فاکتورهای موثر در رشد گیاه به طور مستقیم یا غیر مستقیم به نوعی با هم در ارتباط اند. این ارتباط گاهی کمرنگ و گاهی پر رنگ می شود اما ارتباط میان دو فاکتور مهم گلخانه یعنی دما و رطوبت ارتباطی قوی و پر رنگ است. کم شدن رطوبت و بالا رفتن دما می توانند دست به دست هم دهند و نقشه ی از پا درآوردن گیاهان را بکشند. بنابراین شما ملزم هستید تا از هر طریقی این دو فاکتور را زیر ذره بین بگیرید. رطوبت سنج و دماسنج همان تجهیزی است که به شما این امکان را می دهد تا با ضریب بالایی از دقت بتوانید دما و رطوبت را در گلخانه به طور همزمان و با سرعت بالا چک کنید. عدم توجه به این دو فاکتور می تواند گلخانه ای شما را از گلستان به ویرانه تبدیل کند.

جلوگیری از خطای انسانی؛ لزوم استفاده از رطوبت سنج و دماسنج در گلخانه

خطای انسانی در مورد فاکتورهایی مانند رطوبت و دما در گلخانه غیر قابل اغماض است چرا که یک خطای کوچک گاهی اوقات می تواند خساراتی جبران ناپذیر به بار آورد. چک کردن دائمی رطوبت و دما در محیط گلخانه به شما می گوید که باید چه اقداماتی انجام دهید. به عنوان مثال اگر سطح رطوبت در گلخانه تنزل پیدا کرده باشد دستگاه رطوبت سنج و دماسنج با یک آلارم به موقع می تواند شما را از این موضوع آگاه کند تا هرچه سریع تر در صدد افزایش میزان رطوبت برآیید. اندازه گیری دقیق دما و رطوبت توسط نیروی انسانی امکان پذیر نیست. چرا که نیروی انسانی دقت بالای دستگاه رطوبت سنج و دماسنج را ندارد بنابراین احتمال اینکه اشتباهی از او سر بزند بالاست. دستگاه رطوبت سنج و دماسنج با ضریب بالایی از دقت شما را در جریان دما و رطوبت گلخانه خواهد گذاشت.

رطوبت سنج و دما سنج اتاق رشد گیاه

برای خرید رطوبت سنج و دما سنج اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

کاهش هزینه ها با خرید دستگاه رطوبت سنج و دماسنج

خرید دستگاه های مجزا برای سنجش رطوبت و دما می تواند هزینه ی بالایی را به شما تحمیل کند. چرا زمانی که می توانید دو فاکتور را با یک میزان دقت توسط یک دستگاه بسنجید سراغ خرید دستگاه های گران قیمت بروید؟ گاهی اوقات متصل کردن تجهیزات مختلف در یک گلخانه به همدیگر امکان پذیر نیست. بنابراین ممکن است عملا خرید دستگاه های مجزا برای سنجش رطوبت و دما بیهوده باشد.

آگاه سازی به موقع توسط دستگاه رطوبت سنج و دماسنج

آنچه که در غایت برای شما اهمیت دارد آگاهی به موقع از شرایط گلخانه است. داشتن یک دستگاه رطوبت سنج و دماسنج زمانی می تواند برای شما کارایی داشته باشد که بتواند شما را در کسری از ثانیه متوجه غیر عادی بودن شرایط بکند.در صورت کمتر یا بیشتر شدن فاکتورهای دما و رطوبت از حد استاندارد خود، شما به سرعت متوجه این قضیه خواهید شد.

دستگاه رطوبت سنج و دماسنج دقیق و بی نقص عمل کنید. گیاهان دارای نیازهای متفاوتی از دما و رطوبت هستند بنابراین نمی توان یک نسخه را برای همه آن ها پیچید.برنامه ریزی کردن دستگاه رطوبت سنج و دماسنج به شما این امکان را می دهد تا متناسب با نیازهای گیاه، دما و رطوبت را تنظیم کنید. چرا وقتی می توان با یک دستگاه رطوبت سنج و دماسنجاین کار را انجام داد خودمان را درگیر اندازه گیری ها کنیم.

ارتباط دستگاه رطوبت سنج و دماسنج با سیستم تهویه و رطوبت ساز گلخانه ای

گاهی اوقات می توان پا را کمی فراتر گذاشت و سراغ دستگاه هایی رفت که به طور خودکار با توجه به برنامه ای که دریافت کرده اند، فاکتورها را تنظیم می کنند. برخی از دستگاه های رطوبت سنج و دماسنج می توانند با اتصال به سیستم تهویه و دستگاه رطوبت سازفاکتورهای دما و رطوبت را به حد متعادل خود برسانند. به عنوان مثال چنانچه میزان رطوبت از حد مشخصی بالاتر برود، سیستم رطوبت ساز برای مدتی غیر فعال خواهد شد.

رطوبت سنج و دما سنج دیجیتال مدل KT905

برای خرید رطوبت سنج و دما سنج دیجیتال مدل KT905 می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

مانور دادن تولیدکنندگان روی دستگاه رطوبت سنج و دماسنج نشان از اهمیت بالای استفاده از آن در محیط گلخانه دارد. مجموعه تهران گرولایت بهترین انواع رطوبت سنج و دماسنج ها را با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می دهد. شما می توانید برای محیط خانه یا گلخانه خود از این تجهیزات استفاده کنید و سر بزنگاه به داد گیاهان تان برسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: