بذر انواع خربزه و هندوانه


خربزه، طالبی، هندوانه از جمله میوه های تابستانی خوشمزه هستند که عطش یک ظهر تابستانی را می توانید با خوردن میوه های کاشته شده با دستان خودتان برطرف کنید. ضمن آنکه این میوه ها دارای خواص بسیار زیادی از جمله ویتامین A  و C می باشند. اگر باغچه یا باغی دارید که آفتابگیر آن خوب است میتوانید با شروع فصل بهار دست به کار کاشت بذر خریزه یا هندوانه بشوید.
شاید کاشت بذر انواع خربزه و هندوانه در گلدان کمی دشوار به نظر برسد اما کاملا ممکن است. با فراهم کردن شرایط محیطی مساعد و خرید بذر باکیفیت می توانید تجربه ای لذت بخش و شیرین از کاشت بذر انواع خربزه  هندوانه داشته باشید.

مقدمات کاشت بذر انواع خریزه و هندوانه

خرید بذر: هرگز برای کاشت میوه هایی چون خربزه ، هندوانه و طالبی از هسته های میوه ای که مصرف کرده اید استفاده نکنید زیرا اغلب آنها از نمونه های پیوندی است که از کاشت آنها نتیجه ای عاید شما نمی شود. بهتر است بذری مرغوب با قوه نامیه بالا خریداری کنید. مجموعه تهران گرولایت با ارائه ی بذر انواع خربزه و هندوانه از برند معتبر وانیا دسترسی شما را به خرید بذر با کیفیت ، آسان کرده است.
خاک مناسب: برای کاشت بذر انواع خربزه و هندوانه نیاز به خاکی بسیار حاصلخیز دارید. خاک شنی – رسی به همراه ورمی کمپوست و غنی شده با مواد آلی بسیار مناسب است، زیرا مصرف مواد مغذی در این میوه های تابستانه بسیار بالاست. خاکی که هم غنی باشد و هم زهکش مناسبی داشته باشد ایده آل برای پرورش این میوه های تابستانه است.
دما و محیط مناسب: همانطور که گفته شد انواع خربزه و هندوانه میوه های تابستانه هستند بنابراین نیاز به هوای گرم و نور مستقیم آفتاب دارند. بهترین دما برای جوانه زدن بذر انواع خربزه و هندوانه بین 24 تا 26 درجه سانتی گراد است اما در دمایی بین 12 تا 30 درجه نیز جوانه خواهند زد. مضافآ اینگه برای ایجاد شرایط گلخانه ای جهت رشد سریعتر جوانه ها می توان از نایلون بر روی سینی های نشاء استفاده کرد. لازم به ذکر است که انواع خربزهای که در آب و هوای گرم و خشک رشد می کنند بسیار شیرین تر از میوه های رشد کرده در هوای مرطوب خواهند شد.
آبیاری: بذر انواع خربزه و هندوانه نیاز به آبیاری زیادی دارند. بنابراین آبیاری منظم و زمانبندی شده را فراموش نکنید و همواره خاک را مرطوب نگه دارید. توجه داشته باشید که آبیاری بیش از حد نیز باعث کاهش قند میوه و بی نظمی در آبیاری هم باعث ترک خوردن میوه ها می شود.

چگونه بذر انواع خربزه و هندوانه بکاریم؟

اگر می خواهید از سینی نشاء استفاده کنید 3 تا 4 هفته قبل از آخرین سرما اقدام به کاشت بذر نمایید. ابتدا بذر مورد نظر خود را 24 ساعت در آب ولرم خیس کنید و در این مدت 3 مرتبه آب بذرها را عوض کنید. بهتر است از خاکی سبک با زهکش مناسب برای کاشت بذر استفاده نمایید. با ایجاد حفره در سینی نشا درون هر حفره 2 عدد بذر در عمق 3 تا 4 سانتی متری بکارید و با کمی خاک روی آن را بپوشانید و در جایی با دمای بین 24 تا 26 درجه سانتی گراد و در معرض تابش نور خورشید قرار دهید. میتوانید در این مرحله جهت حفظ رطوبت خاک و همچنین افزایش سرعت رشد جوانه ها از پوشش نایلونی شفاف با ایجاد چند سوراخ برای تهویه هوا استفاده کنید.
پس از ظهور جوانه ها و دو برگی شدن، نشاء را درون گلدان بزرگتر به عمق 30 تا 50 سانتی متر و یا در باغچه خود بکارید. با رسیدن گیاه به مرحله برگ های اصلی کوددهی با کودهای مایع ارگانیک و نیتروژن بالا را شروع کنید.
در زمان گلدهی از محور برگ ها گل‌های نر و ماده بوجود می‌آیند، در این مرحله گیاه شما نیاز به گرده افشانی دارد، در فضای بسته این امر به راحتی ممکن نیست بنابراین به کمک قلم مو میتوانید گرده افشانی را انجام دهید تا گیاهان شما بارور شوند.
توجه داشته باشید خربزه و هندوانه به صورت رونده رشد می کنند بنابراین فضای کافی برای رشد آنها داشته باشد و چون میوه های آن نمی توانند به حالت آویزان قرار بگیرند باید برای بوته ها قیم در نظر گرفته و گلدان را در جایی قرار داد که میوه ها بر روی زمین باشند.

قیمت و خرید انواع بذر هندوانه و خربزه

برای خرید انواع بذر هندوانه و خربزه شما عزیزان می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

دسته‌بندی