کود و هورمون رایزوپون Rhizopon

یکی از شیوه های راحت تکثیر گیاهان قلمه زدن است. اما آیا به راحتی می توان از همه گیاهان قلمه گرفت و آن را ریشه دار کرد؟ مسلما خیر. استفاده از هورمون های ریشه زایی بهترین گزینه برای قلمه گرفتن از گیاهانی ست که به سختی ریشه می دهند.
هورمون ریشه زایی رایزوپون یکی از با کیفیت ترین محصولات تنظیم کننده رشد در سرتا سر اروپا ست که حاوی مقدار متفاوتی از  ایندولیل بوتیریک اسید به عنوان نوعی هورمون مصنوعی اکسین است که برای انواع قلمه های خشبی، نیمه خشبی و علفی در بسته بندی با رنگ ها و درصد متفاوت تولید شده است. ایندولیل بوتیریک اسید نوعی هورمون اکسین است که به طور طبیعی در اکثر گیاهان وجود دارد و باعث تحریک تقسیم سلولی در گیاه جهت تکثیر و رشد ریشه  و همچنین افزایش رشد طولی گیاه خواهد شد.
آنچه که احتمال موفقیت آمیز بودن یک قلمه زنی را افزایش می دهد علاوه بر انتخاب قلمه ی تازه و تمیز از گیاه مادر و استریل بودن ابزار برش قلمه استفاده از هورمون ریشه زای کارامد و باکیفیت است. با استفاده از هورمون ریشه Rhizopon علاوه بر اینکه احتمال ریشه زایی گیاهانی که به سختی ریشه میدهند را افزایش می دهید باعث تسریع در روند زایش ریشه و صرفه جویی در زمان نیز می شوید. با استفاده از این هورمون ریشه رایزوپون، ریشه زایی گیاهان تضمین شده است.
یکی از نکاتی که شاید کمتر در زمان قلمه زدن گیاهان مورد توجه و مد نظر قرار گیرد کیفیت ریشه هایی است که در قلمه به وجود می آید. قدرت ریشه هایی که با استفاده از هورمون ریشه زایی رایزوپون در بستر قلمه تولید شده اند بسیار بیشتر از قلمه هایی است که در آب ریشه زنی کرده اند. و مضاف بر آن ریشه هایی که توسط هورمون های ریشه زایی به وجود آمده اند در مقابل آفات و بیماری های باکتریایی و یا قارچی ریشه بسیار مقاومترهستند.
مجموعه تهران گرولایت تلاش کرده است انواع هورمون های ریشه تولید کمپانی معروف هلندی Rhizopon را برای شما عزیزان گردآوری کند، از جمله:
هورمون ریشه زایی رایزوپون آبی 1 درصد: مناسب برای تکثیر قلمه های خشبی است.
هورمون ریشه زایی رایزوپون زرد 2 درصد: مناسب برای تکثیر قلمه های خشبی است.
هورمون ریشه زایی قرص رایزوپون: مناسب برای انواع قلمه ها هم به صورت محلول پاشی و هم به صورت خیساندن می باشد.
هورمون ریشه زایی کریزوتک بژ 0.4 درصد: مناسب برای قلمه های نیمه خشبی تا خشبی است.
هورمون ریشه زایی کریزوتوپ سبز 0.25 درصد: مناسب برای تکثیر گیاهان علفی تا نیمه خشبی است.
هورمون ریشه زایی کریزوپون صورتی 0.1 درصد: مناسب برای تکثیر گیاهان علفی است.
هورمون ریشه زایی رایزوپون بنفش 0.5 درصد: مناسب برای تکثیر قلمه های خشبی و نیمه خشبی است.
هر کدام از این محصولات همانطور که از نامشان مشخص است در قوطی هایی با رنگبندی مختلف و حجم های متفاوت عرضه شده است. که درصدهای مختلف آن برای گیاهان مختلف با ساقه های چوبی یا نیمه چوبی و یا علفی کاربرد دارد.
استفاده از وسایل حفاظت شخصی مانند دستکش و لباس محافظ در هنگام مصرف هورمون ریشه زایی بسیار مهم است.
و در هر بار استفاده از پودرهای هورمون ریشه زایی بهتر است به اندازه مورد نیاز در ظرفی جداگانه از جنس پلاستیکی ریخته شود تا باعث الودگی کل محتوای بسته بندی هورمون ریشه نشود و باقی مانده هورمون مصرف شده به هیچ عنوان در منابع آبی رها نشود بلکه طبق ضوابط محیط زیست منطقه دفع گردد.

قیمت و خرید کود و هورمون رایزوپون Rhizopon

برای خرید کود و هورمون رایزوپون Rhizopon می توانید از طریق فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند:

دسته‌بندی