این سوالی است که بسیاری از تولید کنندگان در برخی مواقع هنگام تصمیم گیری در مورد خرید لامپ ال ای دی رشد گیاه از خود می پرسند. این که گیاه شما در چه مرحله ای از زندگی خود است و همچنین آیا قصد پرورش گیاهان طولانی مدت دارید یا خیر، در میزان نور مورد نیاز شما تاثیر خواهد گذاشت.
برای خرید لامپ ال ای دی رشد گیاه باید مساحت مربع محل نگهداری گیاهان خود را اندازه گیری کنید. گیاهانی که به نور بالا نیاز دارند، برای مثال گوجه فرنگی برای هر متر مربع حدود 40 وات برای رشد مطلوب و تولید ثمره احتیاج خواه داشت. برای گیاهان کم نور و گیاهان کوچک برگ مانند کاهو در هر متر مربع فقط به 25 تا 30 وات نیاز خواهید داشت. گیاهانی که گل دهی بیشتری دارند، مانند رز برای هر متر مربع در حدود 110 وات انرژی لازم خواهند داشت. در نتیجه لامپ رشد گیاه 540 وات برای گیاهنی مانند رز و لجن آفریقایی می تواند در حدود 9 متر مربع را پوشش دهد.
دقت کنید هدف شما باید اندازه گیری محل گیاهان باشد، برای مثال اگر اتاق شما 5*5*5 باشد ولی تنها قصد دارید در فضای 3*3* 3 آن به پرورش گیاه بپردازید، دلیلی ندارد که کل اتاق را با لامپ ال ای دی رشد گیاه پوشش دهید. بنابراین باید متوجه شوید که به چه میزان وات برای رشد گیاه خود احتیاج خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: