مقدمه

دیدن اینکه گیاهان روز به روز افتاده تر و بی رمق تر از روز قبل می شوند و رنگ شاداب آن ها به رنگ هایی چون زرد و سبز کمرنگ می گراید، پدیده ای متداول است که برای همه آنهایی که گلخانه ای کوچک در منزل دارند و یا از گیاهان نگهداری می کنند، رخ داده است. مشاهده چنین وضعیتی نشان دهنده عدم وجود مواد معدنی کافی در تغذیه گیاه است. همانطور که تمامی جانداران برای بالندگی به تغذیه ای استاندارد احتیاج دارند، تغذیه گیاهان نیز باید استاندارد و حساب شده باشد. خاک ارگانیک شاید اولین و قوی ترین راهکار برای بخشیدن جانی تازه به گیاهان باشد. این خاک با خاک معمولی تفاوت هایی اساسی دارد. این خاک حاوی اسیدهایی است که به ریشه گیاه کمک می کند تا قدرت نفوذ بیشتری در خاک پیدا کرده و برای جذب آب و مواد مغذی و مواد معدنی مفید پرتوان تر شود.

خاک ارگانیک چیست؟

خاک ارگانیک مخلوطی از کودهای گیاهی و حیوانی و سرشار از مواد آلی می باشد و پکیجی کامل برای رشد گیاهان محسوب می شود. جالب است بدانید که هر نوع گیاه به میزان متفاوتی به خاک ارگانیک نیاز دارد. به عنوان مثال ارکیده ها به مخلوط مواد معدنی و مواد مغذی بیشتری نسبت کاکتوس نیاز دارند. بنابراین سطح اسیدی بودن این خاک برای هر گیاه متفاوت است.
لازم به ذکر است خاک ارگانیک عاری از هر گونه مواد شیمیایی بوده و این موضوع برای گیاهانی که برگ، ساقه و میوه ی آن ها خوراکی است بسیار حائز اهمیت می باشد. عدم وجود مواد شیمیایی در این خاک منتج به این خواهد شد که محصولات گیاه نیز محصولاتی سالم و فاقد عناصر آسیب رسان به سلامتی انسان باشند.

کود و خاک

برای خرید کود و خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لزوم استفاده از خاک ارگانیک چیست؟ 

آفات و بیماری ها همواره در کمین گیاهان نشسته اند. کافی ست تا کمی توجه خود را از گیاهان بردارید و ببینید که چه سهل و ساده، دچار آفت و انواع مشکلات خواهند شد. خاک ارگانیک به گیاه کمک می کند تا در برابر این آفات و بیماری ها، از خود مقاومت نشان دهد و در نهایت نسبت به استفاده از سموم شیمیایی و سموم دفع آفات که به نوعی قاتل خود گیاهان هم می باشند، بی نیاز شود.
خاک ارگانیک سرشار از مواد معدنی مغزی می باشد و پکیجی کامل از هر آن چیزی است که یک گیاه برای رشد و بالندگی بدان احتیاج دارد. ساده بگوییم؛ اگر می خواهید خاطر خود را از بابت رشد بی وقفه و تضمینی گیاه آسوده نمایید و هر روز بابت کودهای جدیدی که باید به گیاه بدهید دچار چالش نباشید، استفاده از این خاک بهترین راهکار است.

نتیجه گیری

برای اینکه متوجه معجزه ی خاک ارگانیک در رشد گیاهان شوید، کافی است تا برای مدتی از این خاک در گلخانه استفاده کنید، به شما قول میدهیم که در چند روز اول متوجه سرسبز شدن گلخانه، جان گرفتن گیاهان و گل دهی آن ها خواهید بود. برخی به اشتباه تصور می کنند خاک ارگانیک همان خاک موجود در جنگل یا باغ است اما هرگز برای استفاده از این نوع خاک در گلخانه تان وسوسه نشوید چرا که خاک جنگل و باغ شامل بذرهای قدیمی، علف های هرز و بقایایی است که می تواند گیاهان شما را آلوده کند.
اگر راه های پر هزینه و پر زحمت را برای داشتن گلخانه ای شاداب و سرزنده تاکنون امتحان کرده اید اما هر بار به در بسته خورده اید، اطمینان داشته باشید که خاک ارگانیک شما را دست خالی از این مسیر باز نمی گرداند.
مجموعه تهران گرولایت با ارائه ی بهترین انواع خاک ارگانیک مخصوص باغبانی و گلخانه های تحت کشت، شما را از بابت داشتن سرزنده ترین گیاهان آسوده خاطر خواهد نمود. کافیست یک بار اعتماد کنید تا نتیجه ی مثبت آن را روی گیاهان ببینید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: