نور یکی از مهم ترین عوامل در رشد و میوه دهی گیاهان و درختان است. در صورتی که گیاهان نور کافی و مناسب دریافت نکنند. فتوسنتز به درستی انجام نمی شود و برگ های گیاه زرد شده و گیاه به مرور زمان از بین می رود. بهترین جایگزین برای نور خورشید لامپ رشد گیاه است. در این مقاله به معرفی برخی از معتبرترین و بهترین مارک های لامپ رشد گیاه مانند بریجیلوکس، هایدرو خواهیم پرداخت.  

لامپ رشد گیاه

طیف هایی خاص از نور خورشید به برگ دهی، رشد و سلامت گیاهان کمک می کند و لامپ های رشد گیاه توانایی تولید این طیف ها را دارند. طیف های مورد نیاز گیاهان شامل نورهای قرمز و آبی می باشد، در نتیجه نور نهایی تولید شده توسط بیشتر لامپ های رشد گیاه بنفش یا صورتی است که شامل تمامی این طیف ها می باشد.

 لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

بهترین مارک لامپ رشد گیاه

انتخاب بهترین مارک و برند برای لامپ رشد گیاه بستگی به نوع نیاز خریدار دارد. اینکه لامپ رشد گیاه برای خانه خریداری شده یا گلخانه، گیاه کشت شده چیست و چه میزان به نور احتیاج دارد همیگ در انتخاب بهترین مارک لامپ رشد گیاه موثر است. در ادامه به بعضی از بهترین مارک ها اشاره می شود:

وال واشر ال ای دی رشد گیاه بریجیلوکس

این لامپ رشد گیاه با توان 430 واتی و چیپ مارک آمریکایی بریجیلوکس یک انتخاب بسیار عالی است، چراکه با وجود 13 طیف نور با طول موج 430 تا 840 نانومتر می تواند نیاز نوری گیاهان در تمامی مراحل ریشه دهی نشا، دوره رشد نهال و گیاه و دوره گل دهی و میوه دهی گیاه را به طور کامل تامین کند. وال واشر ال ای دی رشد گیاه 430 وات یک لامپ رشد گیاه هوشمند است که قابلیت تغییر طیف های نور را دارد و بسته به مرحله ای که گیاه در آن قرار دارد، می توان طیف نوری متناسب با آن دوره را ایجاد کرد. به علاوه این لامپ دارای یک فن خنک کننده قوی و بی صداست و حرارتش گیاهان را دچار سوختگی نمی کند. وال واشر ال ای دی 430 وات با چیپ بریجیلوکس را می توان به آسانی و با گارانتی 1 ساله از فروشگاه سایت تهران گرولایت سفارش داد.

وال واشر ال ای دی رشد گیاه 750 وات بریجیلوکس

این لامپ دارای هفت لاین می باشد؛ چهار لاین فول اسپکتروم صورتی، یک لاین مخصوص رشد، یک لاین گل دهی و یک لاین میکس. این لامپ در دوره نهال، دوره رشد و دوره گل دهی مورد استفاده قرار می گیرد. وال واشر ال ای دی 750 وات دارای چیپ بریجیلوکس آمریکاست که از کیفیت بالایی برخوردار است و دارای دو فن خنک کننده بی صداست. به علاوه بدنه 7 کیلویی مقاوم و طول عمر بالایی دارد. سفارش این کالا از طریق سایت تهران گرولایت امکان پذیر است.

لامپ رشد گیاه مدل هایدرو

لامپ رشد گیاه مدل هایدرو دارای چیپ EPSTAR تایوان بوده و تا 35000 ساعت عمر مفید دارد. بدنه این لامپ 6 کیلوگرم بوده و دارای 3 فن خنک کننده بسیار قوی و بسیار کم صداست. لامپ رشد گیاه مدل هایدرو طیف های بین 380 تا 840 نانومتر را در برمیگیرد که تمامی نورهای مورد نیاز گیاه برای رشد رویشی و فرایند گل دهی را داراست. این محصول با 1 سال گارانتی در فروشگاه تهران گرولایت به فروش می رسد.

 لامپ رشد گیاه اس ام دی 250 وات مدل هایدرو

برای خرید لامپ رشد گیاه اس ام دی 250 وات مدل هایدرو می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

پروژکتور رشد گیاه مدل مارس هایدرو

پروژکتور رشد گیاه مارس هایدرو با چیپ ساخته شده توسط کمپانی سامسونگ یک انتخاب بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای افرادی ست که قصد کشت گیاه در چادرهای مخصوص کشت، گلخانه ها و اتاقک های رشد را دارند. این پروژکتور سقفی و سطح پوشش آن یک متر مربع بوده و ضد آب می باشد. بهتر است فاصله پروژکتور با گیاه در دوره رشد 45 تا 60 سانتی متر و در دوره محصول دهی 30 تا 45 سانتی متر باشد.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد نور نقشی حیاتی در رشد گیاهان دارد و در صورتی که نیاز به استفاده از لامپ رشد گیاه وجود داشته باشد، بهتر است با توجه به نوع نیاز، مناسب ترین مدل از مارکی معتبر خریداری شود. فروشگاه سایت تهران گرولایت با ارائه بهترین مارک های لامپ رشد گیاه و پشتیبانی 24 ساعته آماده خدمت رسانی به علاقه مندان به پرورش گیاه می باشد.

تهران گرولایت مشاهده محصولات دسته بندی های زیر را به شما پیشنهاد می کند: