تامین نور کافی برای گیاهان نقشی کلیدی در تمام مراحل رشد آنها دارد. کمبود نور می تواند به مرور زمان حیات گیاه را از بین ببرد. لامپ رشد گیاه بهترین جایگزین برای نور خورشید بوده و می تواند نور خورشید را شبیه سازی کند. به هرحال راه اندازی کشت و پرورش گیاه با هزینه هایی همراه است و در صورتی که محل کشت گیاهان دارای نور کافی و مناسب نباشد، تهیه و خرید لامپ رشد گیاه امری ضروری است، البته با یک انتخاب صحیح این موضوع زارع را با هزینه های گزاف مواجه نمی کند. در این مقاله به معرفی برخی از مدل های با کیفیت و ارزان قیمت لامپ رشد گیاه می پردازیم.

لامپ رشد گیاه

در میان تمامی طیف های خورشید، گیاهان تنها به پرتوهایی که دارای طول موج 380 تا 840 نانومتر هستند، نیاز دارند. لامپ رشد گیاه قادر به تولید این طیف می باشد. رنگ های قابل مشاهده در این طیف ها آبی و قرمز می باشد. بنابراین وجود هر دو طیف در یک لامپ رشد گیاه ضروری است. کاربرد رنگ قرمز جلوگیری از طولانی شدن ساقه، کمک به فتوسنتز و رشد و باروری گل و میوه های گیاه است و رنگ آبی به رشد کلی گیاه و باز شدن غنچه ها و شکل گیری اندام ها کمک می کند.

 لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لامپ های رشد گیاه ارزان قیمت

لزوما بالا بودن قیمت یک کالا نشان دهنده کیفیت آن نیست، در ادامه به معرفی برخی لامپ های رشد گیاه ارزان قیمت که دارای کیفیت مناسب هستند، پرداخته می شود.

پروژکتور رشد گیاه ال ای دی

پرروکتور رشد گیاه 50 وات با چیپ EPSTAR ساخت کشور تایوان، محصولی با کیفیت و ارزان قیمت از شرکت تهران تی جی ال است. این محصول یک پروژکتور فول اسپکتروم با نور صورتی می باشد و در حدود 25000 ساعت عمر مفید دارد. مزیت پروژکتور ال ای دی رشد گیاه نسبت به دیگر لامپ های رشد گیاه بخار سدیم و جیوه حرارت کمتری تولید میکند، مصرف انرژی کمتری داشته و طول عمر بالاترین دارد. این محصول را می توان با یک سال گارانتی و 3 سال خدمات پس از فروش از فروشگاه تهران گرولایت خریداری کرد.

لامپ ال ای دی رشد گیاه 150 وات

این ال ای دی با چیپ بریجیلوکس آمریکا، مدل TGL و دارای یک فن خنک کننده قوی و بسیار بی صدا و وزن تقریبی 2 کیلوگرم می باشد. لامپ رشد گیاه 150 وات دارای دو لاین فول اسپکتروم است و می تواند در تمام مراحل رشد و برگ دهی به گیاه کمک کند. طول عمر مفید این لامپ 55000 ساعت می باشد. این محصول در فروشگاه تهران گرولایت به همراه یک سال گارانتی معتبر و سه سال خدمات پس از فروش، به متقاضیان محترم فروخته می شود.

برای خرید والواشر ال ای دی رشد گیاه 36 وات قاب دار می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لامپ رشد گیاه 400 وات اسرام

لامپ رشد گیاه بخار سدیم اسرام مدل PLANT STAR ساخت کشور اسلواکی با توان 400 واتی بهترین انتخاب برای گیاهان گل دار است. نور خروجی این لامپ نارنجی متمایل به قرمز است که می تواند نور خورشید در فصل پاییز را شبیه سازی کند. این نور باعث می شود خروجی و گل دهی گیاه در بالاترین حد خود قرا بگیرد. یکی از ویژگی های این لامپ این است که به خاطر ساختار و شکل بدنه‌اش نیازی به رفلکتور و لنز به هنگام راه اندازی ندارد. از آنجاکه خروجی نور در لامپ رشد گیاه 400 وات اسرام موجب گل دهی و ثمردهی می شود، یک انتخاب محبوب میان پرورش دهندگان گل و گیاه است.

لامپ رشد گیاه بخار سدیم ناروا

لامپ بخار سدیم ناروا مدل NATRALOX FLOWER دارای 400 وات توان بوده و ساخت کشور آلمان است. لامپ رشد گیاه ناروا با طیف های نوری خاص خود با تحریک فتوسنتز باعث تسریع رشد گیاه در تمامی مراحل و افزایش گل دهی و میوه دهی می شود. این لامپ قیمتی مناسب داشته و مطابق استانداردهای جهانی ساخته شده است. عمر مفید لامپ 400 وات ناروا در حدود 10000 ساعت است. می توان این لامپ را از فروشگاه سایت تهران گرولایت خریداری کرد.

نتیجه گیری

لامپ رشد گیاه یکی از اصلی ترین اجزا راه اندازی پرورش گل و گیاه است. خرید لامپی که علاوه بر کیفیت بالا، قیمت ارزان و مناسبی داشته باشد، یک گام موفق در مسیر کشت گل و گیاه است. با مراجعه به فروشگاه سایت تهران گرولایت می توان لامپ های رشد گیاه ارزان قیمت را با کیفیتی مناسب و خدمات پس از فروش خریداری کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: