گلدان پارچه ای

مطمئنا برای شما هم پیش آمده است که بعد از یک روز کاری سخت در حالی که کفش های رسمی را از پا در می آورید و کفش های راحتی به پا می کنید احساسی از شادابی و رسیدن اکسیژن به پاهایتان خواهید داشت. دقیقا در همین لحظه احساس می کنید که آزاد شده اید و می توانید نفس بکشید. اما عجیب است که چگونه از گیاهان؛ این موجودات ظریف و شکننده توقع دارید تمام طول عمر خود را در پوشش های سخت همچون گلدان های سرامیکی و پلاستیکی دوام آوردند و نفس بکشند؟ گلدان پارچه ای برای گیاهان همان پوششی است که اجازه ی تنفس و بالندگی به آنها می دهد. اگر می خواهید گلدانی جدید برای گیاهان تان فراهم کنید گول گلدان های پر زرق و برق سرامیکی، سنگی و پلاستیکی را نخورید. این گلدان ها شاید به ظاهر زیبا باشند اما گیاه شما را در اسارتی نفس گیر اسیر خواهند کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی ها و مزایای گلدان های پارچه ای را با هم بررسی کنیم.

مصرف گرایی تا کی؟!
مطمئنا شما نیز اخباری از تب و تاب عزم های همگانی که برای مقابله با مصرف گرایی در دنیا به راه افتاده است را شنیده اید. مصرف گرایی بشر امروز را به جایی رسانده است که با بی رحمی تمام در حال نابود کردن منابع زمین می باشد. اما در این بین وظیفه ی ما به عنوان یک گلخانه دار و یا یک دوستدار گیاه و محیط زیست چیست؟
مطمئنا از شما که در دسته ی دوستداران گیاه؛ این انسان های فهیم قرار دارید توقعی بیش از این ها می رود. شما باید در انتخاب تجهیزات گلخانه ای خود به این موضوع دقت داشته باشید که تجهیزات مورد نظر چه آسیبی می توانند برای محیط زیست ایجاد کنند. در واقع اگر اهداف خود را با احترام به محیط زیست هم راستا و هم جهت کنید مطمئنا نتیجه ی بهتری نیز از کسب و کار خود خواهید گرفت.
استفاده از گلدان پارچه ای همان موضوع داغی ست که تیشه به ریشه ی مصرف گرایی زده است. اما چگونه؟ گلدان های پارچه ای به راحتی قابل بازیافت هستند و هیچ گونه تهدیدی برای سلامت محیط زیست محسوب نمی شوند. برعکس گلدان های پلاستیکی که فوج فوج از آن ها در گلخانه ها و منازل استفاده می شود و معلوم نیست در آینده چه بلایی بر سر محیط زیست خواهند آورد.

داشتن زمین پاک؛ آرمان اساسیتهران گرولایت
از آنجایی که هیچ گونه ماده شیمیایی و مصنوعی در تولید گلدان پارچه ای به کار نرفته و الیاف آن کاملا طبیعی می باشد می تواند به عنوان یکی از تجهیزات گلخانه ای که دوستدار محیط زیست است شما را در راستای داشتن زمینی سبز و پاک یاری کند. همان هدف ارزشمندی که مجموعه تهران گرولایت در چشم اندازهای خود گنجانده است.
یکی از چشم اندازهای اساسی و ارزشمند در مجموعه تهران گرولایت داشتن زمینی پاک و سرشار از منابع طبیعی است. با خرید گلدان پارچه ای می توانید قدمی مثبت در راستای تحقق این آرمان برداشته باشید. فرهنگ مصرف گرایی و تولید ضایعات تجزیه ناپذیر ظلم بزرگی در حق طبیعت است که با حذف گلدان های پلاستیکی و جایگزین نمودن گلدان پارچه ای می توان آن را ریشه کن نمود. پس شما هم دست به دست تهران گرولایت بدهید تا هر چه قدرتمندتر برای رسیدن به این آرمان تلاش جمعی کنیم.

گلدان پارچه ای اجازه ی نفس کشیدن به ریشه های گیاه می دهد
کافی ست چند دقیقه نفس تان را در سینه حبس کنید تا متوجه شوید که عدم رسیدن اکسیژن به یک موجود زنده او را به چه حالی خواهد انداخت. این مثال را می توان دقیقا در مورد گلدان پارچه ای زد. چرا که گلدان پارچه ای همان تجهیز گلخانه ای است که به ریشه ی گیاهان اجازه ی نفس کشیدن می دهد. چیزی که در گلدان های پلاستیک و سفالی از آن خبری نیست. این گلدان ها جلوی رسیدن اکسیژن به ریشه ی گیاه را می گیرند اما گلدان پارچه ای به واسطه ی منافذی که در بافت خود دارد اجازه می دهد ریشه ی گیاه به راحتی نفس بکشد و راه خود را پیدا کند.
با وجود گلدان پارچه ای از ریشه های در هم تنیده خبری نیست
یکی از بدترین صحنه هایی که هنگام تعویض خاک گلدان در گلدان های سفالی و پلاستیکی خواهید دید در هم تنیدن ریشه های گیاه می باشد. این پیچیدگی می تواند حتی منجر به مرگ گیاه شود. ریشه ها مجبورند در فضایی تنگ رشد کنند و مدام دور خود بچرخند. این چرخش دائمی در نهایت توده ای از ریشه های در هم تنیده را تولید خواهد کرد که آب و مواد مغذی را به درستی جذب نمی کند.
اما در گلدان پارچه ای داستان کاملا برعکس است. ریشه ها فضای کافی برای حرکت دارند و درون گلدان روی سطح گلدان پارچه ای حرکت می کنند بنابراین ریشه ها مسیر یکدیگر را سد نخواهند کرد و هر کدام راه خود را جداگانه طی می کنند و تکثیر می شوند. داشتن گیاهی که ریشه های سالم دارد یعنی شما در عمل پرورش آن گیاه موفق ظاهر شده اید.

به دنبال گلدانی مناسب برای کشت هیدروپونیک هستید؟ گلدان پارچه ای بخرید!
اساس و بنیان سیستم کشت هیدروپونیک بر مبنای مواد مغذی آن هم به شکل محلول بنا شده است. در کشت هیدروپونیک از خاک با حجم بالا خبری نیست و عمده ی بار قضیه را مواد مغذی محلول به دوش می کشند. این مواد مغذی محلول به راحتی می توانند از طریق بدنه ی گلدان پارچه ای به ریشه ی گیاه برسند. چیزی که در گلدان های سفالی و پلاستیکی امکان رخ دادن آن صفر است.
با آب اضافی که به گیاه داده ایم چه کنیم؟!
گاهی اوقات در هنگام آب دهی به گیاهان ممکن است بیش از ظرفیت آن ها به گیاه آب دهید. در اینگونه مواقع باید صبر کنید تا آب اضافی از زهکش گلدان خارج شود. می پرسید زهکش چیست؟ همان روزنه ی کوچکی که در کف گلدان تعبیه شده است. پس یعنی باید منتظر شوید تا آب اضافی از یک روزنه ی کوچک در عرض چند ساعت یا حتی یک روز خارج شود. اگر این اتفاق برای دفعات متوالی تکرار شود چه خواهد شد؟ درست است. ریشه ی گیاه شما خواهد پوسید. به همین سادگی! چرا که خارج شدن آب از گلدان مدت زمان زیادی طول خواهد کشید و در این مدت زمان طولانی ریشه ی گیاه تمام این آب را جذب خواهد کرد. بنابراین در طی دفعات مکرر گیاه شما نابود خواهد شد.
اما در مورد گلدان پارچه ای این موضوع هرگز رخ نمی دهد. حتی اگر بارها و بارها در آب دهی به گیاه اشتباه کنید. چرا که آب اضافی سریعا از بدنه ی گلدان خارج شده و آب اضافی که جذب خاک شده نیز تبخیر خواهد شد. آن هم به علت وجود منافذ در بافت گلدان و هوا رسانی آسان به خاک می باشد. بنابراین داشتن گیاهانی سالم و شاداب با گلدان های پارچه ای چندان هم کار سختی نیست.
گلدان پارچه ای گلدانی که هرگز نخواهد شکست
تا به حال چند بار گلدان های شما از لبه ی پنجره و لبه ی تراس و ایوان بر زمین افتاده اند و هزار تکه شده اند؟ این موضوع نه تنها هزینه ی گزافی برای شما تولید خواهد کرد بلکه ایمنی را نیز کاهش خواهد داد. تصور کنید لبه ی تراس خود گلدان هایی را ردیف چیده اید اما بادی وزیدن می گیرد و با یک طوفان شبانه گلدان های شما از ارتفاعی بلند سقوط خواهند کرد. فقط خدا می تواند به دادتان برسد که گلدان های شما بر روی ماشین های پارک شده در خیابان یا عابرین نیفتد چرا که در این صورت خسارات جبران ناپذیری تولید خواهد کرد. در مورد گلدان پارچه ای اما خاطرتان همیشه آسوده است که هیچ خطری در کمین شما و سایرین نیست.

گلدان های پارچه ای، محصولاتی ارزشمند برای نگهداری گل ها گلدان های پارچه ای محصولاتی سبک، کم وزن، با دوام و ماندگار برای مراقبت از گل هایتان هستند. شاید هنوز هم فکر می کنید گلدان های سفالی و پلاستیکی انتخاب های بهتری برای گل های شما می باشند ولی با اینکه این گلدان ها فروش فراوانی دارند، به دلیل سوراخ های بزرگ زیر آن ها، خاک شسته و باعث پوسیدگی ریشه و از دست دادن مواد مغذی گیاه می شود. همان طور که می دانید در گلدان های سفالی یا پلاستیکی، اکسیژن رسانی و گردش هوا فقط از سطح گلدان صورت می گیرد. گلدان های پارچه ای با قابلیت اکسیژن رسانی به سراسر گیاه و جلوگیری از پوسیدگی ریشه و گندیدن، و هم چنین بیماری های قارچی، بهترین انتخاب برای گیاهان می باشند. این گلدان های پارچه ای برای انواع محیط و گیاهان مناسب اند، جنس با دوام و بافت نرمی دارند. از ویژگی های منحصر به فرد آن ها، کمک به رشد بهتر گل و ریشه گیاه و حتی رشد گیاه با سرعت بیشتر است. گلدان های پارچه ای، انتخاب گیاهان شما هستند.


چرا گلدان پارچه ای را انتخاب کنیم؟
گلدان پارچه ای از پلی پروپیلن دو لایه ساخته می شود. یکی از روش های مناسب برای گیاهان کوچک و نهال است. برای مثال گلدان پارچه ای 25 لیتری (طول و عرض و ارتفاع : 30 سانتی متر) برای گیاهان کوچک مناسب است و از گلدان پارچه ای 35 لیتری به بالا می تواند برای رشد انواع نهال و درختان مناسب باشد. امّا چرا گلدان پارچه ای انتخاب کنیم؟ گلدان های پلاستیکی در بازار فروش بسیاری دارند ولی هر چقدر هم که انتهای آنها را سوراخ کنیم و سنگ بگذاریم، باز هم مقداری از خاک شسته میشود و با فرسایش خاک مواد مغذی نیز از بین می رود. گلدان پارچه ای آب اضافی را از داخل بافت خود خارج می کند بدون آنکه باعث فرسایش شود. این مسئله مانع از پوسیدگی ریشه می گردد.
⦁حفظ تعادل رطوبت و دمای خاک
⦁مانع از پوسیدگی ریشه
⦁قابل استفاده برای مصارف خانگی و کشاورزی
⦁سبک و قابلیت حمل آسان


خرید گلدان پارچه ای از مجموعه تهران گرولایت
گلدان پارچه ای برای اینکه عملکرد درستی از خود نشان دهد باید با کیفیتی عالی و بدون هرگونه مواد شیمیایی تولید شده باشد. مواد شیمیایی می توانند برای گیاه کشنده باشند. بنابراین برای خرید گلدان پارچه ای نمی توان به هر فروشگاهی اعتماد کرد. چرا که ممکن است در این پارچه ها از الیاف طبیعی استفاده نشده باشد.
اما مجموعه تهران گرولایت با سابقه ی درخشان خود در حوزه ی فروش تجهیزات گلخانه ای و اعتباری که به لطف حمایت همیشگی شما عزیزان کسب نموده است در این حوزه نیز به شکلی خالصانه و ثابت قدم وارد شده و اقدام به فروش گلدان های پارچه ای در ظرفیت های مختلف نموده است. گلدان پارچه ای 25 لیتری، 35 لیتری، 55 لیتری و 75 لیتری از جمله پر فروش ترین و محبوب ترین تجهیزات در فروشگاه تهران گرولایت می باشد. همانطور که می بینید مجموعه تهران گرولایت فکر همه جای کار را کرده است و متناسب با نیاز شما عزیزان این گلدان های پارچه ای محبوب را در ظرفیت های مختلف به تولید رسانده.
نتیجه گیری
تمامی تولیدات مجموعه تهران گرولایت زیر نظر کارشناسان فنی در حوزه ی پرورش گیاه صورت می پذیرد بنابراین از بابت صحت عملکرد و کیفیت آن ها آسوده خاطر باشید. امید است که بتوانیم دست به دست هم دهیم و برای داشتن زمینی پاک و سبز گامی مثبت برداریم.


دسته‌بندی