مقدمه

حتما نباید پای یک انسان یا موجود زنده دو پا در میان باشد تا نیاز به دارو وجود داشته باشد؛ گیاهان نیز موجوداتی زنده هستند و نفس می کشند بنابراین در صورت تضعیف بایستی تقویت شوند و اصطلاحا دارویی مناسب برای رشد و پا گرفتن مجدد به آنها  داده شود. از فواید استفاده از خاک ورمیکولیت دادن جانی تازه به خاک برای ایجاد بستری ایده آل جهت رشد گیاه است. خاک عنصری ضروری در کیفیت رویش و به ثمر نشستن گیاه می باشد و در صورتی که خاکی فقیر بستر گیاه باشد، چیزی به غیر از نابودی و پژمردن گیاهان را شاهد نخواهیم بود. از فواید استفاده از خاک ورمیکولیت غنا بخشیدن به خاک بی جان است. اما خاک ورمیکولیت چیست و چه فوایدی دارد؟ در ادامه به ماه همراه باشید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید.

خاک ورمیکولیت چیست؟

بهتر است از خاک ورمیکولیت با نام کودی ارگانیک یاد کنیم چرا که قابلیت ترکیب شدن با خاک را دارا بوده و باعث غنای آن خواهد شد.ورمیکولیت در واقع از لایه های فوقانی پوسته زمین منشا می گیرد و ماده ای معدنی است که حاصل فعالیت های آتشفشانی می باشد.
خاک ورمیکولیت شامل چندین و چند عنصر طبیعی می باشد که تعداد آنها  به بیش از 40 می رسد و به راحتی قابل جذب توسط گیاهان می باشد. فواید استفاده از خاک ورمیکولیت در کشت گیاهان بسیار زیاد است، در ادامه به تعدادی از مهمترین آنها اشاره خواهیم داشت.

کود و خاک

برای خرید کود و خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

فواید استفاده از خاک ورمیکولیت چیست؟

⦁ جذب خارق العاده آب
شاید عجیب باشد و باور نکردنی، اما حقیقت این است که 100 گرم ازخاک ورمیکولیت می تواند بیش از نیم لیتر آب را جذب نموده و برای مدتی طولانی این آب را در بافت خود نگه دارد. بنابراین خاکی که دارای بستری از ورمیکولیت است دارای رطوبت دائمی بوده و برای گیاهانی که رشد آنها وابسته به محیط مرطوب خاک است بسیار کاربردی ست.

⦁ صرفه جویی در مصرف آب
شاید این مورد یکی از فواید استفاده از خاک ورمیکولیت باشد که به طور پنهانی در دل مورد قبلی قرار داشته باشد اما به قدری ارزشمند است که می توان آن را به عنوان یک فایده کاملا مجزا عنوان کرد. با استفاده از خاک ورمیکولیت می توانید در هزینه آب مصرفی صرفه جویی نمایید.

⦁ کاهش سطح اسیدیته خاک
یکی از فواید استفاده از خاک ورمیکولیت که برای گیاهان گرفتار در خاک اسیدی بسیار ارزشمند است، کاهش سطح اسیدیته خاک در حدود 14 درصد می باشد که مقدار قابل توجهی است.

⦁ جلوگیری از رشد قارچ و آفات
از آنجایی که خاک ورمیکولیت از بستر سنگ های آتشفشانی حاصل می شود و سرشار از عناصر ارگانیک است، هیچ زمینه ای برای رشد علف هرز، قارچ و آفات را فراهم نمی کند بنابراین می تواند بهترین گزینه برای گیاهان حساس نسبت به این گونه آسیب ها باشد.

کود بایوبیز Bio Heaven

برای خرید کود بایوبیز Bio Heaven می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

ورمیکولیت نه تنها یک نوع خاک و نه تنها یک نوع کود بلکه یک نوع دارو برای گیاه است که می تواند خاصیت بهبود دهندگی برای خاک داشته باشد و در مواردی چون جوانه زنی گیاه، اکسیژن رسانی به ریشه و استحکام ریشه ها نقش اساسی داشته باشد.
مجموعه تهران گرولایت به عنوان یکی از ارائه دهندگان حرفه ای تجهیزات گلخانه ای آماده ارائه بهترین نوع این خاک به باغداران و کشاورزان می باشد. برای خرید خاک ورمیکولیت با بهترین کیفیت از طریق شماره تماس های مجموعه تهران گرولایت با ما در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: