کنترلر اتاق رشد گیاه

اغلب پرورش دهندگان و تولید کنندگان گیاه پس از گسترش کار خود متوجه می شوند که آنچه در یک اتاق رشد کوچک با چند گیاه کار می کند در اتاق های رشد بزرگتر کار نمی کند، زیرا کنترل شرایط یک محیط بزرگ به مراتب سخت تر از محیط کوچک است. دستورالعمل های  دقیق غذایی و بسیاری کارهای دیگر که نیاز به توجه و صرف زمان بسیار دارد باعث می شود که نیاز به تجهیزات کنترلر اتاق رشد گیاه بیش از هر زمان دیگر احساس شود. تولیدکنندگانی که به تازگی در حال توسعه کار خود هستند در کوتاه ترین زمان باید جهت سفارشی سازی و مقیاس بندی آسان ، اتاق های کشت و گلخانه های خود به کمک کنترلرهای اتاق کشت گیاه اقدام کنند ، زیرا کیفیت محیط زیست گیاهان عامل تعیین کننده در حفظ سلامت آنها ست از کیفیت هوا و رطوبت گرفته تا دما و نور .
حفظ حداکثر کیفیت ، متناسب با شرایط زیستی گیاه تعیین میکند که آیا گیاه قوی و سالم خواهیم داشت یا خیر.
تغییر در برنامه های نوری ، نوسانات دمایی بخصوص در فصول سرد سال که روزها کوتاهتر است و دوره تاریکی بیشتر است باعث کاهش رشد و همچنین کاهش محصول خواهد شد. علاوه بر کنترل نور و دما ، کنترل دوز دقیق مواد مغذی ، رطوبت خاک و سطح PH و سطوح دی اکسید کربن نیز بسیار مهم هستند. به همین دلیل بهترین رویکرد در هوشمند سازی اتاق رشد گیاه و گلخانه ها استفاده از انواع کنترلر اتاق کشت گیاه می باشد. با رویکرد هوشمند سازی اتاق رشد گیاه سه عنصر کلیدی را میتوان جهت مدیریت محیط کشت گیاهان و تغذیه به کمک ابزار کنترلر اتاق کشت گیاه بررسی کرد:

کنترلر محیطی

این کنترلرها در اندازه های مختلف هستند که شامل یک ماژول حسگر محیطی می شوند که دما ، رطوبت ، سطح دی اکسید کربن (CO2) ، فشار هوا و نور را اندازه گیری می کند. رله‌ های برق از راه دور به‌ صورت بی‌ سیم سخت‌ افزارهایی مانند رطوبت‌ ساز، لامپ رشد گیاه و بخاری‌ ها را به هم متصل می ‌کنند و بر اساس اندازه‌ گیری‌ های سنسور، تایمرها یا برنامه‌های از پیش تعیین‌ شده، آن‌ها را روشن و خاموش می‌کنند.
یکی از نمونه های با کیفیت کنترلرهای موجود در بازار ، کنترلر اتاق کشت گیاه مدل TGLC1 است که با 4 خروجی رله 10 آمپری به کمک پیامک و نرم افزار اندرویدی بدون نیاز به حضور فیزیکی ، میتوان محیط کشت را مدیریت و کنترل کرد. 

 کنترلر اتاق کشت گیاه مدل TGLC1 برای خرید کنترلر اتاق کشت گیاه مدل TGLC1 می توانید به همراه مشاوره رایگان از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

کنترلر آبیاری

یک سنسور رطوبت خاک ، کنترلر آبیاری را قادر می سازد تا از آبیاری بیش از حد یا کم گیاهان جلوگیری کند . میتوان به کمک کنترلر آبیاری، تقاضای آب را بر مبنای عواملی چون تبخیر و تعرق، نور و حجم شیرابه ، مدل سازی داخلی کرد.

کنترلر مواد مغذی

ترکیب دستی مواد مغذی از دقت کافی برای تغذیه صحیح گیاهان در ابعاد وسیع برخوردار نیست. کنترلر مواد مغذی شامل تمام سنسورها و تجهیزات برای اضافه کردن و مخلوط کردن آب، مواد مغذی و عوامل بافر کننده pH برای تولید دستور العمل های دقیق تغذیه است.
در مجموع، بخش‌های جداگانه یک کنترلر اتاق رشد گیاه ، تعادل ظریف اکوسیستم یک گلخانه یا اتاق رشد گیاه سرپوشیده را برقرار می کند. بهترین کنترلرهای اتاق کشت گیاه باید مقیاس پذیر باشند. به عنوان مثال، هنگامی که یک محیط کشت سرپوشیده گسترش می یابد ، میتوان دومین حسگر محیطی را به یک کنترلر محیطی اضافه کرد.

برای خرید کنترلر دما و رطوبت مدل THC 2 می توانید به همراه مشاوره رایگان از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

به طور کلی استفاده از کنترلرهای اتاق رشد گیاه خطر خطای انسانی را در فرایند رشد گیاه حذف کرده و باعث کاهش مشکلات پرورش دهندگان و همچنین صرفه جویی در هزینه های نیروی انسانی و خسارات ناشی از نوسانات و تغییرات ناگهانی شرایط محیطی خواهد شد.

برای خرید کنترلر اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید محصولات خود نمایید و هم چنین از مشاوره های رایگان نیز برای خرید محصول خود استفاده نمایید.

تهران گرولایت مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کند :