ابزار آلات باغبانی

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

ابزار آلات باغبانی

هر شغل و پیشه برای اینکه به بهترین شکل ممکن انجام شود نیازمند مجموعه ای از وسایل و ابزار ها می باشد، باغبانی و کشاورزی نیز به عنوان یک حرفه ی کلیدی از این قاعده مستثنی نیست.
به مجموعه وسایل و تجهیزاتی که یک باغبان حرفه ای باشید و یا یک باغبان آماتور و تازه کار، فارغ از نوع محصول، برای بهتر انجام شدن کارها و برداشت آسان تر و بیشتر محصولات به آن ها نیاز دارید ابزار آلات باغبانی و کشاورزی گفته می شود.
بورس ابزارآلات باغبانی، بسیار گسترده می باشد و ابزاری همچون، بیل، بیلچه، سینی کشت، شن کش، آبپاش، سم پاش، کلنگ، اره، قیچی باغبانی، سیم باغبانی، دستکش باغبانی، سر شلنگ باغبانی و... در زمره ابزار باغبانی قرار میگیرد و هرچقدر میزان تجربه و مهارت شما در امور باغبانی بیشتر می شود، نیاز شما به ابزارآلات بیشتر و متنوع تر خواهد شد.
ابزارآلات باغبانی در یک دسته بندی کلی به دو قسمت دستی و ماشینی تقسیم می شوند.
زمانی که شما امور باغبانی مربوط به باغچه خود را انجام می دهید ابزار روتین باغبانی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود اما اگر وسعت زمین کشاورزی بسیار زیاد باشد باید از ابزارآلات باغبانی ماشینی یا ابزارآلات صنعتی باغبانی استفاده کنید که شامل ماشین آلات کشاورزی مدرن باغبانی و تجهیزات باغبانی موتوردار خواهد بود که قیمت این ادوات کشاورزی به نسبت قیمت ابزار آلات باغبانی دستی بسیار بیشتر می باشد ، اما زمان مورد نیاز برای انجام امور باغبانی را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

قیمت ابزار آلات باغبانی

ابزارآلات باغبانی دستی، بسته به کمپانی سازنده محصول، کیفیت ساختاری، متریال سازنده ابزار آلات، نوع طراحی وسیله و میزان ارگونومیک بودن آن، حداقل طول عمر مفید تجهیزات، قیمت گذاری می شوند.
نکته مهمی که در انتخاب ابزارآلات کشاورزی باید رعایت شود، میزان پایبندی طراح و کمپانی سازنده ابزار آلات باغبانی به اصول ارگونومیک می باشد.

طراحی ارگونومیک ابزار آلات باغبانی

طراحی ارگونومیک ابزار آلات باغبانی، به طراحی تجهیزات باغبانی مبتنی بر اصول ارگونومیک گفته می شود.
اصول ارگونومیک به اصولی گفته می شود که به ایجاد و برقراری ارتباط بین شکل ابزار و آناتومی بدن می پردازد، به گونه ای که کمترین فشار به اندام و ماهیچه های بدن اعمال شود و کار کردن با آن ابزار برای کاربران ملال آور و خسته کننده نباشد؛ و با اعمال کمترین نیروی ممکن فعالیت مطلوب انجام شود.
در صورتی که در طراحی ابزارآلات باغبانی، اصول ارگونومیک به خوبی رعایت نشده باشد، باغبان در مدت زمان کوتاهی در هنگام کار کردن با ابزارهای باغبانی دچار خستگی خواهد شد و بروز تاول و آسیب های پوستی نیز از نتایج ثانویه استفاده از این ابزار خواهد بود، بر همین اساس مهم ترین شاخصه ابزارآلات باغبانی فارغ از جنس و متریال سازنده آن، اصول ارگونومیک و پایبندی طراح ابزار آلات باغبانی به این اصول می باشد.
بخش زیادی از قیمت ابزارهای باغبانی مربوط به طراحی ابزارآلات باغبانی می باشد، بنابراین در هنگام خرید ابزارآلات باغبانی ارزان قیمت، توجه داشته باشید که در صورتی که این وسایل طراحی نامناسبی داشته باشند عملا استفاده از آن برای زمان های طولانی وجود نخواهد داشت.

وقتی تازه وارد باغبانی می شوید، دشوار است که بدانید چگونه شروع به کار کنید. حتی با تجربه ترین باغبانان نیز باید ابزار مناسبی داشته باشند. در این بخش، با ابزار آلات ضروری باغبانی آشنا می شویم.

قیچی باغبانی

یکی از ابزار های کاربردی برای باغبانی است که به آن قیچی هرس یا اصلاح نیز گفته می شود. همان طور که از اسم آن مشخص است برای اصلاح و هرس گیاهان استفاده می شوند. تیغه های تیز آن ها برای بریدن شاخه های درختان مناسب اند. سبک و ماندگار و ضد زنگ است.

چنگک ها

از این ابزار، برای از بین بردن علف های هرز، سله شکنی، ایجاد زهکشی در خاک برای تنفس بهتر گیاه و تمیز کردن بین بوته ها استفاده می شود. با دوام، ضد زنگ و کارآیی آسانی دارد.
بیلچه: کوچک تر از بیل است و برای کندن زمین، جمع کردن خاک، کاشت گیاه و کود پاشیدن، تعویض گلدان و غیره استفاده می شود. بسیار برای باغبانی کاربردی است پس، در هنگام خرید حتما به جنس، رنگ و وزن آن دقت کنید.

کج بیل

ابزاری  مناسب برای شکل دادن به خاک، جمع کردن خاک دور ریشه گیاهان، کندن شیار‌های باریک در خاک برای آبیاری یا کاشت بذر و مخصوصا برای حذف علف‌های هرز و ریشه‌های پوسیده گیاهان استفاده می شود.

سمپاش

سموم کشاورزی در بهبود کیفیت رشد گیاهان و محصولات کاربرد مهمی دارند، پس باید یک سمپاشخوب را به لیست ابزار های مورد نیازمان اضافه کنیم. انواع مختلفی دارد که بر اساس نیاز باغبان باید انتخاب شوند. نکته ی دیگر آنکه در هنگام استفاده از این محصول باید  به نکات بهداشتی مانند، استفاده از ماسکو دستکشو عینک مخصوص، لباس کار مناسب، نصب تابلو و انجام ندادن این کار در هنگام بارندگی یا وزش باد دقت کرد.

شاخه زن

 این نوع از قیچی ها، با دسته ی بلند و تیغه ی تیز خود قابلیت هرس کردن شاخه های بلند تر را به شما می دهند.
گلدان: اولین مکان زندگی گیاهان گلخانه ای، گلدان ها هستند. انواع مختلفی مانند سفالی، پلاستیکی و پارچه ای دارند که به طور وسیعی از گلدان های پلاستیکی و سفالی استفاده می شود. اما قطعا شما با مراجعه به بخش گلدان های پارچه ای در همین سایت، نظرتان راجع به آن ها تغییر می کند. گلدان های پارچه ای، محصولاتی سبک، با دوام و بهتر برای رشد مناسب گیاه و ریشه ی آن هستند.

دستکش باغبانی

از ضروری ترین ابزارآلات باغبانی، دستکشاست. برای جلوگیری از حساسیت های پوستی و آفتاب سوختگی استفاده شده و پوست شما را از آسیب دیدگی و عفونت های باکتریایی حفظ می کند.

سینی نشاء 
تصور کنید در خانه ای بزرگ و اعیانی سکونت دارید و به ناگاه به شما می گویند که باید تغییر مکان دهید و به خانه ای کوچک نقل مکان نمایید. مطمئنا تحمل چنین شرایطی برای شما سخت و دشوار است. چه بسا اینکه اصلا نتوانید خود را با شرایط جدید وفق دهید و اوضاع به شکل نا به سامانی پیش برود. حال این چالش بزرگ را تعمیم دهید به زندگی و حیات گیاهان. گیاهانی که قرار است در محیط بسته ی گلخانه رشد و نمو نمایند قاعدتا باید در بستری به نام سینی نشاء رشد کنند و سر از خاک در آوردند تا بتوانند بعد ها خود را با شرایط جدید تطبیق دهند. سینی نشاء یکی از تجهیزات مهم گلخانه ای است که بدون آن نمی توان گیاهان را به فضای گلخانه عادت داد. بنابراین بهتر است میخ اول را محکم بکوبید و بذرهای خود را درون سینی نشاء کشت نمایید تا گیاهان شما به شکلی ایده آل در محیط گلخانه رشد نمایند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این تجهیز مهم بیشتر بدانید.

تهویه عالی در سینی نشاء موجب رشد ایده آل بذرها خواهد شد

مهمترین فاکتوری که باعث می شود بذرها هرچه سریع تر سر از خاک بیرون آورند، تهویه و آب رسانی کافی به آن ها می باشد. نحوه ساخت سینی نشاء به گونه ای است که موجب می شود بذرهای گیاه به راحتی اکسیژن کافی را جذب کنند بنابراین بسیار سریع تر از آنچه که فکرش را بکنید سر از خاک بیرون خواهند آورد. تهویه ای که سینی نشاء برای بذرها فراهم می کند آنها را راغب به سر برآوردن از خاک خواهد کرد.

می توانید سینی نشاء را بارها استفاده کنید

یکی از خوبی های سینی نشاء این است که می توانید آن را بارها استفاده کنید اما یک نکته ی بسیار مهم در مورد استفاده ی چندین باره ی این سینی ها وجود دارد. شما بعد از هر بار استفاده از سینی نشاء باید آن را به خوبی ضدعفونی کنید و شستشو دهید تا مانع از رشد آفات و قارچ درون سینی شده و بیماری های مشترک بین گیاهان را بین آنها انتقال ندهید. بنابراین استفاده ی چند باره از سینی نشاء نیز قاعده و قانون خاص خود را دارد.

تنوع سینی نشاء در تهران گرولایت

قابل توجه ترین نکته ای که در مورد سینی های نشاء تهران گرولایت به چشم می خورد تنوع بالا در بین آن ها می باشد. شما می توانید سینی نشاء با ظرفیت های متنوع را خریداری کنید. این موضوع کاملا بستگی به حجم کار شما و تعداد بذرهای تحت کشت تان دارد. تعداد حفره ها در این سینی ها متفاوت می باشد بنابراین اگر قصد دارید تعداد زیادی از بذرها را کشت نمایید، سینی های کشت با تعداد حفره های بالا برای شما مناسب است. با این حال اصلا در مورد انتخاب سینی نشاء نگران نباشید چرا که کارشناسان تهران گرولایت شما را به خوبی در انتخاب سینی مناسب راهنمایی خواهند کرد. کافی ست یک تماس ساده با فروشگاه بگیرید تا بهترین مشاوره برای خرید را دریافت نمایید.

رشد ریشه در سینی های نشاء محدود است؛ مزیت یا عیب؟!

ممکن است تصور کنید محدود بودن رشد ریشه در سینی های نشاء ممکن است یک عیب باشد چرا که نشان دهنده ی ضعف گیاه می باشد. اما به این موضوع فکر کنید که شما بعد از جدا کردن نشاء ها قرار است آنها را درون گلدان ها بکارید. همچنین مساحت و عمق تحت کشت شما در گلخانه محدود است بنابراین محدود شدن رشد ریشه ها در سینی های نشاء عملا یکی مزیت محسوب می شود. این موضوع باعث خواهد شد تا گیاهان به راحتی به محیط جدید عادت کنند.
همه ی باغداران و صاحبان گلخانه به دنبال به حداقل رساندن ضایعات و بالا بردن بهره وری در گلخانه و باغ خود هستند. سینی های نشاء یکی از بهترین تجهیزاتی هستند که تقریبا میزان تلفات در کاشت بذر را به صفر میرسانند. چنانچه مراقبت درستی از سینی های نشاء داشته باشید بذرهای شما در بهترین شرایط ممکن سر از خاک بیرون می آورند و می توانید بعد از مدتی آن ها را از سینی جدا کنید و در گلدان بکارید.
همچنین اگر نحوه ی مراقبت شما از سینی های نشاء مناسب باشد می توانید آن ها را برای دفعات مکرر مورد استفاده قرار دهید. عدم پوسیدگی و مقاومت در برابر نور خورشید و شرایط محیطی از جمله ویژگی های سینی های نشان تهران گرولایت است.

لزوم استفاده از دستکش و تجهیزات ایمنی هنگام کشت گیاه

تجهیزات محافظت باغبانی شامل لباس ها و وسایلی است که بدن را از تماس با سموم دفع آفات و دیگر موارد  آسیب رسان محافظت می کند. تجهیزات باغبانی بر اساس مسیر قرار گرفتن در معرض (چشم، پوست، استنشاق) تعیین می شوند. نمونه هایی از آن ها شامل دستکش، محافظ صورت، ماسک تنفسی، هدگیر، پیش بند و لباس کامل بدن است. پیراهن آستین بلند، شلوار بلند و کلاه لبه پهن بپوشید و از یک کلاه لبه دار برای جلوگیری از آفتاب زدن روی گردن و صورت استفاده کنید. به علاوه، هنگام باغبانی از دست زدن به صورت خودداری کنید. شما نباید چشم یا پوست خود را در معرض هیچ یک از مواد شیمیایی یا طبیعی موجود در گیاهان یا ترکیبات شیمیایی سنتز شده در کودها و غیره قرار دهید، در عوض، یک پارچه تمیز را برای پاک کردن صورت به شلوار خود نگه دارید و از آن استفاده کنید. از محافظ مناسب چشم مانند عینک ایمنی استفاده کنید. این کار از آسیب های زیادی مثل نور مضر، محلول های کود، اسیدها، آفت کش ها و گرد و خاک جلوگیری می کند. از ضد آفتاب استفاده کنید و آن را به دور گردن و شانه های خود بمالید. اگر بیرون هوا گرم است، سعی کنید حداقل پیراهن نخی بپوشید تا وقتی بیرون هستید آفتاب روی شانه ها و بازوهایتان قرار نگیرد.
دستکش می تواند از دست و بازو در برابر بریدگی، ساییدگی، سوختگی، تماس با مواد شیمیایی خطرناک و... محافظت کند. انتخاب دستکشمناسب برای کار مهم است. به عنوان مثال، دستکشنخی برای کار با مواد شیمیایی انتخاب بدی است اما دستکشهای چرمی از آسیب های ناشی از سوراخ شدن خارها و گزش ها (حشره، مار، عنکبوت یا جوندگان) محافظت می کنند. کفش های مقاوم در برابر مواد شیمیایی اغلب مورد توجه قرار می گیرند، بدیهی است که بر چرم و پارچه ای که به راحتی آلوده می شوند، ترجیح داده می شوند.
اطمینان حاصل کنید که لامپ رشد گیاه شما فضایی مناسب برای رشد گیاه شما ایجاد می کند. در واقع، شما می توانید متوجه شوید که این باعث رشد یا شکستن رشد شما می شود. اگر لامپ شما خیلی کوچک باشد، گیاهان شما هرگز به پتانسیل خود نخواهند رسید و احتمالاً ناامید کننده خواهند بود. اگر لامپ شما خیلی بزرگ باشد، می تواند گرمای اضافی تولید کند، برق را هدر داده و از همه بدتر گیاهان شما را بسوزاند. قبل از اینکه اتاق رشد گیاه خود را بچینید، باید هر جنبه را برنامه ریزی کنید. حتماً وقت بگذارید و بفهمید گیاهان شما به چه چیزی احتیاج دارند، از چه نوع سیستم آویز استفاده خواهید کرد و مطمئن باشید که همه وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. یک برنامه خوب که فکر شده باشد، روند آویزان کردن چراغ های رشد گیاه شما را آسان می کند. برای راه اندازی چراغ های رشد گیاه خود، چندین روش مختلف وجود دارد که می توانید استفاده کنید. انتخابی که می کنید با توجه به تنظیماتی که انجام داده اید تعیین می شود.
می توان از پیچ و قلاب هایی که مستقیماً به میله اضافه می شوند استفاده کرد. فقط مطمئن شوید که آنها از قدرت کافی برای نگه داشتن سیستم روشنایی که قصد استفاده از آن را دارید، برخوردار هستند.

خرید ابزار آلات باغبانی

مجموعه تهران تی جی ال، مفتخر است به عنوان فروشگاه ابزار آلات باغبانی و سایت فروش اینترنتی لوازم باغبانی، بهترین و باکیفیت ترین ابزار آلات باغبانی را با بهترین کیفیت و طراحی کاملا ارگونومیک در اختیار شما عزیزان قرار دهد، تا شما عزیزان بتوانید تجربه ای شیرین از باغبانی مدرن داشته باشید و از پرورش گیاهان مورد علاقه خود نهایت لذت را ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند:

دسته‌بندی