اتاق رشد گیاه

اتاق رشد گیاه یک بهانه است برای فراهم آوردن شرایطی که حیات گیاهان در آن به مراتب راحت تر از حالت عادی ادامه خواهد داشت. اتاق رشد گیاه در واقع محفظه ای است که شرایط زندگی برای گیاهان در آن مهیا شده است. از نور کافی گرفته تا تهویه و دما و رطوبت همگی در این محفظه تحت کنترل و نظارت هستند.
شما می توانید در منزل خود یک اتاق رشد گیاه داشته باشید و یا حتی بسازید. اتاق رشد گیاه مکان عجیب و غریبی نیست. همین که بتوانید محیطی فراهم کنید که رشد و نمو گیاهان در آن در شرایطی ایده آل انجام شود شما موفق به ایجاد یک اتاق رشد گیاه شده اید. با این حال برای جلوگیری از دردسر های احتمالی، مجموعه های فروش تجهیزات گلخانه ای اقدام به فروش اتاق های رشد گیاه به صورت پیش ساخته و در ابعاد گوناگون می نمایند تا کار شما ساده تر شود.


سطح بهداشت محیط در اتاق های رشد گیاه بسیار بالاتر است
اگر از ما بپرسید که یکی از مهمترین علل نابودی گیاهان چیست به شما خواهیم گفت که عدم بهداشت محیط می تواند یکی از مهمترین علل نابودی گیاهان باشد. قرار دادن گیاهان در محیط هایی که نمی توان نظارتی بر سطح بهداشت آن داشت ممکن است گیاهان را دچار آفات، بیماری و انواع قارچ ها بکند. در حالی که آفات و بیماری های گیاهی به طور واضح با چشم قابل رویت نیستند و ممکن است زمانی متوجه آن ها شوید که کار از کار گذشته باشد. بنابراین بهتر است که از اتاق رشد گیاه برای پرورش گیاهان در محیطی سالم استفاده کنید.
شرایط در اتاق های رشد گیاه به گونه ای است که امکان رشد قارچ و آفات به هیچ عنوان وجود ندارد بنابراین گیاهان شما در محیطی کاملا بهداشتی و سالم به حیات خود ادامه خواهند داد.
تغییرات فصلی در روند کار شما هیچ گونه اخلالی ایجاد نخواهد کرد
کاشت و برداشت بسیاری از محصولات به شرایط فصلی بستگی دارد. در واقع شما نمی توانید محصولاتی که مختص فصل تابستان هستند را به روش های سنتی کشاورزی در فصل پاییز یا زمستان بکارید و برداشت کنید. دلیل آن هم واضح است. زیرا محصولات تابستانی برای رشد و ثمردهی به شرایط دمایی، رطوبت و نور تابستان ایجاد دارند. اما اتاق های رشد گیاه به شما این فرصت را می دهند تا فارغ از شرایط فصلی بتوانید اقدام به کاشت و برداشت یک محصول خاص نمایید. شما می توانید با برقرار نمودن شرایط ویژه در اتاق رشد گیاه، فصل تابستان یا زمستان را برای گیاهان شبیه سازی کنید و محصولات هر فصل را در هر زمان که خواستید برداشت نمایید.


با اتاق رشد گیاه نگران تغییرات ناگهانی شرایط آب و هوایی نیستید
تا به حال چند بار شنیده اید که یک کشاورز به دلیل یک طوفان یا سیل ناگهانی تمام محصولات خود را از دست داده باشد؟ آیا می دانید که چه خسارت سنگینی به کشاورزان در این گونه مواقع وارد می شود؟
اتاق رشد گیاه گیاهان شما را از تغییرات ناگهانی آب و هوا مصون می دارد. دیگر فرقی ندارد که بیرون از اتاق رشد گیاه خورشید سوزان در حال تابش است، یخبندانی سخت همه جا را فرا گرفته یا طوفانی سهمگین در حال وزیدن می باشد. شما فارغ از هر گونه تغییرات ناگهانی آب و هوا می توانید گیاهان تان را در کمال آرامش و آسودگی خاطر پرورش دهید.
این موضوع به ویژه در شهرهایی که آب و هوای آن ها غیر قابل پیش بینی است می تواند بسیار مفید فایده واقع شود.


اتاق رشد گیاه بدون سازه


مجموعه تهران گرولایت به عنوان مجموعه ای ثابت قدم در حوزه ی فروش تجهیزات گلخانه ای توانسته به طور تمام و کمال تجهیزات پرورش گیاهان را برای شما فراهم نماید. اتاق های رشد گیاه نیز یکی از تجهیزاتی هستند که می توان آنها را برای پرورش داخلی گیاهان ضروری دانست.
اتاق های رشد گیاه در مجموعه ی تهران گرولایت دارای ابعاد گوناگون می باشد و کاملا با شرایط ایده آل طراحی شده اند. دارای بودن سطوح ضد قارچ و رطوبت در این اتاق های رشد خاطر شما را از بابت نفوذ ناپذیر بودن آن ها آسوده کرده است. بنابراین اگر قصد دارید وارد حوزه ی رشد گیاهان شوید و یا در این حوزه فعال هستید و میخواهید تجهیزات خود را به روز رسانی کنید ما به شما خرید اتاق رشد گیاه از مجموعه تهران گرولایت را پیشنهاد می کنیم.


ملزومات اساسی در اتاق رشد گیاه
چنانچه نگاهی سطحی و نه عمیق به رشد گیاه داشته باشید، متوجه خواهید شد که از جمله اساسی ترین ملزومات رشد گیاه، سیراب شدن از نور و حرارت خورشید است. داشتن خاک مناسب و تغذیه صحیح نیز در این موارد گنجانده می شوند اما این نور و حرارت خورشید است که وابستگی به شرایط آب و هوایی دارد و رشد گیاه را با محدودیت مواجه می کند.
بنابراین اتاق رشد گیاه بدون وجود نور و حرارت مناسب جهت پرورش گیاهان، محفظه ای بدون کاربرد است. عنصری که به اتاق رشد گیاه معنا میبخشد، لامپ رشد گیاه می باشد. این لامپ ها رشد گیاه با تولید طیف کاملی از نور که طیف قابل جذب توسط گیاهان را نیز دارا می باشند، می توانند یک منبع عالی برای تولید نور جهت رشد گیاه باشند. لامپ های ال ای دی آبی و قرمز و یا ترکیب آن ها با رنگ بنفش، در رشد شاخ و برگ گیاهان و همچنین گلدهی و رشد میوه اساسی ترین نقش را ایفا می کنند.


ویژگی هایاتاقک رشد گیاه چیست؟
تصور کنید یک گیاه را به طور مداوم و 24 ساعت در روز، روبروی نور خورشید قرار دهید، به نظر شما چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ آیا چیزی به غیر از خشک شدن گیاه و نابود شدن آن نصیب ما خواهد شد؟ بنابراین از اینجا درک می کنیم که حتی میزان نور خورشید برای تابش به گیاه باید ساماندهی شود. تاریکی یکی از عناصر حیاتی در چرخه ی رشد گیاهان می باشد. بنابراین دراتاق رشد گیاه، تابش 24 ساعته نور و حرارت بی معناست.
اتاق رشد گیاه بایستی دارای تایمر جهت تنظیم زمان های خاموشی باشد. دما، رطوبت و نور از جمله مهمترین فاکتورها دراتاق رشد گیاه هستند و از یک گیاه تا گیاه دیگر متفاوت می باشند. بنابراین این فاکتورها باید با توجه به نوع گیاه تعیین شود. گیاهانی که نیاز یکسان از نور و رطوبت دارند، می توانند در یکاتاق رشد گیاه واحد قرار گیرند.


نتیجه گیری
گاهی اوقات اخباری می شنویم مبنی بر پرورش گیاهان و بوته هایی که رشد آن ها در یک منطقه جزو محالات و غیر ممکن ها می باشد. اما اگر چنین چیزی محال بود هرگز در عالم واقعیت رخ نمیداد؛ پرورش گیاهان سردسیری در مناطق گرمسیر و پر نور و پرورش گیاهان و درختچه های سردسیری در مناطقی که نور آفتاب بی امان با حرارت سوزانش می تابد. اما چنین چیزی چگونه ممکن است؟ اتاق رشد گیاه، همان چیزی ست که این محال را ممکن ساخته. این اتاق های رشد با دارا بودن دما، نور، رطوبت، حرارت و گازهای لازم برای پرورش انواع گیاهان، شرایطی بهینه برای رشد انواع گیاهان، بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی فراهم آورده اند.
مجموعه تهران گرو لایت، عرضه کننده مستقیم اتاق رشد گیاه بوده و می تواند از صفر تا صد این فرآیند را برای شما اجرا و پیاده سازی نماید. ضمانت اصالت و گارانتی یکساله مجموعه، اثبات کننده ی حسن نیت ما به شماست.

دسته‌بندی