مقدمه
امروزه روز انسان ها بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند. بنابراین باید به نحوی خود را سرگرم کنند و چه سرگرمی و تفریحی بهتر از باغبانی؟ علیرغم این علاقه باز هم عده ای هستند که مراقبت از گیاهان آن هم در زیر آفتاب بی امان تابستان برایشان کاری دشوار است. اگر در این دسته قرار دارید، بدانید که تنها نیستید. ما این مژده را به شما می دهیم که برای باغبانی نیازی به پا گذاشتن بیرون از خانه ندارید. تنها کاری که باید بکنید خرید لوازم مورد نیاز برای کشت indoor است. کشت گیاهان درون منزل این اجازه را به شما می دهد تا فارغ از اینکه در چه فصلی از سال هستید گیاهان مختلفی را بکارید. پس اگر به فکر رونق دادن به گلخانه کوچک خود درون منزل هستید باید اقدام به تهیه لوازم مورد نیاز برای کشت indoor نمایید. با ما همراه باشید تا نگاهی به این تجهیزات اساسی بیاندازیم.


مهمترین لوازم مورد نیاز برای کشت indoor

شن کش باغبانی
گیاهان درون منزل برخلاف گیاهان فضای باز نیاز به کود و کمپوست دارند تا مواد مغذی کافی را دریافت کنند. اما برای دادن کود و کمپوست به گیاهان، ریختن این مواد پای خاک گلدان ها کافی نیست. شما باید شن کش باغبانی داشته باشید تا خاک گلدان را زیر و رو کنید و کود را به خورد خاک بدهید. این کار همچنین موجب هوادهی خاک می شود.
قیچی هرس
به واسطه ی قیچی هرس می توانید ساقه و برگ های خشک شده و ناخواسته را به دقت کوتاه کنید. دقت داشته باشید که بعد از هر بار استفاده از قیچی هرس آن را با الکل ضدعفونی کنید تا بیماری های گیاهان را بین آن ها انتقال ندهید.

آبپاش کوچک
وسیله ای که برای آبدهی گیاهان در فضای بیرونی استفاده می کنید درون خانه می تواند بسیار دست و پا گیر باشد بنابراین یک آبپاش کوچک و سبک با گردن بلند و نازک تهیه کنید. آبپاش باید به گونه ای باشد که سریعا پر شود و به راحتی قابل تمیز کردن باشد.
اسپری کننده رطوبت
هوای گرم و خشک منزل می تواند برای گلخانه کوچک شما مرگبار باشد. از قوطی هایاسپری پلاستیکی ارزان قیمت صرف نظر کنید و به دنبال یک اسپری کننده آویز باشید که به طور خودکار هر چند دقیقه یک بار رطوبت ملایمی را اسپری نماید.
لامپ رشد گیاه
این یکی از معروف ترین لوازم مورد نیاز برای کشت indoor است. استفاده از لامپ رشد گیاه فلوئورسنت یا ترکیب یک رنگ گرم با یک رنگ سرد برای گیاهان شما عالی است.
پی اچ سنج خاک
از آنجایی که گلدان ها دارای ابعاد محدودی هستند ممکن است به مرور زمان با آبیاری گیاه توسط آب سخت یا دادن کودهای اشتباهی، خاک گلدان اسیدی شود. خاک اسیدی می تواند منجر به نابودی گیاه شود. بنابراین شما به پی اچ سنج خاک برای سنجش سطح اسیدیته آن نیاز دارید.
زیر گلدانی
فرایند زهکشی گلدان باعث میشود آب اضافی موجود در خاک از انتهای گلدان خارج شود، بنابراین باید یک زیر گلدانی استاندارد و مناسب برای هر گلدان تهیه کنید تا جلوی تهویه گلدان را نگیرد و آب اضافی خارج شده از گلدان را در خود نگه دارد.
نتیجه گیری
برای کشت گیاهان درون خانه به لوازم مورد نیاز برای کشت indoorاحتیاج دارید. در این مطلب به تعدادی از مهم ترین لوازم مورد نیاز برای کشت indoor اشاره شد. اگر به مشاوره کاملی در مورد انتخاب و خرید این لوازم نیاز دارید با مجموعه تهران گرولایت تماس بگیرید تا صاحب بهترین و با کیفیت ترین لوازم مورد نیاز برای کشت داخلی شوید.