آیا گیاه شما نور طبیعی کافی دریافت می کند؟ 

این مسئله به محل نگهداری گیاه وابسته است. اگر گیاه شما نور طبیعی کافی دریافت می کند و برگ های تازه و سالم دارد، به طبع به نور مصنوعی احتیاج ندارید. امّا اگر نور کافی دریافت نکنند، برگ های آنها نازک و نوک نیز می شوند. همچنین گلدهی صورت نخواهد گرفت. آیا چراغ های رشته ای و هالوژونی مناسب هستند؟ خیر، این چراغ ها نمی توانند جایگزین نور خورشید شوند. بعلاوه، حرارت زیادی تولید می کنند و رطوبت گیاه را از بین می برند.

آیا هر ال ای دی می تواند برای رشد گیاه استفاده شود؟ 

جواب این سوال نیز منفی است. شما باید به دنبال ال ای دی باشید که بتواند نور مرئی بین 440 تا 860 نانومتر را فراهم کند.ال ای دی فول اسپکتروم می تواند طول موج های قرمز و آبی و سایر رنگ ها را تولید کند. دقت کنید نور خورشید از امواج مختلفی تشکیل شده است که هر کدام تاثیر مشخصی بر گیاه می گذارند. در محتوای بهترین طیف نور برای گیاهان در این زمینه توضیحات را آورده ایم.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

اگر قصد دارید تا نوری کاملا مشابه نور خورشید برای گیاه خود تامین کنید، باید بیشتر هزینه کنید. ال ای دی رشد گیاه که طول مورد نظر گیاهان را فراهم می کنند هزینه های نسبتا بالایی دارند. شاید اگر تنها بخواهید یک یا دو گیاه را پرورش دهید لامپ های فلورسنت و ال ای دی کوچک کافی باشد، ولی در ابعاد بزرگ و برای پرورش گل و گیاهان باید بودجه بیشتری را برای این کار قرار دهید.
لامپ های رشد گیاه HPS و MH از گران ترین نوع لامپ های بازار هستند که به خوبی می توانند جایگزین نور خورشید شوند. این دسته از لامپ ها طیف نوری سرخ را به خوبی منتشر می کنند. این طیف نوری برای گلدهی و میوه دهی گیاهان مورد نیاز است. لامپ های MH بیشتر نور آبی منتشر می کنند. نور آبی برای رشد و نمو گیاه مفید است. این دسته از لامپ ها با وجود قیمت بالا، کم مصرف هستند و گرمای زیادی تولید می کنند در نتیجه هزینه برق شما بالا خواهد رفت.

والواشر ال ای دی رشد گیاه 1100 وات

برای خرید والواشر ال ای دی رشد گیاه 1100 وات می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

بهترین گزینه انتخاب لامپ رشد گیاه ال ای دی است. ال ای دی فول اسپکتروم و اس ام دی های فول اسپکترومهم نور آبی و هم قرمز را برای گیاه تامین می کنند. در نتیجه هم نور کافی برای رشد و هم برای گلدهی خواهید داشت و نیاز به خرید دو لامپ متفاوت نیست.بعلاوه ال ای دی ها بسیار کم مصرف هستند، گرما از خود تولید نمی کنند و در نتیجه هزینه برق بالا نخواهد رفت. به دلیل طول عمر بالا نیاز نیست برای تعویض آنها تا مدت ها هزینه کنید. در نتیجه هم در هزینه های بلند مدت خود صرفه جویی می کنید و هم نور مرئی لازم برای گیاه خود را تامین می نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: