اگر بخواهیم با دقت بیشتری به فاکتورهای تاثیر گذار در یک گلخانه نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که این فاکتورها به طور زنجیره وار به هم متصل هستند. دما، رطوبت و فشار همگی می توانند متاثر از دیگری کم یا زیاد شوند. بنابراین نمی توان تنها روی یکی از این فاکتورها تمرکز کرد بلکه باید همزمان همه ی این فاکتورهای موثر را به طور یکسان و با هم پیش برد. تهویه گلخانه از جمله این موارد است. استفاده از پنکه رومیزی در گلخانه با هدف تهویه گلخانه صورت می پذیرد. در واقع پنکه رومیزی باعث می شود تا دما در نقاط مختلف گلخانه یکسان سازی شود. همچنین از اینکه رطوبت در یک نقطه کمتر و در نقطه ای دیگر بیشتر باشد جلوگیری می کند. پنکه رومیزی ممکن است تجهیزی ساده به نظر برسد اما همین تجهیز ساده می تواند دما، رطوبت و فشار را در نقاط مختلف گلخانه تنظیم کند.

کنترل دمای گلخانه با استفاده از پنکه رومیزی

هوای گرم قاتل جان بسیاری از گیاهان است. در واقع درصد کمی از گیاهان هستند که دوستدار هوای گرم می باشند. باقی گیاهان در هوای گرم نمی توانند تاب بیاورند و به سرعت از پا می افتند. بنابراین باید دمای گلخانه را به حد متعادلی رساند. استفاده از تجهیزات سرمایشی گران قیمت و پیشرفته نه آنچنان ضروری ست و نه در شرایط اقتصادی فعلی می تواند ایده ی خوبی باشد. در عوض می توان با استفاده از یک تجهیز گلخانه ای ساده همچون پنکه رومیزی این تعادل دما را در گلخانه ایجاد کرد. کافی ست تا نقطه ی بهینه برای قرار دادن پنکه را در گلخانه خود پیدا کنید و آن را در این نقطه قرار دهید. آنگاه خواهید دید که فضای گلخانه با چه سرعتی خنک خواهد شد و گیاهان جان تازه ای خواهند گرفت.

سیستم تهویه اتاق رشد گیاه

برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

به فکر مصرف برق باشید

همه ی ما می دانیم که تجهیزات خنک کننده و دمنده ی قدرتمندی برای گلخانه وجود دارد که می تواند در عرض مدت زمان کوتاهی گلخانه تان را به بهشتی کوچک تبدیل کند اما آیا فکر مصرف انرژی را کرده اید؟ آیا می دانید این تجهیزات تا چه حد می توانند مصرف برق گلخانه ی شما را افزایش دهند؟ در عوض کافی ست تا نگاهی به توان مصرفی پنکه های رومیزی تهران گرولایت بیندازید تا خودتان متوجه شوید که این تجهیزات خنک کننده تا چه میزان می توانند شما را در صرفه جویی در مصرف انرژی یاری کنند.

هوای راکد دست کمی از آب راکد ندارد!

قطعا به خوبی می دانید که آب راکد به سرعت دچار گندیدگی می شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. این موضوع در مورد هوای راکد هم صدق می کند. هوای راکد می تواند برای گیاهان بسیار تا بسیار آسیب رسان باشد چرا که اکسیژن در هوای راکد تحلیل می رود و این هوا دیگر هیچ ارزشی برای گیاهان نخواهد داشت. نمی توان از هوای راکد توقع داشت گیاهانی شاداب تحویل شما بدهد. پنکه رومیزی به گردش هوا در گلخانه کمک می کند و اجازه نمی دهد هوا راکد بماند.

گرده افشانی در گلخانه با پنکه رومیزی

اگر یاری باد نباشد گیاهان قادر به گرده افشانی نخواهند بود. چه در باغ و چه در باغچه، این وزش نسیم است که موجب گرده افشانی گیاهان و تکثیر آن ها می شود. اما در هوای ساکن گلخانه چگونه این اتفاق باید رخ دهد؟ پنکه رومیزی کمک می کند تا این فرآیند در محیط گلخانه انجام شود.

پنکه رو میزی مدل FC01-180

برای خرید پنکه رو میزی مدل FC01-180 می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

دور کردن آفات و حشرات از گیاهان

کافیست کمی بستر گیاهان را مرطوب کنید تا حشرات به سرعت در حوالی گیاهان پیدایشان شود. پنکه رومیزی با وزش نسیم ملایم کمک می کند تا حشرات از گیاهان دور بمانند و امکان نزدیک شدن به آن ها را پیدا نکنند.

نتیجه گیری

پنکه رومیزی تجهیزی ساده اما بسیار مهم است که باید در محیط گلخانه مورد استفاده قرار گیرد. گاهی اوقات گران ترین تجهیزات تهویه و خنک کننده گلخانه ای هم نمی توانند جایگزین پنکه رومیزی شوند. برای خرید پنکه رومیزی از مجموعه تهران گرولایت با بهترین کیفیت و قیمت می توانید از طریق وب سایت فروشگاه تهران گرولایت، اقدام نمایید. در صورت وجود هرگونه سوال در مورد خرید پنکه رومیزی می توانید از کارشناسان خبره این مجموعه مشاوره رایگان دریافت نمایید.