بوی نامطبوع و طعم ناخوشایند آب، فقط مختص آب های غیر شهری و راکد نیست. بلکه آب شهری؛ همان آبی که از لوله های آب تصفیه شده عبور می کند تا از شیر آب منزل شما خارج شود هم می تواند طعم و بوی نامطبوع و رنگ کدر داشته باشد. آیا این موضوع نشان دهنده ی عدم سلامت آب است؟ نقش فیلتر کربن در این بین چیست؟ حتی اگر فرض را بر این بگیریم که این آب برای سلامت شما چندان آسیب رسان نیست، باز هم نمیتوان آن را آشامید و مورد استفاده قرار داد چرا که بوی بد آن به شدت آزار دهنده است.
از هزینه هایی بگویید که پای خرید بسته های متعدد آب معدنی برای آشامیدن و آب دهی به گیاهان صرف کرده اید. آیا چاره ای برای رهایی از این مشکل وجود دارد؟ در ادامه خواهیم گفت.

برای خرید انواع فیلتر کربن می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

فیلتر کربن چیست و چه کاربردی دارد؟

چنانچه بخواهیم شفاف و سرراست علت بوی بد، طعم ناخوشایند و کدورت بیش از حد آب را توضیح دهیم باید گفت که دلیل این موضوع وجود مواد آلی، کلر، سرب و فلزات سنگین در آب می باشد که سریع ترین و کاربردی ترین چاره ی رفع آن، استفاده از فیلتر کربن جهت جذب نمودن این مواد آلی می باشد.
مواد آلی موجود در آب که تولید کننده طعم و بوی ناخوشایند هستند، دارای ساختاری کربنی می باشند و بهترین ماده برای جذب و نابود کردن ساختار آن ها، فیلتر کربن با دارا بودن کربن فعال است.
فیلتر کربن در استخر، در سیستم تصفیه آب خانگی و همچنین جهت تصفیه پسماند های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. وجود کلر بیش از حد در آب استخر می تواند باعث ایجاد بوی ناخوشایند آب و فراری شدن شما از شنا و استخر شود. در حالی که با وجود فیلتر کربن، هیچ رد پایی از این بوی ناخوشایند باقی نخواهد ماند.
اما اگر تصور می کنید کاربرد اصلی فیلتر کربن، تنها به تصفیه آب محدود می شود سخت در اشتباهید. در ادامه با ما همراه باشید تا کاربردهای دیگر آن را دریابید.

خرید فیلتر کربن گلخانه 30 سانتیمتری Black Ops

برای خرید فیلتر کربن گلخانه 30 سانتیمتری Black Ops می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

کاربرد فیلتر کربن در تصفیه خاک

نیازی نیست صاحب یک استخر یا مسئول امور فنی در تصفیه پسماندهای صنعتی باشید تا به خرید فیلتر کربن نیاز پیدا کنید. شما می توانید صاحب یک گلخانه باشید و برای تصفیه و پاکسازی خاک گلدان ها از آلاینده های سمی و مضر، اقدام به استفاده از فیلتر کربن نمایید. فیلتر کربن به طور کلی نقش تصفیه کننده آّب، خاک و هوا از آلاینده های سمی و آلی را دارد. شما حتی می توانید در منزل کوچک خود برای تصفیه و پاکسازی هوا از فیلتر کربن استفاده کنید تا گیاهان شما در معرض آلاینده های سمی قرار نگیرند.
بنابراین اگر می خواهید شاهد رشد گیاهان خود با سرعت و شرایطی ایده آل باشید، استفاده از فیلتر کربن بهترین گزینه است.

نتیجه گیری

آیا قبول دارید که گیاهان مانند انسان ها موجوداتی زنده هستند؟ قلب تپنده ی گیاهان، همان برگ ها، ساقه ها و ریشه های آن هاست که مواد معدنی و مفید توسط آن ها جذب می شود. حال اگر به این قلب تپنده، تغذیه ای سمی چون مواد آلی مضر، سرب، آلاینده های سنگین و کلر بدهیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مطمئنا چیزی جز نابودی رفته ی رفته ی گیاه را شاهد نخواهیم بود.
بنابراین وجود خاک، هوا و آب پاک برای حیات پاک و بالنده ی گیاهان، امری ضروری ست. فیلتر کربن نقش تصفیه کننده ی هوا، تصفیه کننده خاک و تصفیه کننده آب از مواد مضر را دارد. بنابراین اگر اعتقاد دارید گیاهان نیز باید تغذیه ای سالم برای رشد داشته باشند، خرید فیلتر کربن را در اولویت قرار دهید. مجموعه تهران گرو لایت با ضمانت اصالت و ارائه ی گارانتی یک ساله فیلتر کربن، این محصول را با قیمتی مقرون به صرفه و طول عمر مفید بالا به شما ارائه داشته و شما را از بابت تغذیه سالم و پاک گیاهان آسوده خاطر نموده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: