استفاده از اين محصولات در محيط منزل امکان پذير است. اين محصولات هيچ خطري براي انسان نداشته بلکه ميتواند موجب کشت سبزيجات ارگانيک در منزل و سلامت گياهان آپارتماني شود و ضمن اينکه کارايي ديگر نور رشد گیاه اين است که ميتواند به عنوان نور مکمل مورد استفاده قرار گيرد. با توجه به نوع گياه در صورتي که نور کافي وجود نداشته باشد با قرار دادن اين نورها در کنار نور خورشيد انتظار گياهي سالم تر نسبت به قبل داشته باشيد.

در نظر داشته باشید همان طور که طیف های نور خورشید را (به طور مثال ماورابنفش) با چشم در حالت عادی نمی توان دید طیف مخصوص فتوسنتز led مخصوص رشد گیاه را نیز نمی توان مشاهده نمود، متاسفانه این مسئله موجب تقلب برخی سودجویان شده که نه تنها طیف مخصوص فتوسنتز گیاه در لامپ هایشان بکار نمی برند بلکه از توان دروغین برای فروش محصولاتشان استفاده می نمایند.

از لحاظ ظاهری شاید فقط چند ال ای دی آبی و قرمز را کنا هم مشاهده نمایید ولی تنها راه تشخیص اصل بودن نور مخصوص رشد گیاه استفاده از دستگاه طیف سنج و توان سنج می باشد که شرکت پرتو رشد نوین این دستگاه را دارا بود و نه تنها قبل از فروش لامپ ها را برای شما در حضورتان تست می نماید بلکه لامپ های خود شما را که از هرجای دیگری تهیه نموده اید را برایتان رایگان تست می کند تا متوجه اصل یا فرع بودن لامپتان شوید.

بنابراین ملاک انتخاب را تنها پایین بودن قیمت نگذارید؛ لامپ رشد گیاه ارزان که برند معتبر نداشته و از شرکت معتبری تهیه نشده و ضمانت نامه ندارد بسیار گرون تر از یک خرید مطمئن برای شما تمام خواهد شد.
آيا استفاده از لامپ هاي فلورسنت يا مهتابی در کنار اين لامپ ها براي رشد گياه تاثير گذار است؟
اين گونه از لامپ ها نه تنها تاثير مثبتی بر روي رشد گياه ندارند بلکه سبب تخريب روند رويشي گياه مي شوند.
فاصله ي ميان گياه تا لامپ مخصوص رشد بايد به چه ميزان باشد؟
لوکس نوري و پار نوري بسته به نوع محصول متفاوت مي باشد. در محصولات با توان کم مانند وال واشر ها فاصله ي ميانگين بين 60 – 40 سانتي متر مناسب براي رشد گياه مي باشد و همچنين در محصولات با توان بالا مانند 1200-720 وات فاصله ي ميانگين 120-80 سانتي متر مناسب براي عملکرد گياهان آفتاب دوست مي باشد.
عمر مفيد لامپ مخصوص رشد گياه به چه ميزان است؟
عمر مفيد لامپ مخصوص رشد گیاه معمولا حدود 50 هزار ساعت است اما محصولات شرکت پرتو رشد نوين به دليل بهره بردن از فناوري هيت سينگ هاي آلومينيومي و فن هاي خنک کننده داراي عملکرد مفيد و طول عمر بيشتري هستند، ضمانت نامه محصولات اين شرکت خود گواه اين امر مي باشد.
تفاوت ميان led مخصوص رشد گياه با led معمولي در چيست؟
ال اي دي فول اسپکتروم (چراغ رشد گیاه) از ترکيب حداقل 11 نانومتر و طيف نوري تشکيل شده است و براي رشد تمامي گياهان کار برد دارد. درصورتي که ال اي دي معمولي فقط جهت روشنايي محيط کاربرد دارد و تاثيري در رشد گياه ندارد و حتي داراي تاثير منفي بوده و موجب رشد علفي گياه مي شود.