برای اینکه لزوم استفاده از پنکه های کوچک در اتاق رشد گیاه را متوجه شوید کافیست یک بار وارد اتاق رشد گیاهی شوید که هیچ گونه سیستم تهویه یا پنکه ای درون آن قرار داده نشده است. هوای این اتاق به قدری خفقان آور و گرم خواهد بود که حتی شما نیز نمی توانید درون آن نفس بکشید پس چگونه از گیاهان توقع دارید که در این هوای خفه نفس بکشند و شاداب باشند؟ پنکه های کوچک در اتاق رشد گیاه حکم سیستم های کوچک برای تازه سازی هوا را دارند. هوای گلخانه به علت فتوسنتز گیاهان و رطوبت همیشگی خاک گیاهان هوایی مرطوب و گرم است.  بنابراین باید فکری به حال خنک کردن هوا نمود. اینجاست که پنکه های کوچک به داد اتاق رشد گیاه خواهند رسید.

عدم جریان هوا در اتاق رشد گیاه موجب رشد قارچ و کپک خواهد شد

تصور می کنید قارچ ها و کپک هایی که در اتاق رشد گیاه ظاهر می شوند از کجا می آیند؟ قطعا هوای گرم و مرطوب در این محیط عامل اصلی پیدایش آن ها می باشد. عدم جریان داشتن هوا می تواند محیطی عالی برای رشد قارچ ها در گلخانه ایجاد کند. ذرات ریزی از قطرات آب که همواره بر اندام های گیاه نقش می بندند اگر بخار نشوند و جای خود را به قطرات تازه ی آب ندهند می توانند محیط را برای کشت قارچ و آفات فراهم کنند. پنکه های کوچک در اتاق رشد گیاه به تبخیر شدن سطحی این قطرات و جایگزین شدن آنها کمک می کنند. بنابراین مطمئنا احتمال اینکه کپک و قارچ بر روی اندام های سطحی گیاه رشد کند به مقدار بسیار کمی تقلیل پیدا خواهد کرد.

سیستم تهویه اتاق رشد گیاه

برای خرید سیستم تهویه اتاق رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

گرده افشانی گیاهان در محیط گلخانه توسط پنکه های کوچک

وزش نسیم های ملایم در فصل بهار موجبات گرده افشانی گیاهان را فراهم می کند اما در اتاق رشد گیاه این محفظه ی بسته فرآیند گرده افشانی چگونه باید رخ دهد؟ مطمئنا بدون وجود پنکه های کوچک این اتفاق رخ نخواهد داد. پنکه های کوچک در اتاق رشد گیاه با وزش نسیم خنک و ملایم گیاهان را کمک می کنند تا فرایند گرده افشانی را در این محیط بسته انجام دهند. بنابراین وجود آن ها در این مورد بسیار حیاتی و لازم است.

ایجاد فضای ایده آل برای فعالیت پرسنل گلخانه

اگر سری به گلخانه زده باشد و یا صاحب یک گلخانه باشید به خوبی می دانید که متصاعد شدن بو های ناخوشایند حاصل از رشد گیاهان در گلخانه و اتاق رشد گیاه امری عادی و متداول است اما چیزی نیست که بتوان آن را به راحتی تحمل کرد. اتاق رشد گیاه محیطی بسته است. پرسنل باید به طور مداوم در آن به کار و فعالیت بپردازند. وجود چنین اتمسفری در گلخانه می تواند فعالیت را برای پرسنل به امری طاقت فرسا تبدیل کند. گاهی اوقات حتی ماسک های چند لایه هم نمی تواند جوابگوی این حجم از رطوبت و بوهای ناخوشایند باشد. اما پنکه های کوچک همان تجهیزاتی هستند که می توان به راحتی روی آن ها حساب باز کرد. پنکه های کوچک در اتاق رشد گیاه باعث می شوند تا بوهای ناخوشایند در این فضا تعدیل شوند و هوا در جریان باشد. بنابراین نیازی به استفاده از ماسک های چندلایه نخواهد بود.

پنکه دمنده سایز کوچک مدل HALEH

برای خرید پنکه دمنده سایز کوچک مدل HALEH می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

پنکه های کوچک در اتاق رشد گیاه می توانند در فضای بسار کوچکی نصب شوند. این پنکه های می توانند در سقف گلخانه و اتاق رشد گیاه نصب شوند و به طور یکسان هوای داخل گلخانه را به جریان درآورند. گاهی اوقات پیدا کردن جای مناسب برای پنکه های کوچک می تواند امری دشوار باشد چرا که این پنکه های اغلب قابلیت چرخش 360 درجه را ندارند بنابراین ممکن است تنها بخش خاصی از گلخانه را تحت پوشش قرار دهند. اما با قرار دادن آن ها در سقف گلخانه می توان تمام فضای گلخانه را به طور یکسان تحت پوشش آن ها قرار داد.
مجموعه تهران گرولایت بهترین انواع پنکه های کوچک گلخانه ای را برای شما عزیزان آماده کرده است. توان بالای این پنکه ها و قیمت مقرون به صرفه آن ها می تواند محکم ترین دلیل برای برتری این پنکه ها در بازار فروش تجهیزات گلخانه ای باشد. برای خرید انواع پنکه های کوچک و رومیزی از مجموعه تهران گرولایت می توانید با شماره های ثبت شده در سایت فروشگاه تماس حاصل نمایید و یا به طور اینترنتی اقدام به خرید نمایید.