لامپ رشد گیاه سرپیچی

ترتیب نمایش:

لامپ رشد گیاه سرپیچی

لامپ رشد گیاه سرپیچی رشد گیاه

لامپ رشد گیاه سرپیچی ارائه شده توسط مجموعه تهران گرولایت یکی از محصولات کاربردی برای تامین نور مصنوعی گیاهان در فضاهای کم با تعداد گلدان اندک است. لامپ سرپیچ را به راحتی در هر جایی که سرپیچ ادیسون معمولی یا همان E27 که رایج ترین و متداول ترین اندازه های سرپیچ است وجود داشته باشد می توان نصب کرد. از یک چراغ مطالعه معمولی یا آباژور تا یک چراغ دیواری می توان این لامپ های رشد گیاه را نصب کرد.
به طور کلی لامپ سرپیچ اختراع شرکت ادیسون است که سالهای زیادی ست فرم آن تقریبا بدون تغییر مانده است. و برای نصب آنها احتیاج به پایه سرپیچ است که در اندازه های مختلف وجود دارد. و با علامت اختصاری E که ابتدای نام مخترع آن یعنی ادیسون است و عدد بعد از حرف E که اندازه قطر سرپیچ بر حسب میلی متر است نامگذاری و سایز بندی شده است. کوچکترین سایز سرپیچ E5 و بزرگترین آن E40  و نوع معمول و متداول آن E27 است.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه محصولات روشنایی و احتیاج به استفاده از لامپ های مخصوص رشد گیاه برای پرورش گیاهان و تامین نور مورد نیاز آنها در زمان کمبود یا فقدان نور طبیعی خورشید استفاده از لامپ های سرپیچی رشد گیاه متداول شده است. این لامپ های سرپیچ دار به راحتی قابل نصب در هر مکانی می باشند و عمدتا در محیط های کوچک و برای تامین نور گیاهان فانتزی، زینتی و یا آپارتمانی مورد استفاده قرار می گیرند. در ساختار این لامپ ها بر خلاف لامپ های رشته ای، از مسیر های خنک کننده ای برای انتقال گرما به بیرون و در نتیجه ی آن افزایش طول عمر لامپ های رشد گیاه استفاده می شود.

ویژگی لامپ رشد گیاه سرپیچی رشد گیاه 

  • تامین طیف کامل نور مورد نیاز گیاهان در صورت فول اسپکتروم بودن
  • نصب راحت بدون نیاز به راه اندازی مدارات جانبی
  • قابل اتصال در هر مکان
  • مصرف انرژی بسیار کم
  • بدون ایجاد الودگی صوتی
  • طول عمر بالا
  • قیمت مناسب

اجزای تشکیل دهنده لامپ رشد گیاه سرپیچی

لنز: عدسی یا لنز برای انتشار بیشتر نور در سطح وسیع تر بر روی لامپ ها یا تراشه ها تعبیه می شود

ماژول LED: یا دیودهای ال ای دی که منبع تامین کننده نور هستند. که در رنگهای مختلف یا فول اسپکتروم برای تامین طیف نور مورد نیاز گیاه که معمولا طول موجی بین 380 تا 780 نانومتر دارند ساخته می شوند.

صفحه انتقال حرارت: که گرمای تولید شده توسط لامپ های رشد گیاه را به هیت سینک منتقل می کند.

هیت سینک: که عامل انتقال گرمای تولیدی به خارج می باشد و معمولا از جنس نیکل ، آلومینیوم و یا سرامیک ساخته می شوند. بهترین نوع آن از جنس آلومینیوم است که حرارت بیشتری را منتقل می کند.

درایور: مبدل های جریان متناوت برق (AC) به جریان مستقیم (DC) هستند.

پایه لامپ: دارای فضایی برای تعبیه مدارات الکترونیکی و اتصال قطعات مختلف و همچنین اتلاف گرمای ایجاد شده می باشد. در لامپ های رشد گیاه که درون حباب قرار میگیرند به دلیل کاهش حرارت معمولا از پایه لامپ با جنس سرامیکی استفاده می شود. اما پایه های پلاستیکی نیز متداول هستند.

سرپیچ یا رزوه لامپ: در نهایت رزوه یا سرپیچ قرار دارد که محل اتصال لامپ با ریل سرپیچ می باشد. و از جنس فلز ساخته می شود و در ایجاد ارتباط لامپ با برق نقش اساسی دارد.

قیمت و خرید لامپ لامپ رشد گیاه سرپیچی

مجموعه ی تهران گرولایت با ارائه لامپ های سرپیچی رشد گیاه از برند معتبر Green Life شامل :

خرید لامپ رشد گیاه 3 وات مدل Green Life

خرید لامپ رشد گیاه 7 وات مدل بدون محافظ Green Life

خرید لامپ رشد گیاه 7 وات مدل Green Life

به شما در تهیه یک لامپ رشد با کیفیت برای گیاهان فانتزی و زینتی خود با قیمت مناسب در محل کار یا محل زندگی تان کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند:

دسته‌بندی