HPS

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

HPS

حتما به این فکر افتاده اید که چگونه می توان رشد و گلدهی گیاهان را افزایش داد. یکی از راه حل های پیش رو استفاده کردن از نور مخصوص رشد است. اگر می خواهید با لامپ HPS بخار سدیم ( مخصوص رشد گیاه ) بیشتر آشنا شوید، ما را در این محتوا همراهی کنید.
لامپ HPS بخار سدیم چیست؟
شما قصد دارید از وسیله در راستای رشد و نمو گیاهان ارزشمند خود استفاده کنید، پس بهتر است با نحوه کار آن بیشتر آشنا شوید. لامپ HPS بخار سدیم در واقع یکی از انواع لامپ های تخلیه در گاز است. طراحی و ساختار آن شبیه به لامپ های بخار جیوه است منتها، به جای جیوه در این نوع سدیم و به جای گاز آرگون، نئون مورد استفاده قرار گرفته است. درون گلخانه ها به طور معمول از سدیم با فشار بالا (HPS) و متال هالید (MH) و چراغ HID استفاده میشود.
نور مصنوعی در طیف و درجه های مختلف در تمامی مراحل رشد گیاه تاثیر گذار خواهد بود. از جوانه زنی گرفته تا گلدهی و باردهی گیاه شما می تواند با کمک لامپ های مصنوعی با کیفیت بالاتری صورت گیرد. جالب است بدانید تاثیر نور مصنوعی در سال 1868 توسط یک گیاه شناس روسی کشف شده است. لامپ های صنعتی ساخته شدند تا بازدهی محصولات افزایش یابد. با این حال امروزه لامپ های بخار سدیم در ابعاد کوچکتر نیز قابل دسترس هستند و میتوان در خانه و محل کار نیز از آنها استفاده نمود.


چرا لامپ HPS را بخریم؟
در حال حاضر  لامپ HPS بخار سدیم ( مخصوص رشد گیاه ) توسط سه برند آلمانی، فرانسوی و ایرانی ساخته میشوند. در واقع لامپ HPS بخار سدیم نور طبیعی خورشید را شبیه سازی می کند. نور تولید شده توسط این لامپ گرم و رنگی میان زرد و نارنجی دارد. نور عصرگاهی را برای گیاهان شبیه سازی می کند که باعث رشد و گلدهی گیاه می شود. با این وجود، می توان در تمامی مراحل از رویش گرفته تا تولید محصول از آن استفاده نمود. به خصوص در زمان رویش که باعث میشود رشد کمی سریع تر صورت گیرد.
لامپ HPS بخار سدیم همان طور که گفتیم در مارک های مختلفی تولید میشوند که می توانید برای انتخاب و مشاوره با ما در تماس باشید. یکی از برند های درجه یک 600 واتی به برند Osram  تعلق دارد. این برند فرانسوی موقعیت رشد گیاهان را در خانه فراهم کرده است. لامپ HPS بخار سدیم در حدود 2000 درجه سانتیگراد گرمادهی دارد و همان طور که گفتیم برای گلدهی مناسب خواهد بود. با کمک این نور مصنوعی گیاهانی سالمتر خواهید داشت و همین طور به جذب CO2 کمک خواهد کرد.


ویژگی های لامپ HPS بخار سدیم
از ویژگی های کلی این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:
⦁طراحی شده برای بالا بردن طیف جذب فتوسنتز
⦁بالا بردن کیفیت گیاه و شکوفه دهی سریع تر
⦁دارای جریان فوتونی بسیار سازگار
⦁خروجی بسیار زیاد تا حدود 150 lm/W
⦁مقاوم در برابر ضربه لامپ با محفظه الاستیک
⦁مقاوم در برابر خوردگی
⦁مناسب برای استفاده در محیط مرطوب
همواره به این مسئله دقت کنید که قسمت های شیشه ای لامپ ها را با دست خالی لمس نکنید! روغن های پوست دست می توانند طول عمر و درخشندگی لامپ را کاهش دهند. اگر سوالی در زمینه لامپ HPS بخار سدیم  دارید با ما در میان بگذارید، گروه ما همواره آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود. امیدواریم با خرید این محصول گیاهانی زیبا و با دوام داشته باشید.

دسته‌بندی