مقدمه

امروزه روز انسان ها بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند. بنابراین باید به نحوی خود را سرگرم کنند و چه سرگرمی و تفریحی بهتر از باغبانی؟ علیرغم این علاقه باز هم عده ای هستند که مراقبت از گیاهان آن هم در زیر آفتاب بی امان تابستان برایشان کاری دشوار است. اگر در این دسته قرار دارید، بدانید که تنها نیستید. ما این مژده را به شما می دهیم که برای باغبانی نیازی به پا گذاشتن بیرون از خانه ندارید. تنها کاری که باید بکنید خرید لوازم مورد نیاز برای کشت گیاهان در خانه است. کشت گیاهان درون منزل این اجازه را به شما می دهد تا فارغ از اینکه در چه فصلی از سال هستید گیاهان مختلفی را بکارید. پس اگر به فکر رونق دادن به گلخانه کوچک خود درون منزل هستید باید اقدام به تهیه لوازم مورد نیاز برای کشت گیاهان در خانه نمایید. با ما همراه باشید تا نگاهی به این تجهیزات اساسی بیاندازیم.

گلدان پارچه ای

برای خرید گلدان پارچه ای می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

مهمترین لوازم مورد نیاز برای کشت کشت گیاهان در خانه

شن کش باغبانی
گیاهان درون منزل برخلاف گیاهان فضای باز نیاز به کود و کمپوست دارند تا مواد مغذی کافی را دریافت کنند. اما برای دادن کود و کمپوست به گیاهان، ریختن این مواد پای خاک گلدان ها کافی نیست. شما باید شن کش باغبانی داشته باشید تا خاک گلدان را زیر و رو کنید و کود را به خورد خاک بدهید. این کار همچنین موجب هوادهی خاک می شود.

قیچی هرس
به واسطه ی قیچی هرس می توانید ساقه و برگ های خشک شده و ناخواسته را به دقت کوتاه کنید. دقت داشته باشید که بعد از هر بار استفاده از قیچی هرس آن را با الکل ضدعفونی کنید تا بیماری های گیاهان را بین آن ها انتقال ندهید.

آبپاش کوچک
وسیله ای که برای آبدهی گیاهان در فضای بیرونی استفاده می کنید درون خانه می تواند بسیار دست و پا گیر باشد بنابراین یک آبپاش کوچک و سبک با گردن بلند و نازک تهیه کنید. آبپاش باید به گونه ای باشد که سریعا پر شود و به راحتی قابل تمیز کردن باشد.

اسپری کننده رطوبت
هوای گرم و خشک منزل می تواند برای گلخانه کوچک شما مرگبار باشد. از قوطی های اسپری پلاستیکی ارزان قیمت صرف نظر کنید و به دنبال یک اسپری کننده آویز باشید که به طور خودکار هر چند دقیقه یک بار رطوبت ملایمی را اسپری نماید.
والواشر ال ای دی رشد گیاه 750 وات

برای خرید والواشر ال ای دی رشد گیاه 750 وات می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لامپ رشد گیاه

این یکی از معروف ترین لوازم مورد نیاز برای کشت گیاهان در خانه است. استفاده از لامپ رشد گیاه فلوئورسنت یا ترکیب یک رنگ گرم با یک رنگ سرد برای گیاهان شما عالی است.

پی اچ سنج خاک
از آنجایی که گلدان ها دارای ابعاد محدودی هستند ممکن است به مرور زمان با آبیاری گیاه توسط آب سخت یا دادن کودهای اشتباهی، خاک گلدان اسیدی شود. خاک اسیدی می تواند منجر به نابودی گیاه شود. بنابراین شما به پی اچ سنج خاک برای سنجش سطح اسیدیته آن نیاز دارید.

زیر گلدانی
فرایند زهکشی گلدان باعث میشود آب اضافی موجود در خاک از انتهای گلدان خارج شود، بنابراین باید یک زیر گلدانی استاندارد و مناسب برای هر گلدان تهیه کنید تا جلوی تهویه گلدان را نگیرد و آب اضافی خارج شده از گلدان را در خود نگه دارد.

نتیجه گیری

برای کشت گیاهان درون خانه به لوازم مورد نیاز برای کشت گیاهان در خانه احتیاج دارید. در این مطلب به تعدادی از مهم ترین لوازم مورد نیاز برای کشت گیاهان در خانه اشاره شد. اگر به مشاوره کاملی در مورد انتخاب و خرید این لوازم نیاز دارید با مجموعه تهران گرولایت تماس بگیرید تا صاحب بهترین و با کیفیت ترین لوازم مورد نیاز برای کشت داخلی شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: