پنل رشد گیاه 1100 وات و نحوه نور رسانی به گیاهان
این پنل شامل 10 لاین (باند) از لامپ های ال ای دی میشود. پنج لاین آن فول اسپکتروم است، به این معنا که طیفی معادل طیف مرئی نور خورشید را در اختیار گیاه شما قرار خواهد داد. با خرید لامپ رشد گیاه 1100 وات همچنین نور لازم برای دوره رشد و گلدهی را فراهم خواهید کرد. دو لاین رشد که شامل طیف رنگی آبی و دو لاین گلدهی شامل طیف رنگی قرمز می شوند. همچنین یک لاین فول کالر که تمامی طیف نوری دارای طول موج 430 تا 840 نانومتر را پوشش می دهد.
امّا تاثیر هر کدام از این نورها چیست؟
لامپ رشد گیاه 1100 وات دارای یک کلید تغییر طیف است. هنگامی که گیاه شما در مراحل اولیه رشد قرار دارد، به نور آبی احتیاج پیدا می کند. طیف نور آبی شامل : آبی رویال، آبی معمولی، سفید کلوین دار، سفید یخی و... می شود. این دسته از نورها گرمای کمتری را تولید می کنند. عدد آنها در بخش تولید گرما بالا است، برای مثال رنگ سفید 6000K تا 7000k را تولید می کند که آنها را جزو نورهای سرد می شناسیم. امّا این دسته از نورها درون لامپ رشد گیاه 1100 وات، انرژی لازم برای رشد اولیه گیاه را تامین می کنند. همچنین گیاه هایی مانند کاهو و اسفناج این نور را ترجیح می دهد.
نورهای طیف آبی (آبی معمولی 400 تا 500 نانومتر و آبی رویال 400 تا 760 نانومتر) به شاخه دهی و گسترش برگ ها کمک می کند. فروش لامپ رشد گیاه 1100 وات برای افرادی که قصد دارند تمامی دوره های رشد گیاه خود را تضمین کنند پیشنهاد می شود. این لامپ ال ای دی رشد گیاه تمامی طیف نورهای قرمز (با عدد 3000k و کمتر) که نورهای گرم شناخته می شوند را نیز تولید می کند. نورهای قرمز معمولی، زرد آفتابی، نارنجی و فراسرخ در این دسته قرار می گیرند که بین 760 تا 840 نانومتر هستند. این نورها برای زمان گلدهی و میوه دهی لازمه کار حساب می شوند.
گیاهانی مانند گوجه فرنگی، فلفل و ... مشابه آن از گرمای تولید شده از نورهای قرمز لذت برده و انرژی کافی برای تولید میوه های خوش طعم را فراهم می کنند. همچنین گیاهان مناطق گرمسیری شامل رز و لجن آفریقایی به محیط هایی با نور قرمز کافی برای دریافت گرما احتیاج پیدا می کنند.
با خرید لامپ رشد گیاه 1100 وات شما می توانید در هر مرحله از رشد درصد و نسبت طیف های نوری را مشخص کنید. این پنل دارای یک کلید تغییر طیف است. به طبع گیاهان هم به نورهای آبی و هم طیف نوری قرمز احتیاج دارند منتها، نسبت آن در طول دوره رشد متفاوت است. در دوره های اولیه درصد نور آبی باید بیشتر از قرمز و در دوره های گلدهی برعکس این موضوع باید صورت گیرد. در نتیجه لامپ رشد گیاه 1100 وات دارای کلید تغییر طیف ( دوره سیدینگ [دوره ریشه دهی] ، دوره گرو [ دوره رشد ] ، دوره بلوم [ دوره گلدهی ] ) است.
فروش لامپ رشد گیاه 1100 وات با 13 طیف رنگ نوری از تهران گرولایت امکان پذیر است. این پنل می تواند بین 2.5 تا 3 مترمربع با فاصله یک متر از زمین را پوشش دهد. با افزایش ارتفاع می توانید محدوده بیشتری را پوشش دهید. همچنین گیاهانی مانند کاهو و انواع سبزیجات به نور کمتری در هر مترمربع احتیاج دارند و با بالاتر قرار دادن لامپ رشد گیاه 1100 وات محیط بیشتری نور دریافت خواهد کرد.پنل فول اسپکتروم صورتی در تمامی دوره های گفته شده می تواند نور لازم برای گیاه شما را تامین کند. چرا که این پنل دارای طول موج 380 تا 840 نانومتر است. تمامی لامپ های به کار رفته در این پنل از جمله لامپ های IR و UV از بهترین نوع انتخاب شده اند تا کیفیت نهایی محصول برای مشتریان تهران گرولایت در بالاترین سطح ممکن باشد.
امّا این موارد تنها ویژگی های لامپ رشد گیاه 1100 وات نیستند. در پشت این پنل 4 فن به کار رفته است و سیستم خنک کننده بی صدایی را شامل می شود. همچنین رطوبت سنج و دما سنج مخصوص به خود را دارد. هر باند از لامپ ها به یک منبع تغذیه 900 میلی آمپر وصل می شود. بدنه فلزی همراه با هیتسینگ آلومینیومی کمک کرده تا انتقال گرما به بهترین نحوه ممکن صورت گیرد. ابعاد آن :
100 سانتی متر طول
20 سانتی متر عرض
12 سانتی متر ارتفاع
و وزنی معادل 8 کیلوگرم دارد. طول عمر آن نیز معادل 55000 ساعت است.
در ساختار لامپ رشد گیاه 1100 وات چیپ بریجیلوکس آمریکا به کار رفته و دارای لنز 120 درجه یکپارچه است. این پنل با کابل پاور بسیار با کیفیت به مشتریان عزیز تحویل داده میشود. همچنین با خرید لامپ رشد گیاه 1100 وات یک سال گارانتی معتبر شرکتی و 3 سال خدمات پس از فروش به مشتریان تهران گرولایت تقدیم می شود.
آیا به دنبال یک پنل سفارشی و مخصوص برای گیاهان خود هستید؟ تهران گرولایت این ترتیب را داده است تا بتوانید خرید لامپ های تهران گرولایت را به صورت سفارشی انجام دهید. اگر پنل 1100 وات طبق سفارش شما می تواند تغییر کرده و تنها برای دوره های رشد یا گلدهی ساخته شود. همچنین خرید لامپ ال ای دی رشد گیاه می تواند برای ابعاد و فضاهای مختلف به صورت سفارشی صورت گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در تهران گرولایت در تماس باشید.