در این مطلب می خواهیم به شما مزیت گلدان های پارچه ای برای ریشه ی گیاهان را به طور مفضل شرح دهیم تا با آن ها آشنا گردید. در ادامه به 4 مزیت گلدان های پارچه ای برای ریشه ی گیاهان پرداخته شده است که امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

1- سلام، هرس هوا

هرس هوا چیست؟ خوشحالم که پرسیدی! وقتی گیاهان در گلدان پارچه ای قرار میگیرند، ریشه ها به  سمت دیواره گلدان رشد میکنند. در گلدان های پلاستیکی، ریشه ها وقتی به لبه رسیدند، شروع به دایره زدن اطراف گلدان میکنند و به دنبال هوا میگردند. در نهایت این فرآیند، توده ریشه های عظیم و ناسالم ایجاد میکنند که گیاه را خفه میکند و بدون کنترل، باعث از بین رفتن گیاه میشود. گلدان های پارچه ای مانند گلدان های هوشمند کامل دور ریشه را از بین میبرند، به این دلیل که پارچه، اجازه ی گردش  هوا در گلدان را میدهد.

 وقتی ریشه ها به دیواره گلدان پارچه ای برسند، در معرض هوا قرار میگیرند و کم آب میشوند. نوک ریشه ی کم آب رشد نمیکند و ریشه های جانبی را به بیرون می فرستد. در گلدان پارچه ای ریشه های جانبی منشعب می شوند و یک شبکه متراکم را تشکیل می دهند و  اینگونه گیاه در گلدان پارچه ای رطوبت و مواد مغذی را به طور کامل دریافت می کنند. به خرید گلدان پارچه ایتأمین مناسب آب و مواد مغذی، گیاه ما شاداب و بزرگتر می شود و عملکرد بهتری از خود نشان می دهد.

خرید گلدان پارچه ای

برای خرید گلدان پارچه ای می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید گلدان پارچه ای نمایید.

2- خداحافظ، آبیاری بیش از حد

آبیاری بیش از حد قاتل شماره یک گیاهان گلدانی است. وقتی گلدان های پلاستیکی و سفالی در معرض آب زیاد قرار می گیرند باعث میشوند رطوبت در ته گلدان جمع شود. حتی گلدان هایی با سوراخ تخلیه در برابر تجمع رطوبت آسیب پذیر هستند.  نتیجه ی آن پوسیدگی ریشه و بیماری های قارچی و انبوهی از آفات است.

 گلدان پارچه ایبرای باغبانی با آب زیاد هم می تواند کمک کند به لطف ساختار نفوذپذیر پارچه، آب در گلدان پارچه ای می تواند از پایین و کنار دیواره گلدان پارچه ای جریان یابد و به طور یکنواخت تخلیه شود و از تشکیل استخرهای آب ایستاده جلوگیری کند. گلدان پارچه ای همچنین خاک را  کامالً مرطوب نگه می دارد و نه خیس! حذف آبیاری زیاد دلیل اصلی برتری گلدان های پارچه ای نسبت به گلدان های سفالی و پلاستیکی است.

3- اکسیژن رسانی به وسیله گلدان پارچه ای

بسیاری از باغبان ها معتقدند گیاهان برای رشد به دی اکسید کربن نیاز دارند. اما آیا میدانید اکسیژن به همان اندازه  ضروری است؟ در حالی که برگ ها از طریق فتوسنتز اکسیژن تولید میکنند، ریشه ها چنین فرصتی ندارند. دقیقاً مانند ما انسان ها، آنها نیز باید اکسیژن محیط اطراف را جذب کنند. در گلدان های سفالی و پلاستیکی، اکسیژن رسانی ریشه فقط در سطح رخ میدهد، اما در گلدان های پارچه ای اکسیژن از  گلدان عبور میکند و تماس مستقیم با ریشه ایجاد میکند.

تهران گرولایت خرید گلدان پارچه ای مدل پنجره ای 25 لیتری را به شما پیشنهاد می کند.

 گلدان پارچه ای این امکان به شما اجازه می دهد تا اکسیژن رسانی در کل تودهی ریشه رخ دهد، و در نتیجه استفاده از گلدان پارچه ای یک سیستم ریشه ای مقاوم و سالم و گسترده که از گیاه سالمتر و با عملکرد بهتر پشتیبانی می کند.

۴- با استفاده از گلدان پارچه ای دیگر استرس گرمایی گیاه را نداشته باشید

هنگام کاشت در اتاق رشد گیاه یا اتاقک کشت گیاه، تهدید گرما را دست کم نگیرید. در گلدان های سفالی و پلاستیکی، ریشه ها در اثر تجمع گرما در ظرف آسیب پذیرتر میشوند. این امر به ویژه در ماه های گرم تابستان، هنگامی که آفتاب به باغ شما میزند، صدق میکند. گیاهان در معرض استرس گرمایی مزمن یا حاد ممکن است هرگز بهبود نیابند و حتی ممکن است بازده محصول آنها  کاهش یابد.

 گلدان های پارچه ای به دلیل جریان هوا و رطوبت، در برابر گرما مقاوم هستند. اثر خنک کننده جریان هوا به خودی خود قابل توضیح است، اما اثر رطوبت را نیز در نظر بگیرید. دقیقاً به همان روشی که تعریق، دمای بدن را تنظیم میکند، رطوبت زدایی، گرمای مضر را از ناحیه ریشه دور میکند، زیرا تبخیر یک فرآیند خنک کننده است.

خرید گلدان پارچه ای 50 لیتری

تهران گرولایت خرید گلدان پارچه ای 50 لیتری را به شما پیشنهاد می دهد.

وقتی آب از سطح پارچه تبخیر می شود، انرژی گرما را با خود حمل میکند و ریشه ها را خنک نگه می دارد. تنظیم گرما یکی دیگر از مزیت های اصلی گلدان های پارچه ای است که به باغبانان داده میشود. از معایب پالستیک ارزان قیمت و سفال سیر شده اید؟ با این گلدان های قدیمی خداحافظی کنید و با خرید گلدان پارچه ای از مزایای باغبانی با گلدان های پارچه ای استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: