لامپ HPS بخار سدیم چیست؟
شما قصد دارید از وسیله در راستای رشد و نمو گیاهان ارزشمند خود استفاده کنید، پس بهتر است با نحوه کار آن بیشتر آشنا شوید. لامپ HPS بخار سدیم در واقع یکی از انواع لامپ های تخلیه در گاز است. طراحی و ساختار آن شبیه به لامپ های بخار جیوه است منتها، به جای جیوه در این نوع سدیم و به جای گاز آرگون، نئون مورد استفاده قرار گرفته است. درون گلخانه ها به طور معمول از لامپ های بخار سدیم با فشار بالا (HPS) و متال هالید (MH) و چراغ HID استفاده میشود.
نور مصنوعی در طیف و درجه های مختلف در تمامی مراحل رشد گیاه تاثیر گذار خواهد بود. از جوانه زنی گرفته تا گلدهی و باردهی گیاه شما می تواند با کمک لامپ های مصنوعی با کیفیت بالاتری صورت گیرد. جالب است بدانید تاثیر نور مصنوعی در سال 1868 توسط یک گیاه شناس روسی کشف شده است. لامپ های صنعتی ساخته شدند تا بازدهی محصولات افزایش یابد. با این حال امروزه لامپ های بخار سدیم در ابعاد کوچکتر نیز قابل دسترس هستند و میتوان در خانه و محل کار نیز از آنها استفاده نمود.


ویژگی های لامپ HPS بخار سدیم
از ویژگی های کلی این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:
⦁طراحی شده برای بالا بردن طیف جذب فتوسنتز
⦁بالا بردن کیفیت گیاه و شکوفه دهی سریع تر
⦁دارای جریان فوتونی بسیار سازگار
⦁خروجی بسیار زیاد تا حدود 150 lm/W
⦁مقاوم در برابر ضربه لامپ با محفظه الاستیک
⦁مقاوم در برابر خوردگی
⦁مناسب برای استفاده در محیط مرطوب
همواره به این مسئله دقت کنید که قسمت های شیشه ای لامپ ها را با دست خالی لمس نکنید! روغن های پوست دست می توانند طول عمر و درخشندگی لامپ را کاهش دهند. اگر سوالی در زمینه لامپ HPS بخار سدیم  دارید با ما در میان بگذارید، گروه ما همواره آماده پاسخگویی به شما عزیزان در سایت تهران گرو لایت خواهند بود. امیدواریم با خرید این محصول گیاهانی زیبا و با دوام داشته باشید.