روسی اندری فامینتسین مطرح و به وقوع پیوست و از آن زمان تاکنون به طور پیوسته لامپ های رشد گیاه گوناگون طراحی و تولید و به کارگیری شده است.
لامپ های رشد گیاه، بر اساس این که برای چه دوره ای از رشد رویشی یا گلدهی گیاهان طراحی شده اند، طیف نشری متفاوتی نیز خواهم داشت، اما در حالت کلی برخی از لامپ های رشد گیاه قابلیت استفاده در تمام مراحل رشد اولیه نشا گیاهان، رشد رویشی، رشد زایشی، گلدهی و ثمردهی را دارند که به آن لامپ فول اسپکتروم گفته می شود و تقریبا تمامی نور های مورد نیاز گیاهان را به طور کامل در اختیار آن ها قرار میدهند.

لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم

لامپ فول اسپکتروم به لامپ رشد های گیاه با قابلیت شبیه سازی نور منتشر شده توسط خورشید گفته می شود به عبارت دیگر این لامپ ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که طیف الکترومغناطیسی کاملا مشابه با نور طبیعی آفتاب را از خود منتشر و در اختیار گیاهان قرار می دهند و برای تمامی مراحل رشد و گلدهی گیاهان کارآمد می باشند.
لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم، منتشر کننده نور طیف کامل هستند یعنی کلیه طول موج ها اعم از مادون قرمز IR تا فرابنفش UV در بر میگیرند و محدوده طول موج آن تقریبا بین 380 تا 840 نانومتر می باشد؛ این لامپ ها برای انسان و حیوانات کاملا بی خطر بوده و بسته به میزان گرمایی که تولید میکنند باید در فاصله استاندارد از گیاهان نصب شوند.

انواع لامپ رشد گیاه

لامپ های رشد گیاه گوناگونی در بازار موجود و مورد استفاده قرار میگیرد اما مهم ترین نوع لامپ های رشد گیاه شامل :
لامپ های فلورسنس
لامپ های رشته ای
لامپ های بخار سدیم (تخلیه گازی)
لامپ های متال هالیدی (تخلیه گازی)
ال ای دی رشد گیاه
لامپ رشد گیاه اس ام دی SMD
لامپ های هالوژنی
لامپ های COB
می باشند که در ادامه به معرفی مهم ترین و پرکاربرد ترین لامپ های رشد گیاه خواهیم پرداخت؛

ال ای دی رشد گیاه یا لامپ رشد گیاه ال ای دی LED

ال ای دی LED مخفف واژه Light Emitted Diode به معنای دیود ساطع کننده نور است که به آن دیود نور افشان، یا دیود نورانی، دیود گسیل نور و دیود نور دهنده نیز گفته می شود.
ال ای دی رشد گیاه یکی از پرکاربرد ترین و مناسب ترین پنل های رشد گیاه می باشد، که امکان تولید آن به صورت فول اسپکتروم و یا به صورت لامپ رشد و لامپ گلدهی وجود دارد و از انعطاف بسیار بالایی برخوردار هستند.
این لامپ ها نسبت به سایر لامپ های رشد گیاه تخلیه گازی، متال هالیدی و لامپ های بخار سدیم، گرمای بسیار کمتری را تولید میکنند، همچنین میزان مصرف انرژی کمتری را نیز دارند.
مزیت دیگر لامپ رشد گیاه ال ای دی، طول عمر بالا این لامپ هاست به طوری که حداقل تا 4000 ساعت میتوان از این لامپ ها استفاده کرد و که این عدد نسبت به طول عمر مفید سایر لامپ های رشد بسیار چشم گیر می باشد.
مزیت دیگر لامپ ال ای دی پنل رشد گیاه LED، روشن شدن آنی و بدون نیاز به استارتر و تراست می باشد همچنین این لامپ ها در صورت جابجا شدن در زمان روشن بودن، امکان آسیب دیدن بسیار کمی نسبت به لامپ های تخلیه گازی دارند و به خاطر مزیت های نامبرده و مزیت های فراوان دیگری که دارند بسیار مورد استقبال و استفاده پرورش دهندگان گیاهان قرار گرفته اند.

لامپ رشد گیاه اس ام دی 

عبارت SMD، مخفف Surface Mounted Device، به معنای تکنولوژی نصب شده بر سطح است. این نوع لامپ های رشد گیاه از انعطاف پذیری بسیار بالای برخوردار هستند، و قطعات بدون ایجاد سوراخ بر روی برد لحیم شده و برد از پیش به وسیله لیزر طراحی و اتصالات آن ایجاد شده است.
به دلیل انعطلاف پذیری بالای اس ام دی می توان آن را در انواع مختلفی طراحی و تولید کرد؛ این تکنولوژی جدید باعث شده تا لامپ هایی با کارکرد بهتر در رنگ و وضوح بسیار بالا تولید شود.
مزیت دیگر لامپ های رشد گیاه اس ام دی  این است که ،حجم بسیار کمتری را در مقایسه با لامپ های رشد ال ای دی اشغال می کنند، همچنین زاویه دید بسیار مناسبی را ارائه می دهند.
مزیت دیگر لامپ های SMD مصرف برق بسیار پایین آن ها است که باعث صرفه‌جویی حداکثری در بخش هزینه برق مصرفی لامپ رشد گیاه خواهد شد، اما این لامپ ها به نسبت لامپ رشد گیاه LED، لامپ رشد گیاه ارزان نمی باشند و همواره قیمت آن از سایر لامپ های رشد گیاه بیشتر است.

لامپ رشد گیاه بخار سدیم HPS

لامپ HPS یا لامپ بخار سدیم در واقع یکی از انواع لامپ های تخلیه در گاز است. طراحی و ساختار آن شبیه به لامپ های بخار جیوه است منتها، به جای جیوه در این نوع سدیم و به جای گاز آرگون، نئون مورد استفاده قرار گرفته است.
لامپ رشد گیاه اچ پی اس یکی از قدیمی ترین لامپ های رشد گیاه محسوب می شود که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد و اگر به دنبال لامپ رشد گیاه ارزان هستید، لامپ های بخار سدیم فشار بالا، مناسب ترین گزینه می باشد، این لامپ ها قابل استفاده در گلخانه ها کم نور برای جبران کمبود نور می باشند و برای روشن شدن نیاز به سیستم راه اندازی دارند.
نور تولید شده توسط لامپ رشد گیاه HPS، زرد متمایل به نارنجی بوده و میتواند نیاز نوری گیاه برای فتوسنتز را به میزان مناسب پاسخگویی کند.
اغلب گیاهان در حال رشد به نور طبیعی خورشید احتیاج دارند اما آپارتمان نشینی و زندگی های مدرن، موجب شده نه تنها افراد بلکه گیاهان نیز از نور خورشید محروم شوند. اگر تا به حال اقدام به پرورش گل و گیاه در آپارتمان و فضای مسقف نموده اید، بنابراین با چالش های آن به خوبی آشنایی دارید. مسائلی از قبیل عدم وجود نور کافی در منزل، نورگیر نبودن تراس و تغییر فصل و مشکلاتی که برای رشد گیاهان رخ می دهد همه و همه از جمله این چالش ها هستند. لامپ رشد گیاه با در بر داشتن طیف نوری قابل جذب توسط گیاهان به کمک شما خواهد آمد تا بتوانید گیاهان مورد علاقه تان را در هر شرایط آب و هوایی به ثمر برسانید.
چندی پیش یکی از دوستانی که تازه شروع به رشد و پرورش گیاهان نموده است سوالی پرسید؛ سوال او این بود که آیا با وجود نور همیشگی خورشید که از پنجره ی خانه به درون منزل می تابد باز هم به خرید لامپ رشد گیاه نیاز است؟ و اینکه اگر بعدها قصد راه اندازی یک گلخانه را داشته باشد چطور؟ آیا می توان صرفا به نور خورشید تکیه کرد و رشد و نمو گیاهان را به دستان گرمابخش خورشید سپرد؟
پاسخ این سوال را می توان قاطعانه پاسخ منفی داد. نور خورشید نمی تواند برای رشد گیاهانی که داخل منزل هستند کافی باشد. همچنین در یک گلخانه نمی توان صرفا به نور خورشید تکیه کرد و از خرید لامپ رشد گیاه سر باز زد. روزهای آفتابی نور خورشید را خواهید داشت، روزهای ابری و بارانی چه خواهید کرد؟ با اشعه های مضر خورشید چه می کنید که رفته رفته گیاهان شما را خواهد خشکاند؟
بنابراین اگر شما هم مانند دوست ما قصد دارید یک گلخانه راه اندازی کنید و به پرورش گیاهان مشغول شوید، خرید لامپ رشد گیاه را در اولویت کارهای خود قرار دهید.

لزوم خرید لامپ رشد گیاه چیست؟

ممکن است در یک نگاه اجمالی شما هم تصور کنید آنقدرها هم که می گویند خرید لامپ رشد گیاه واجب نیست. وقتی می توان روزنه ای در خانه پیدا کرد و گیاهان را روبروی آن قرار داد و از نور رایگان خورشید استفاده کرد چرا تن به خرید لامپ رشد گیاه دهیم؟!
اما ما به شما می گوییم که این کار را نکنید و دست نگه دارید. یکی از بدترین کارهایی که می توان برای گیاهان داخل خانه انجام داد قرار دادن آن ها در پس پنجره ای است که نور خورشید با هزار زحمت راه خود را به درون منزل باز می کند. ممکن است تصور کنید در حال لطف کردن به گیاهان هستید و در حال مرتفع ساختن نیاز آنها به نور خورشید می باشید اما به شدت در اشتباهید.
با قرار دادن گیاهان مقابل نور خورشید ساقه ی گیاهان رو به سمت نور کشیده می شوند. هرچه شدت این نور کمتر باشد ساقه ی گیاهان بیشتر و بیشتر کشیده خواهد شد. بنابراین در نهایت گیاهانی ضعیف با ساقه های نازک و کشیده خواهید داشت که تمام زور خود را برای جذب بیشتر نور خورشید زده اند اما در نهایت به گیاهانی ضعیف و شکننده تبدیل شده اند. در حالی که با خرید لامپ رشد گیاه، گیاهان شما هرگز با چنین چالشی روبرو نخواهند شد.
با خرید لامپ رشد گیاه می توانید منبع نور را از گیاه دور و یا به گیاه نزدیک کنید؛
نکته ی مهمی که در ارتباط با لزوم خرید لامپ رشد گیاه وجود دارد این است که می توانید به نسبت شدت نوری که گیاهان لازم دارند لامپ رشد گیاه را به گیاه نزدیک کنید و یا آن را از گیاهان دور کنید. اما آیا در ارتباط با نور خورشید می توان چنین کاری کرد؟ هرگز!
پس تعجب نکنید که بعد از گذشت مدت زمانی از قرار دادن گیاهان تان روبروی نور خورشید با برگ های خشکیده یا زرد آن ها مواجه شوید. این ها اثرات تابش بیش از حد و یا تابش بسیار ضعیف نور خورشید بر گیاهان است.
لامپ رشد گیاه به ایجاد ریشه های مقاوم در گیاه کمک می کند؛
این نه افسانه است و نه حکایتی دروغ. این حقیقت است که لامپ رشد گیاه می تواند موجب تقویت ریشه های گیاهان شود. طی تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است گیاهانی که از زمان رویش بذر در برابر نور لامپ های رشد گیاه بوده اند ریشه های بسیار مقاوم تر و سالم تری نسبت به گیاهانی داشتند که در برابر نور خورشید رشد کرده اند. بنابراین با خرید لامپ رشد گیاه به داشتن ریشه هایی سالم و مقاوم در گیاهان خود کمک کنید.

هدف از استفاده لامپ رشد گیاه چیست؟

لامپ رشد گیاه، همچون یک مجموعه شبیه سازی شده از نور طبیعی خورشید می باشد. در واقع به جای اینکه بخواهید تراس کوچک خود را پر از گل و گلدان کنید و بابت روزهای طوفانی و برفی نگران باشید که مبادا گیاهان دچار آسیب دیدگی شوند، می توانید از لامپ رشد گیاه جهت تولید نور لازم برای فتوسنتز گیاهان در منزل استفاده کنید. در این صورت نه تنها فضای تراس شما اشغال نخواهد شد بلکه دیگر نگران مراقبت هایی همچون حفاظت گیاهان از باد و بوران نخواهید بود.

چه زمان می توان از لامپ رشد گیاه استفاده کرد؟

در روزهای کوتاه زمستان خبری از نور خورشید نیست و این روزها به قدری سریع می گذرند که گیاهان فرصت جذب نور کافی برای رشد و فتوسنتز را نخواهند داشت. با وجود لامپ رشد گیاه در این فصول شاهد نابود شدن رفته ی رفته ی گیاه مورد علاقه تان نخواهید بود. چرا که این لامپ ها نوری همانند نور خورشید با همان ویژگی های اصلی را برای گیاهان تولید می کنند.
به عنوان یک قانون کلی، اکثر سبزیجات و گیاهان گلدار به 12 تا 16 ساعت نور در روز نیاز دارند که گیاهان گلدار در انتهای این محدوده قرار دارند؛ آن ها در واقع به نور بیشتری احتیاج دارند. ساعات کارکرد لامپ رشد گیاه را به گونه ای تنظیم نمایید که به اکثر گیاهان حداقل 8 ساعت تاریکی در روز بدهید. تاریکی شب در واقع برای چرخه رشد گیاه بسیار مهم است.

لامپ رشد گیاه چه طیف از امواج را در بر می گیرد؟

اغلب لامپ های رشد گیاه، طیف کامل امواج را تولید می کنند. نورهایی با رنگ متفاوت، با اهداف خاصی برای هر گیاه استفاده می شود.  نور آبی رشد رویشی (شاخ و برگ و ریشه) را تحریک نموده در حالی که نور قرمز، گیاهان را به تولید گل و میوه تحریک می نماید. نور فلورسنت سرد نیز برای پرورش رشد گیاه در داخل خانه عالی است.
رنگ بنفش ساطع شده از لامپ ال ای دی در اثر ترکیب طول موج های آبی و قرمز می باشد. طبق مطالعات، ترکیب این دو طول موج در لامپ رشد گیاه می تواند بسیار کاربردی باشد.
گاهی اوقات جابجا کردن پی در پی گیاهان از تراس به منزل و از منزل به تراس می تواند فرساینده باشد. شاید بپرسید چه لزومی برای این جابجایی مداوم وجود دارد؟ آیا نمی توان گیاهان را در نقطه ای ثابت از خانه قرار داد و جای آن ها را فیکس کرد؟ در جواب این پرسش باید گفت خیر. گیاهان نیاز واجب به نور آفتاب دارند و اگر از آن بی بهره بمانند نارضایتی خود را با برگهایی خشکیده و زرد نشان خواهند داد. بنابراین باید نور کافی خورشید به آن ها برسد. لامپ پرورش گیاه یکی از تجهیزات ضروری گلخانه ای است که شما را از این آمد و شد ها بی نیاز خواهد کرد. شما می توانید گیاهان تان را در هر نقطه ای از منزل، حتی اتاقی که فاقد پنجره می باشد قرار دهید و نور کافی برای رشد آنها را توسط لامپ پرورش گیاه مهیا کنید.
لامپ رشد گیاه، همان کارایی نور خورشید را برای گیاهان دارد با این تفاوت عمده که خبری از مضرات نور خورشید در آن نیست! در واقع تنها مزیت نور خورشید نسبت به لامپ رشد گیاه، رایگان بودن آن است. از این رو صاحبان گلخانه و افرادی که به طور حرفه ای از گیاهان نگهداری می کنند، اقدام به خرید لامپ رشد گیاه می نمایند. مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه به قدری زیاد است که می توان آن را جایگزین کاملی برای نور خورشید دانست. در ادامه با ما همراه باشید تا از این فواید با خبر شوید.

مهمترین مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه

همیشه در دسترس است
آیا شما می توانید نور آفتاب را زمانبندی کنید؟ حتی به زبان آوردن این جمله نیز با منطق سازگار نیست. چرا که نور خورشید در ساعت مشخصی از روز طلوع و در ساعت مشخصی غروب می کند. حتی برخی از روزها و هفته ها ممکن است به طور پیاپی با هوای ابری مواجه باشید. بنابراین برای نور دهی به گیاهان نور دوست چه باید کرد؟ نیاز گیاهان چگونه رفع می شود؟ یکی از مهمترین مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه این است که شما هیچ گونه نگرانی از بابت آب و هوا و قرار گرفتن در فصل های مختلف سال، نخواهید داشت. نور لامپهمواره قابل دسترسی بوده و می توانید طبق زمانبندی، گیاه را از نور سیراب کنید.
ثابت بودن منبع نور
چنانچه بخواهید هر روز طبق زمانبندی، گیاهان را در تراس بچینید و دوباره مکان آن ها را به نقطه ای دیگر تغییر دهید، این جابجایی نه تنها برای گیاه مضر است بلکه شما را نیز خسته خواهد کرد. یکی از مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه که به نفع شما هم هست، ثابت بودن منبع نور می باشد. در واقع شما نیازی به جابجایی گلدان ها نخواهید داشت. حتی در گلخانه نیز می توانید با تنظیم دقیق گیاهان زیر نور، خود را از بابت جابجایی مداوم گلدان ها راحت کنید.
عدم تولید حرارت
لامپ های رشد گیاه دارای کمترین میزان تولید حرارت می باشند. چنانچه حرارت اتاق رشد گیاه از حد مشخصی بیشتر شود، امکان سوختن گیاهان و نابودی آن ها وجود خواهد داشت. یکی از مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه این است که تولید حرارت نمی کند و بنابراین دمای گلخانهمعتدل خواهد ماند.
عمر مفید بالا
عمر مفید لامپ های رشد گیاه بسیار بالا است اما به شرطی که انواع با کیفیت آن را تهیه کنید. عمر مفید آن ها به طور متوسط بین 50 تا 100 هزار ساعت می باشد. بنابراین با خرید لامپ رشد گیاه با کیفیت در هزینه های خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. مجموعه تهران گرولایت انواع با کیفیت لامپ های رشد گیاه را با طول عمر مفید بالا در اختیار شما قرار خواهد داد.
لامپ رشد گیاه یکی از تجهیزات کاربردی در گلخانه ها می باشد که مناسب برای نور دهی به گیاه است. این لامپ ها تنها تجهیزات نوردهی نیستند اما بهترین آن ها به شمار می روند. چرا که لامپ ال ای دی رشد گیاه به نسبت سایر تجهیزات نوردهی فضای بسیار تا بسیار کمی را اشغال می کند و علاوه بر عدم تولید حرارت، می تواند گزینه ای عالی برای صرفه جویی اقتصادی باشد.
با خرید لامپ پرورش گیاه، سرسبزی را درون خانه بیاورید
گاهی اوقات صرف زمان طولانی در اتاق هایی که فاقد پنجره می باشد می تواند به امری خسته کننده و کسل کننده تبدیل شود. این موضوع می تواند روحیه شما را در طولانی مدت تحت شعاع قرار دهد. اما چه می شود کرد که باید ساعات زیادی را در اتاق کار سپری نمود. برای داشتن عملکردی بهینه، استفاده از گلدان های گیاه در اتاق کار میتواند ایده ای جذاب و کارآمد باشد. اما اگر نور کافی برای رشد آن ها در اتاق فراهم نباشد، به جای دیدن منظره ای شاداب با گل هایی پژمرده و بی جان روبرو می شوید که روحیه شما را کسل تر از قبل خواهند کرد. لامپ پرورش گیاه همان تجهیزی است که به شما امکان می دهد تا در اتاقی کوچک و تاریک نیز بتوانید سرسبزی و طراوت را در برابر دیدگان خود داشته باشید و با روحیه ای سر زنده به کار و فعالیت مشغول شوید. خرید لامپ رشد گیاه برای شما هزینه ی چندانی نخواهد داشت اما زندگی و فعالیت در یک محیط بی روح می تواند عواقب جبران ناپذیری را به بار آورد.

آیا لامپ رشد گیاه موجب گرم شدن بیش از حد محیط می شود؟

ممکن است برای استفاده از لامپ پرورش گیاه کمی مردد شوید و به این فکر کنید که ممکن است با روشن کردن لامپ پرورش گیاه، اتاق شما دچار افزایش دما شود. اما باید گفت که لامپ های رشد گیاه، کم مصرف هستند و انرژی گرمایی تولید شده توسط آن ها تماما توسط گیاهان جذب می شود و درصد بسیار ناچیزی وارد محیط خواهد شد. بنابراین گرمای تولید شده به اندازه ای نیست که بتوانید آن را حس کنید.

لامپ رشد گیاه چه طول موجی از نور خورشید را در بر دارد؟

این سوال یک سوال کلی است و نمی توان جواب دقیقی به آن داد. چرا که لامپ های رشد گیاه با طول موج های مختلف به تولید میرسند و هر کدام برای هدفی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. اما لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم لامپی است که جامع ترین طول موج را برای گیاهان تولید می کند. این طول موج در بازه ی 380 نانومتر تا 840 نانومتر قرار دارد. هر چند که ممکن است برخی طول موج های موجود در این لامپ برای گیاه کارایی چندانی نداشته باشد اما روی هم رفته می توان لامپ فول اسپکتروم را لامپی با کارایی بسیار بالا برای رشد گیاه دانست.
آیا شما هم یکی از علاقه مندان به گیاهان هستید اما نگران نگهداری آن ها می باشید؟
شاید تا به حال اسم لامپ های رشد گیاه به گوشتان خورده باشد. لامپ های رشد گیاهی که به شما امکان ساخت باغچه های خانگی می دهند. اولین و مهم ترین نیاز گل ها نیاز به نور مناسب و کافی است. از آن جایی که کمبود نور و نور نا کافی در فرایند فتوسنترز، گلدهی و رشد مناسب گیاه مشکل بزرگی ایجاد می کند، باید حتما این فاکتور مهم را در نظر گرفت. حالا شما با استفاده از این وسیله می توانید بهترین نور را که مکمل نور خورشید است، به خانه ی خود بیاورید و یک گلخانه ی زیبا بسازید. جالب است بدانید که این لامپ های رشد گیاه برای همه ی گل ها مناسب اند. طول عمر زیاد (حدودا ۲ تا ۳ سال) و حرارت کمی دارند و به علاوه بسیار در مصرف انرژی به صرفه اند. هیچ گونه ضرری برای گیاه و انسان ها ندارند اما همان طور که شما نمی توانید مستقیما به نور خورشید نگاه کنید، باید از عینک مناسب استفاده کنید. همان طور که می دانید، لامپ های معمولی با رنگ های سفید و زرد، برای نوردهی گل ها نمی توانند مفید باشند چرا که این لامپ ها از طیف نور مورد نیاز گل  ها برخوردار نیستند. لامپ های رشد گیاه با برخورداری از آن بخش از طیف نور خورشید که برای رشد گیاه ضروری ست، بهترین گزینه برای مراقبت و نگهداری از گل ها هستند. هم چنین، این محصول کمک بزرگی به شما می کند که با تنظیم درست آن، بیشترین بهره وری در گل دهی و سلامت گل خود داشته باشید. با این محصول دیگر نگران نگهداری گل هایتان نباشید.
مهمترین نکته در مورد نور خورشید رایگان بودن این نور است. شما برای قرار دادن گیاهان تان در برابر آن هزینه ای پرداخت نمی کنید اما گاهی اوقات قرار دادن گیاهان در برابر تابش خورشید می تواند هزینه هایی را به شما تحمیل کند! خشک شدن گیاه به علت تابش زیاد از حد نور، وجود اشعه های مضر همچون ماورا بنفش و زمخت شدن برگ های گیاه و عدم رشد گیاه، خشک شدن ساقه و عدم رسیدن آب به برگ ها و همچنین از بین رفتن سریع رطوبت خاک از جمله مواردی است که نور خورشید می تواند برای گیاه شما به وجود آورد و گیاه را رفته رفته به ورطه نابودی بکشاند. اما راهکار ما برای جلوگیری از این مشکلات آن هم با پرداخت کمترین هزینه خرید لامپ پرورش گیاه آن هم با بهترین کیفیت از مجموعه تهران گرولایت است. مجموعه تهران گرولایت یکی از مجموعه های قوی و توانمند در حوزه ی فروش تجهیزات گلخانه ای می باشد که انواع و اقسام لامپ های رشد گیاه را در لیست فروش خود آماده برای فروش دارد. شما می توانید با توجه به نیاز گیاهان خود و میزان بودجه ای که در اختیار دارید انواع با کیفیت لامپ رشد گیاه را از مجموعه تهران گرولایت خریداری نمایید. باعث افتخار و سربلندی ماست که توانسته باشیم شما را در راستای ایجاد هوایی پاک و گیاهانی سرزنده یاری کنیم و در این مسیر با شما هم قدم باشیم.
اگر از عاشقان گل و گیاه و سبزیجات هستید، داشتن یک فضای سبز کوچک در منزل دیگر یک رویا نیست. با وجود لامپ رشد گیاه می توانید انواع سبزیجات ارگانیک و گیاهان دلخواه تان را در هر شرایط آب و هوایی کشت نمایید.

قیمت و خرید لامپ رشد گیاه

اگر می خواهید بهترین نتیجه را از این محصول بگیرید، بایستی از مجموعه ای معتبر اقدام به خرید لامپ رشد گیاه نمایید. مجموعه تهران گرو لایت با ارائه ی ضمانت اصیل بودن محصول و گارانتی یک ساله، شما را از بابت تمامی جوانب آسوده خاطر خواهد نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: