تجهیزات محافظت باغبانی

تجهیزات محافظت باغبانی شامل لباس ها و وسایلی است که بدن را از تماس با سموم دفع آفات و دیگر موارد  آسیب رسان محافظت می کند. تجهیزات بر اساس مسیر قرار گرفتن در معرض (چشم، پوست، استنشاق) تعیین می شوند. نمونه هایی از آن ها شامل دستکش، محافظ صورت، ماسک تنفسی، هدگیر، پیش بند و لباس کامل بدن است. پیراهن آستین بلند، شلوار بلند و کلاه لبه پهن بپوشید و از یک کلاه لبه دار برای جلوگیری از آفتاب زدن روی گردن و صورت استفاده کنید. به علاوه، هنگام باغبانی از دست زدن به صورت خودداری کنید. شما نباید چشم یا پوست خود را در معرض هیچ یک از مواد شیمیایی یا طبیعی موجود در گیاهان یا ترکیبات شیمیایی سنتز شده در کودها و غیره قرار دهید، در عوض، یک پارچه تمیز را برای پاک کردن صورت به شلوار خود نگه دارید و از آن استفاده کنید. از محافظ مناسب چشم مانند عینک ایمنی استفاده کنید. این کار از آسیب های زیادی مثل نور مضر، محلول های کود، اسیدها، آفت کش ها و گرد و خاک جلوگیری می کند. از ضد آفتاب استفاده کنید و آن را به دور گردن و شانه های خود بمالید. اگر بیرون هوا گرم است، سعی کنید حداقل پیراهن نخی بپوشید تا وقتی بیرون هستید آفتاب روی شانه ها و بازوهایتان قرار نگیرد.

گلدان پارچه ای

برای خرید گلدان پارچه ای می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

دستکش می تواند از دست و بازو در برابر بریدگی، ساییدگی، سوختگی، تماس با مواد شیمیایی خطرناک و... محافظت کند. انتخاب دستکش مناسب برای کار مهم است. به عنوان مثال، دستکش نخی برای کار با مواد شیمیایی انتخاب بدی است اما دستکش های چرمی از آسیب های ناشی از سوراخ شدن خارها و گزش ها (حشره، مار، عنکبوت یا جوندگان) محافظت می کنند. کفش های مقاوم در برابر مواد شیمیایی اغلب مورد توجه قرار می گیرند، بدیهی است که بر چرم و پارچه ای که به راحتی آلوده می شوند، ترجیح داده می شوند.اطمینان حاصل کنید که لامپ رشد شما فضایی مناسب برای رشد گیاه شما ایجاد می کند. در واقع، شما می توانید متوجه شوید که این باعث رشد یا شکستن رشد شما می شود. اگر لامپ شما خیلی کوچک باشد، گیاهان شما هرگز به پتانسیل خود نخواهند رسید و احتمالاً ناامید کننده خواهند بود. اگر لامپ شما خیلی بزرگ باشد، می تواند گرمای اضافی تولید کند، برق را هدر داده و از همه بدتر گیاهان شما را بسوزاند. قبل از اینکه اتاق رشد خود را بچینید، باید هر جنبه را برنامه ریزی کنید. حتماً وقت بگذارید و بفهمید گیاهان شما به چه چیزی احتیاج دارند، از چه نوع سیستم آویز استفاده خواهید کرد و مطمئن باشید که همه وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. یک برنامه خوب که فکر شده باشد، روند آویزان کردن چراغ های شما را آسان می کند. برای راه اندازی چراغ های رشد خود، چندین روش مختلف وجود دارد که می توانید استفاده کنید. انتخابی که می کنید با توجه به تنظیماتی که انجام داده اید تعیین می شود.
می توان از پیچ و قلاب هایی که مستقیماً به میله اضافه می شوند استفاده کرد. فقط مطمئن شوید که آنها از قدرت کافی برای نگه داشتن سیستم روشنایی که قصد استفاده از آن را دارید، برخوردار هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: