مقدمه

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید چرا در هوای شرجی شمال و جنگل های مه گرفته، شاهد طبیعت سرسبز تری نسبت به جنوب و سایر مناطق هستیم؟ اگر این احتمال را می دهید که به علت رطوبت بالای هوا این اتفاق رخ می دهد، کاملا درست فکر می کنید. بر اساس همین اصل، در گلخانه ها از دستگاه رطوبت ساز استفاده می شود. رطوبت باعث می شود تا روزنه های موجود در ساقه و برگ گیاهان اجازه ی جذب اکسیژن بیشتری را داشته باشند. در نهایت شاهد سرسبزی بیشتری در گیاهان خواهیم بود. مزایای دستگاه رطوبت ساز تنها به اینجا ختم نمی شود. در ادامه خواهیم گفت که کاربردهای دستگاه رطوبت ساز چیست و چه تاثیر شگرفی بر کاهش هزینه های گلخانه خواهد داشت.

خنک سازی محیط گلخانه

محیط گرم با دمای بالا می تواند قاتل جان گیاهان می باشد. گرمای هوا می تواند تمام آب موجود در برگ و ساقه ی گیاهان را در خود فرو بلعد و گیاهانی خشک و پژمرده تحویل دهد. بنابراین بسیار مهم است که دمای هوای گلخانه خنک باشد. دستگاه رطوبت ساز با ایجاد ذرات ریز آب در هوا، موجب تعدیل گرمای گلخانه و خنک سازی فضا خواهد شد.

رطوبت ساز صنعتی و خانگی

برای خرید رطوبت ساز صنعتی و خانگی می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

از بین بردن آفات

آفات، قارچ ها و بیماری های گیاهی در دما و رطوبت خاصی شروع به رشد و خودنمایی می کنند. دستگاه رطوبت ساز با ایجاد رطوبت در فضا موجب می شود تا بستر ایجاد شده برای رشد آفات در هم پاشیده و امکان رشد آفات وجود نداشته باشد.

از بین بردن بوی بد گلخانه

فضای گلخانه باید فضایی معطر و با هوای تازه و سالم باشد اما چه می توان کرد که به دلیل بسته بودن فضا، ذرات گرده و بوی بد در هوا متصاعد می شود. دستگاه رطوبت ساز با ایجاد ذرات ریز آب در هوا، باعث می شود تا گرده هایی که باعث سختی در تنفس و بوی بد شده اند در ذرات آب حل شده و هوای گلخانه تصفیه شود.

سم پاشی به گیاهان

از آنجایی که سلامت پرسنل و افراد حاضر در گلخانه از هر چیز دیگری ارزشمندتر می باشد، می توان از دستگاه رطوبت ساز، هنگامی که در گلخانه حضور ندارید برای پاشیدن سم به صورت اسپری استفاده نمایید. این بهترین راهکار برای سم پاشی بدون تنفس قطره ای از سم توسط شماست.

رطوبت ساز صنعتی التراسونیک ۵۴۰۰ ۵۰۰M

برای خرید رطوبت ساز صنعتی التراسونیک ۵۴۰۰ ۵۰۰M می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

کود دهی به گیاهان

بسیاری از کود و سم پاشی هایی که به گیاهان داده می شود، محلول در آب هستند. کوددهی به گیاهان امری وقت گیر می باشد و بایستی به اندازه انجام شود. دستگاه رطوبت ساز با مکانیزم خاص خود می تواند کود محلول را به صورت اسپری به گیاهان برساند.

نتیجه گیری

در کاربردهای گفته شده از دستگاه رطوبت ساز، مزایای پنهان زیادی وجود دارد. به عنوان مثال صرفه جویی در آب مصرفی و به تبع آن کاهش هزینه های گلخانه، یکی از مهمترین مزایای استفاده از این دستگاه می باشد. از آنجایی که مصرف آب گلخانه ها زیاد است به راحتی می توان با دستگاه رطوبت ساز این هزینه را سازماندهی نمود.
مجموعه تهران گرولایت با ارائه ی دستگاه رطوبت ساز حرفه ای، شما را از بابت پرداخت هزینه های اضافی و قرار گرفتن در معرض سموم شیمیایی آسوده خاطر خواهد نمود. با وجود دستگاه رطوبت ساز با قارچ ها و آفات خداحافظی کنید؛ بدون اینکه نیازی به دخالت مستقیم شما وجود داشته باشد از شر آنها خلاص خواهید شد. برای سفارش دستگاه رطوبت ساز با قیمتی مقرون به صرفه می توانید با مجموعه تهران گرولایت در تماس باشید.

تهران گرولایت مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد: