• مقدمه

فیلتر کربن یکی از تجهیزاتی است در فضای گلخانه تعبیه می شود و با دارا بودن ذرات کربن فعال، قابلیت جذب ریزترین گرده ها، مواد آلرژی زا، آلودگی ها و بوی نامطبوع را دارا می باشد. فیلتر کربن دارای ساختار و فیزیک ساده ای می باشد اما مزایای آن بسیار است. با وجود فیلتر کربن در گلخانه، این فضا به محیطی با هوای سالم، تازه و مطبوع برای پرسنل و گیاهان تبدیل خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر از مزایای استفاده از فیلتر کربن در گلخانه بدانید.


مزایای استفاده از فیلتر کربن در گلخانه چیست؟

  • حذف بوی نامطبوع و گرده های آلرژی زا

یکی از مهم ترین چالش ها و دغدغه های صاحبان گلخانه، این است که در فضایی سر بسته و محدود بایستی به فعالیت بپردازند. وجود ذرات گرد و غبار، گرده گیاهان و گازهای نامطبوعی که از گیاهان متصاعد می شود، می تواند بسیار آزار دهنده بوده و از طرفی برای سلامت سیستم تنفسی صاحبان گلخانه و افرادی که در حال مراقبت از گیاهان هستند مضر باشد. اینجاست که مزایای استفاده از فیلتر کربن در گلخانه خودنمایی می کند. فیلتر کربن می تواند تمامی گازهای نامطبوع و آلودگی هایی که منجر به مشکلات تنفسی و ایجاد حساسیت می شود را جذب نماید.

  • جذب آلودگی های مضر برای سلامت گیاهان

در بالا به مزایای استفاده از فیلتر کربن در گلخانه برای پرسنل فعال در محیط گلخانه اشاره کردیم اما این تمام داستان نیست. یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از فیلتر کربن در گلخانه ایجاد شرایط جوی بهینه برای رشد گیاهان و فراهم آوردن فاکتورهای اساسی برای سلامت و بالندگی آن هاست.

پاتوژن ها ذرات ریزی هستند که قابل رویت نمی باشند اما به شدت برای سلامت گیاهان آسیب رسان می باشند و می توانند موجب بیماری و رشد آفات شوند. فیلتر کربن در گلخانه، با تصفیه هوا از تمامی این ذرات و آلاینده ها، شرایطی ایده آل را برای رشد سالم گیاهان فراهم می آورد.

  • صرفه جویی در هزینه های گلخانه

راه های زیادی برای تصفیه هوای گلخانه وجود دارد، به عنوان مثال پیاده سازی فیلتراسیون در محیط گلخانه که البته هزینه ی آن بسیار بیشتر از فیلتر کربن می باشد. از طرفی فیلتر کربن به عنوان یکی از تجهیزات گلخانه، دارای طول عمر مفید و سطح عملکرد بالایی نسبت به سایر تجهیزات است. بنابراین در طی دوران مصرف از بابت پرداخت هزینه های اضافی جهت تعمیر و یا تعویض آن آسوده خاطر خواهید بود.

  • نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید، مزایای استفاده از فیلتر کربن در گلخانه تنها محدود به سلامت گیاهان نمی شود بلکه بر سلامت سیستم تنفسی شما و کاهش هزینه های پرداختی تان نیز موثر است. مجموعه تهران گرو لایت با ارائه ی انواع تجهیزات گلخانه در ظرفیت های مختلف و متناسب با نیاز گیاهان شما، این افتخار را داشته تا گامی مثبت در جهت افزایش سطح سلامت شما و گلخانه تان برداشته باشد.

نکته ی مهم در طول عمر مفید و کارایی فیلتر کربن، کیفیت ساخت و تولید آن می باشد. مجموعه تهران گرو لایت با بهره گیری از تخصص و دانش تولیدکنندگان ایرانی، ضمانت اصالت فیلتر کربن و گارانتی یک ساله آن را به شما ارائه می دارد.