مقدمه
اینکه نیاز دنیای امروز به نور خورشید افزایش یافته ریشه در ساخت و سازهای روز افزون و آپارتمان نشینی دارد. نور خورشید مانند سابق دیگر بساط خود را در میانه ی خانه پهن نمی کند. حتی دیگر حیاط و باغچه ای هم در کار نیست که گیاهان را در آن بکارید و خیال تان از بابت تابش نور خورشید راحت باشد. زندگی در آپارتمان آن هم با پنجره های کوچکی که نور خورشید به زحمت راه خود را از میانه ی آن باز می کند می تواند برای گیاهان شما چالش بر انگیز باشد. چراغ رشد گیاه همان محصولی است که می تواند به شما در راستای پرورش گیاهان در خانه و گلخانه کمک کند. وجود نور کافی عامل رشد گیاه است و اگر از این نور خبری نباشد، رشد گیاه هم متوقف خواهد شد.


استفاده از چراغ رشد گیاه برای پرورش سبزیجات در خانه
اغلب بانوان هنرمند و خانه دار ایرانی علاقه دارند تا در منزل خود بتوانند اقدام به پرورش انواع سبزیجات نمایند. دلیل آن هم سالم بودن محصولات ارگانیک نسبت به محصولاتی است که در بازار موجود می باشد. اینگونه خیالشان راحت است که تغذیه ای سالم برای اعضای خانواده فراهم کرده اند. اما پرورش گیاهان و سبزیجات آن هم در محیط خانه نیاز به نور کافی دارد. گاهی اوقات فضای تراس آنقدر وسیع نیست که بتوان باکس های متعدد سبزیجات و گیاهان را در آن قرار داد. همچنین ممکن است از تراس و ایوان در خانه خبری نباشد. اما ما به شما نوید می دهیم که بدون وجود تراس و نور خورشید هم می توانید گیاهان و سبزیجات مورد علاقه تان را در خانه پرورش دهید.
چراغ رشد گیاه همان تجهیز کارآمدی است که اینگونه مواقع به کمک شما می آید و محدودیت های وجود نور را از پیش پای شما بر می دارد. چراغ رشد گیاه می تواند نور کافی و البته تنظیم شده ای را برای رشد سبزیجات شما در محیط خانه فراهم آورد. بنابراین بدون دغدغه از بابت دسترسی به نور خورشید می توانید سبزیجات مورد علاقه تان را پرورش دهید.


صرفه جویی در هزینه های گلخانه با استفاده از چراغ های رشد گیاه
چراغ های رشد گیاه از نوع ال ای دی محصولاتی کم مصرف هستند و با استفاده از این چراغ های رشد گیاه به کاهش هزینه های انرژی در یک گلخانه کمک فراوانی می کنند. همه ی ما به خوبی می دانیم که راه اندازی یک کسب و کار و سر پا نگه داشتن آن چه مشقت های فراوانی دارد و چه چالش های بزرگی را به همراه خود دارد. هزینه های سرسام آور خرید تجهیزات و نگهداری از گیاهان از یک طرف و هزینه های انرژی از طرف دیگر می تواند فشار سنگینی بر صاحبان گلخانه وارد کند. اما با استفاده از چراغ رشد گیاه ال ای دی می توانید صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های گلخانه صورت دهید. این صرفه جویی به عینه قابل درک است چرا که بعد از راه اندازی چراغ های ال دی رشد گیاه خواهید دید که چه میزان قابل توجهی از مبلغ صورتحساب های شما کاهش پیدا خواهد کرد.
چراغ رشد گیاه در داشتن گیاهانی سالم به شما کمک می کند
چند بار این موضوع برای شما رخ داده است که با سر زدن به گیاهان تان شاهد خشکیده شدن ساقه و برگ های آن ها بوده اید؟ مطمئنا از این موضوع متعجب شدید به ویژه زمانی که نور کافی و آب کافی برای آنها فراهم آورده اید. اما علت اصلی این موضوع چیست؟ اجازه دهید حقیقتی را به شما بگوییم؛ نور خورشید همیشه برای گیاهان مفید نیست چرا که اشعه های مضری از آن ساطع می شود که می تواند رشد گیاهان را تحت تاثیر قرار داده و موجب خشک شدن آن ها شود. شدت تابش نور خورشید همیشه یکسان نیست؛ نور خورشید گاهی با شدت زیاد و گاهی با شدت کم می تابد. این کم و زیاد شدن شدت نور می تواند موجب سوختن برگ های گیاه شود. در حالی که در چراغ رشد گیاه این قضیه به هیچ عنوان رخ نمی دهد چرا که شدت تابش نور در چراغ های رشد گیاه توسط شخص شما کنترل می شود. بنابراین می توانید شدت نور را ثابت نگه دارید و یا بسته به نیاز گیاه تان آن را کاهش یا افزایش دهید.


نتیجه گیری
مجموعه تهران گرولایت یکی از موفق ترین مجموعه های پیشرو در حوزه ی فروش انواع تجهیزات گلخانه ای آماده ی ارائه ی انواع تجهیزات در حوزه ی پرورش گیاهان به شما عزیزان می باشد. از چراغ رشد گیاه گرفته تا پکیج های رشد گیاهرا می توانید در مجموعه تهران گرولایت خریداری نمایید. باعث خوشحالی ماست که قدمی مثبت در راستای داشتن زمینی سبز برداشته باشیم.