گاز CO2

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

گاز CO2

گیاهان برای تداوم رشد رویشی و رشد زایشی و ثمره دهی نیازمند نور، رطوبت، مواد غذایی کافی و مقادیر کافی دو گاز مهم دی اکسید کربن و اکسیژن می باشند.
از آنجایی که تهویه پیوسته هوای گلخانه از طریق فن های دمنده یا هواکش ها متناسب با سناریو گلخانه به طور پیوسته انجام می شود، و در اتمسفر هوا که دائما در حال تبادل می باشد ،همواره مقادیر کافی O2 و CO2 وجود دارد، غالبا اهمیت این دو گاز بسیار مهم مورد چشم پوشی قرار میگیرد، اما در فصول سرد سال که به جهت کاهش هزینه های مربوط به گرمایش فضای گلخانه، فن ها کمتر روشن می شوند و یا در محیط های کشت کوچک مانند، گروباکس، اتاقک رشد گیاه منازل و گلخانه های خانگی و... که کمتر در فصول سرد تبادل هوایی انجام می شود، کمبود گاز دی اکسید کربن رشد گیاهان را تحت تأثیر قرار می دهد و گیاهان با کاهش رشد یا حتی توقف رشد مواجه خواهند شد.
در بسیاری از مواقع صاحبان گلخانه یا پرورش دهندگان گیاهان در اتاق کشت گیاه، زمانی که گیاهان دچار کاهش رشد یا توقف رشد می شوند، مواردی همچون نور، رطوبت کافی و میزان آبیاری را مورد بررسی قرار میدهند و در نهایت در صورتی که همه موارد در حالت ایده آل باشد میزان کود دهی گیاهان را افزایش می دهند اما باز هم در کمال تعجب مشاهده خواهند کرد که رشد گیاهان تغییر محسوسی نداشته است، زیرا توقف فتوسنتز و غذا سازی برگ مربوط به هیچ کدام از این موارد نیست، بلکه وابسته به کاهش غلظت گاز CO2 در اتمسفر اتاق رشد یا گلخانه بوده و به سبب تامین نشدن به حد کافی دی اکسید کربن گیاهان دچار کاهش غذاسازی و تولید پروتئین شده و کاهش و توقف رشد رویشی گیاهان را شاهد خواهیم بود.
گلخانه داران سنتی در فصول سرد پاییز و زمستان که میزان تهویه و هوادهی کاهش پیدا میکند، جهت تامین گاز دی اکسید کربن مورد نیاز گیاهان از سوزانیدن برگ و ساقه های علفی گیاهان کمک میگرفتند، اما این کار باعث تولید سایر گاز های خطرناک گلخانه ای مانند منواکسید کربن حاصل از سوخت ناقص چوب و برگ خواهد شد که میتواند برای سلامت کارگران گلخانه مخاطره آمیز باشد، از طرفی تولید دوده و چسبیدن آن به سطح برگ باعث کاهش فرآیند تنفس برگ گیاهان خواهد شد همچنین بخشی از این دوده به قسمت های مختلف اتاق رشد گیاه یا گلخانه خواهد چسبید و باعث کدر شدن سطوح خواهد شد.
دوده تولید شده در این روش همچنین باعث کدر شدن پلاستیک گلخانه و پارچه رفلکتور اتاق رشد گیاه می شود و میزان نوری که در اختیار گیاهان قرار می گیرد را تحت تأثیر قرار می دهد، اما راه حل تامین گاز دی اکسید کربن مورد نیاز گیاهان در فصول سرد سال به گونه ای که کمترین آسیب به تجهیزات گلخانه یا اتاق رشد گیاه وارد شود، چیست؟!
پیشرفت علم پاسخ مناسبی را برای حل این مسئله ایجاد کرده و پاسخ مناسب به این نیاز، استفاده از کیسه گاز دی اکسید کربن ( کیسه گاز CO2) خواهد بود.

کیسه گاز دی اکسید کربن

کیسه گاز دی اکسید کربن انقلابی در زمینه تولید دی اکسید کربن در اتاق رشد گیاه و گلخانه ها بدون نیاز به دستگاه های فعال کننده ایجاد کرد.
از کیسه گاز  CO2، جهت افزایش میزان غلظت دی اکسید کربن در اتاق های رشد گیاه و گلخانه و فضاهای بسته ای که گیاهان پرورش داده می شوند  در زمان هایی که با کاهش غلظت دی اکسید کربن مواجه هستیم ،استفاده می شود.
کیسه گاز دی اکسید کربن، گزینه ای بسیار مناسب برای تامین گاز دی اکسید کربن در گلخانه های تولیدی با تراکم بالا کشت گیاهی می باشد و میتواند به حد کافی گاز CO2 برای گیاهان تولید کند؛ بدون اینکه فرآورده های ناخواسته همچون گاز CO و گازهای حاوی عناصر فلزی سنگین وارد اتمسفر گلخانه یا اتاق رشد گیاه کند و برای سلامتی نیروی انسانی گلخانه یا صاحبان گروباکس مخاطره آمیز باشد.
کیسه گاز دی اکسید کربن با افزایش سطح CO2 موجب تحریک فتوسنتز و افزایش رشد رویشی و افزایش عملکرد محصول خواهد شد.
کیسه گاز کربن دی اکسید، هیچ گونه واکنش گرما زا و تولید دوده نخواهد داشت و بدون نگرانی از چسبیدن دوده به سطح برگ گیاه و اندام تنفس کننده گیاه و همچنین چسبیدن کربن به پلاستیک گلخانه یا پارچه رفلکتور اتاق رشد و کاهش شفافیت سطوح ، می توان از آن استفاده کرد.
برای استفاده از کیسه گاز CO2، تنها کافی است میله ی آویز در بالای کیسه گاز دی اکسید کربن را برداشته و کمی بالاتر از گیاهان در اتاق رشد گیاه یا گلخانه به صورت آویز قرار دهید. کیسه دی اکسید کربن نیاز به فعال سازی و یا دستگاه فعال کننده خاصی ندارد و با گذشت زمان به صورت کاملا خودکار شروع به تولید CO2 خواهد کرد و نیاز گیاهان شما را به گاز دی اکسید کربن به صورت تدریجی و مستمر، برطرف خواهد کرد.

در بسیاری از مواقع زمانی که رشد گیاهان شما کاهش پیدا می‌کند یا متوقف میشود، ذهن شما به صورت پیش فرض به سمت کودها و مکمل های رشد گیاه پیش خواهد رفت اما همواره کاهش رشد گیاهان یا توقف رشد گیاه مربوط به کمبود عناصر غذایی گیاه نیست، حتما این سوال برای شما پیش آمده ،پس مشکل در کجاست!؟
گیاهان برای رشد و نمو علاوه بر خاک مناسب، عناصر معدنی و آلی، نور و رطوبت، به مقادیر کافی دی اکسید کربن برای فتوسنتز و غذا سازی نیاز دارند.
اگر خاک و رطوبت و آبیاری شما برای گیاهان خوب و مطلوب است و کود دهی به قدر کافی انجام میشود ولی بازهم گیاهانتان رشد نمیکنند، حتما عمل فتوسنتز در گیاهان شما به خوبی انجام نمیشود، که در این صورت باید میزان دسترسی گیاه به گاز دی اکسید کربن را مورد بررسی قرار دهید و به طرق مختلف سعی کنید میزان نیاز گیاهان خود به گاز دی اکسید کربن را مرتفع سازید.
در حالت کلی از آنجایی که گاز دی اکسید کربن ،جز گاز های فراوان اتمسفر زمین محسوب می شود کمتر ، در فضای باز و منازل گیاهان با کمبود گاز دی اکسید کربن به منظور فرایند فتوسنتز مواجه میشوند اما این قانون برای گیاهان گلخانه و گیاهان کشت شده در اتاق رشد همواره صادق نیست، از آنجایی که گلخانه ها یا اتاق های کشت گیاه به عنوان فضا های بسته کشت گیاه، به وسیله جداره ها محدود سازی میشوند، به طبع میزان گردش هوا و تبادل هوایی با محیط خارجی و میزان دسترسی گیاه به گاز دی اکسید کربن، محدود خواهد شد، همچنین در طول روز با افزایش دریافت نور توسط گیاهان، فرایند فتوسنتز گیاهان نیز شدت پیدا میکند، لذا در صورتی که شما تعداد زیادی گیاه را در اتاق رشد یا گلخانه خود پرورش می دهید باید برای تامین دی اکسید کربن گلخانه یا اتاق رشد خود تمهیدات خاصی را ایجاد کنید.
در روش های سنتی در فصول سرد که تبادل هوایی گلخانه با محیط خارج گلخانه محدودتر می شود، گلخانه دارهای تجربی با سوزانیدن چوب و برگ خشک گیاهان، سعی میکنند دی اکسید کربن مورد نیاز گیاهان کشت شده خود را تامین کنند اما این کار باعث تولید سایر گاز های خطرناک گلخانه ای مانند منواکسید کربن خواهد شد که میتواند برای سلامت کارگران گلخانه مخاطره آمیز باشد، از طرفی تولید دوده و چسبیدن آن به سطح برگ باعث کاهش فرآیند تنفس برگ گیاهان خواهد شد همچنین بخشی از این دوده به قسمت های مختلف اتاق رشد گیاه یا گلخانه خواهد چسبید و باعث کدر شد سطوح خواهد شد.
اما پیشرفت علم پاسخ مناسبی را برای حل این مسئله ایجاد کرده، حتما این سوال برای شما ایجاد شده که چگونه میتوان این نیاز مهم گیاهان را با کمترین دردسر تامین کرد؟!
پاسخ این سوال استفاده از کیسه گاز دی اکسید کربن می باشد.

کیسه گاز co2 

کیسه گاز دی اکسید کربن انقلابی در زمینه تولید دی اکسید کربن در اتاق رشد گیاه و گلخانه ها بدون نیاز به دستگاه های فعال کننده ایجاد کرد.
از کیسه گاز دی اکسید کربن CO2  جهت افزایش میزان غلظت دی اکسید کربن در اتاق های رشد گیاه و گلخانه و فضاهای بسته ای که گیاهان پرورش داده می شوند استفاده می شود.
این کیسه های گاز دی اکسید کربن با افزایش سطح CO2 موجب تحریک فتوسنتز و افزایش رشد رویشی و افزایش عملکرد محصول خواهد شد.
برای استفاده از کیسه های CO2، تنها کافی است میله ی آویز در بالای کیسه گاز دی اکسید کربن را برداشته و کمی بالاتر از گیاهان در اتاق رشد گیاه یا گلخانه به صورت آویز قرار دهید. کیسه دی اکسید کربن نیاز به فعال سازی و یا دستگاه فعال کننده خاصی ندارد و با گذشت زمان به صورت کاملا خودکار شروع به تولید CO2 خواهد کرد و نیاز گیاهان شما را به گاز دی اکسید کربن به صورت تدریجی و مستمر، برطرف خواهد کرد.

خرید کیسه گاز Co2

مجموعه تهران تی جی ال، به عنوان سایت مرجع فروش اینترنتی تجهیزات گلخانه ای و اتاق رشد گیاه، مفتخر است باکیفیت ترین کیسه دی اکسید کربن یعنی خرید کیسه CO2 ExHale XL را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد .
هرکیسه دی اکسید کربن برند CO2 ExHale XL توان تولید گاز دی اکسید کربن مورد نیاز  گیاهان کشت شده در فضای 8 متر مکعب با ابعاد 2*2*2 متر را به مدت 6 ماه  دارا می باشد و مرغوب ترین و مقرون به صرفه ترین کیسه گاز CO2 موجود در  بازار می باشد.

دسته‌بندی