فیلتر کربن گلخانهشما هم به دنبال سیستم مناسبی برای تهویه ی محیط کشت خود هستید؟ پس با ما همراه باشید.
یکی از ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین راه حل ها برای از بین بردن آلاینده ها و بوی نامطبوع در محیط کشت که آزاردهنده است و باعث مشکلات در سلامتی شما می شود، استفاده از فیلتر کربن است. این محصول با خاصیت جذب کنندگی زیاد و سطح متخلخل، به خوبی ظرفیت حذف آلاینده ها را دارد و نقش خیلی مهمی در محیط کشت بسته دارد. گیاهان برای رشد علاوه بر رطوبت و مواد مغذی به هوای تمیز نیاز دارند که این فلیترهای کربن با از بین بردن آلاینده های شیمیایی، عوامل بیماری زای موجود در هوا و پاکسازی ناخالصی ها بهترین راه حل هستند. از بین بردن بوی بد و نا مطبوع و کمک به گردش هوا از ویژگی دیگر آن ها است. نگهداری آسان، مقرون به صرفه، عمر طولانی و نصب و راه اندازی آسان و هم چنین قابل حمل، جمع و جور و از صدا و لرزش خیلی کمی بر خوردارند و اکسیژن مناسب را در محیط کشت فراهم می کنند. فیلتر کربن با تصویه ی هوا از آلودگی ها و تولید هوای پاک، رشد مناسب و سلامتی گیاهانتان را تضمین می کنند و ضروری ترین ابزار برای جریان هوا در محیط بسته هستند. با این فیلتر کربن ها ، نفسی تازه به گیاهانتان ببخشید.


مزیت فیلتر کربن های خارجی به داخلی ؟
هوای محیطی که در آن به کشت گیاهان خود می پردازید باید پاک و عاری از هر گونه آلودگی باشد. وجود آلودگی بر رشد گیاه تاثیر بسزایی خواهد شد. هوای نامناسب و تصفیه نشده محیط را برای رشد انواع میکروب ها و آفت ها فراهم می کند. به همین دلیل است که از فن های بین کانالی مخصوص استفاده می کنیم تا همواره هوای محیط را در شرایط ایده آل قرار دهیم. این فن های بین کانالی همراه با یک فیلتردر اختیار شما قرار می گیرند. این فیلتر کربن ها قابل تعویض هستند و هر هواکش ممکن است ابعاد متفاوتی از دیگر داشته باشد در نتیجه در انتخاب فیلتر مناسب دقت کنید.

امّا این تنها مسئله ای نیست که باید به آن توجه کنید. کیفیت فیلتر کربن و کارآیی آن مسئله ای مهمتر خواهد بود. به طبع هر چقدر فیلتر کربن از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، هم محیط را از هر آلودگی پاک خواهد کرد و هم ماندگاری و دوام بیشتری خواهد داشت.
ممکن است که مدل های فیلتر کربن خارجی هزینه بیشتری داشته باشند، با این حال طول عمر آنها این مسئله را جبران می کند. همچنین کیفیت کربن به کار رفته در این فیلتر کربن ها نسبت به مدل های داخلی بالاتر است.
برای مثال یک فیلتر کربن ساخت استرالیارا در نظر بگیرید. در ساخت این فیلتر از کربن استرالیایی RC-412  استفاده شده است. کربن ها توسط ماشین های خودکار تصفیه شده اند تا در خالص ترین حالت خود باشند. هر چقدر میزان خلوص آنها بالا تر باشد بهتر می توانند آلودگی محیط را پاک کنند. علاوه بر آن، تعداد کربن های به کار رفته در آن به بالاترین میزان است. دستگاه های سازنده فیلتر به گونه ای کربن ها را مرتبط می کنند تا کمترین فاصله را از یکدیگر داشته باشند و تعداد بیشتر در داخل فیلتر کربن به کار رود. همین مسئله باعث میشود هنگام جا به جا کردن، کمترین حرکتی در آنها دیده شود.

همچنین طراحی این فیلتر کربن خارجی به گونه ای صورت گرفته است تا با اکثر هواکش و تصفیه کننده های هوا هماهنگ و ابعادی متناسب با آنها را داشته باشد. در ساخت بدنه آنها نیز از آلومینیوم مقاوم و در عین حال با وزن کم استفاده شده است.
از نکات دیگر در طراحی فیلتر کربن خارجی و مزیت آنها بر فیلتر کربن های داخلی، کیفیت شبکه مش که روی کربن ها قرار می گیرد به گونه است تا بیشترین جریان هوا عبور کند. هر چقدر میزان جریان هوا بیشتر باشد، به طبع میزان پاک کنندگی آن توسط کربن ها بیشتر خواهد بود. حتی در برخی مدل ها دو فیلتر اضافه در درون فیلتر کربن به کار رفته تا پاک کنندگی را به حداکثر برسانند.

در کل می توانیم بگویم فیلتر کربن های خارجیدر برابر هزینه ای که پرداخت می کنید، عملکرد و کارآیی بهتری را ارائه می دهند. در ابعاد مختلف و متنوع تولید می شوند که با هر نوع هواکشی که در اختیار داشته باشید می توانند هماهنگ شوند. میزان کربن به کار رفته در ساخت آنها از خلوص بیشتری برخوردار است. استفاده کردن از فیلتر کربن می تواند علاوه بر پاک کردن فضای گلخانه شما کمک می کند تا بوی نامطبوع نیز از بین برود. انتخاب گزینه مناسب به بودجه شما بستگی خواهد داشت. هستند فیلتر کربن های خارجی که قیمت مناسب تری برای بودجه های کمتر دارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید سوالات خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

بوی نامطبوع و طعم ناخوشایند آب، فقط مختص آب های غیر شهری و راکد نیست. بلکه آب شهری؛ همان آبی که از لوله های آب تصفیه شده عبور می کند تا از شیر آب منزل شما خارج شود هم می تواند طعم و بوی نامطبوع و رنگ کدر داشته باشد. آیا این موضوع نشان دهنده ی عدم سلامت آب است؟ نقش فیلتر کربن در این بین چیست؟ حتی اگر فرض را بر این بگیریم که این آب برای سلامت شما چندان آسیب رسان نیست، باز هم نمیتوان آن را آشامید و مورد استفاده قرار داد چرا که بوی بد آن به شدت آزار دهنده است.


فیلتر کربن چیست و چه کاربردی دارد؟
چنانچه بخواهیم شفاف و سرراست علت بوی بد، طعم ناخوشایند و کدورت بیش از حد آب را توضیح دهیم باید گفت که دلیل این موضوع وجود مواد آلی، کلر، سرب و فلزات سنگین در آب می باشد که سریع ترین و کاربردی ترین چاره ی رفع آن، استفاده از فیلتر کربن جهت جذب نمودن این مواد آلی می باشد.
مواد آلی موجود در آب که تولید کننده طعم و بوی ناخوشایند هستند، دارای ساختاری کربنی می باشند و بهترین ماده برای جذب و نابود کردن ساختار آن ها، فیلتر کربن با دارا بودن کربن فعال است.
فیلتر کربن در استخر، در سیستم تصفیه آب خانگی و همچنین جهت تصفیه پسماند های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. وجود کلر بیش از حد در آب استخر می تواند باعث ایجاد بوی ناخوشایند آب و فراری شدن شما از شنا و استخر شود. در حالی که با وجود فیلتر کربن، هیچ رد پایی از این بوی ناخوشایند باقی نخواهد ماند.
اما اگر تصور می کنید کاربرد اصلی فیلتر کربن، تنها به تصفیه آب محدود می شود سخت در اشتباهید. در ادامه با ما همراه باشید تا کاربردهای دیگر آن را دریابید.
کاربرد فیلتر کربن در تصفیه خاک
نیازی نیست صاحب یک استخر یا مسئول امور فنی در تصفیه پسماندهای صنعتی باشید تا به خرید فیلتر کربن نیاز پیدا کنید. شما می توانید صاحب یک گلخانه باشید و برای تصفیه و پاکسازی خاک گلدان ها از آلاینده های سمی و مضر، اقدام به استفاده از فیلتر کربن نمایید.فیلتر کربن به طور کلی نقش تصفیه کننده آّب، خاک و هوا از آلاینده های سمی و آلی را دارد. شما حتی می توانید در منزل کوچک خود برای تصفیه و پاکسازی هوا از فیلتر کربن استفاده کنید تا گیاهان شما در معرض آلاینده های سمی قرار نگیرند.
بنابراین اگر می خواهید شاهد رشد گیاهان خود با سرعت و شرایطی ایده آل باشید، استفاده از فیلتر کربن بهترین گزینه است.

آیا قبول دارید که گیاهان مانند انسان ها موجوداتی زنده هستند؟ قلب تپنده ی گیاهان، همان برگ ها، ساقه ها و ریشه های آن هاست که مواد معدنی و مفید توسط آن ها جذب می شود. حال اگر به این قلب تپنده، تغذیه ای سمی چون مواد آلی مضر، سرب، آلاینده های سنگین و کلر بدهیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مطمئنا چیزی جز نابودی رفته ی رفته ی گیاه را شاهد نخواهیم بود.
بنابراین وجود خاک، هوا و آب پاک برای حیات پاک و بالنده ی گیاهان، امری ضروری ست. فیلتر کربننقشتصفیه کننده ی هوا، تصفیه کننده خاک و تصفیه کننده آب از مواد مضر را دارد. بنابراین اگر اعتقاد دارید گیاهان نیز باید تغذیه ای سالم برای رشد داشته باشند، خرید فیلتر کربنرا در اولویت قرار دهید. مجموعه تهران گرو لایت با ضمانت اصالت و ارائه ی گارانتی یک ساله فیلتر کربن، این فیلتر کربن ها را با قیمتی مقرون به صرفه و طول عمر مفید بالا به شما ارائه داشته و شما را از بابت تغذیه سالم و پاک گیاهان آسوده خاطر نموده است.