مقدمه
چندی پیش یکی از دوستانی که تازه شروع به رشد و پرورش گیاهان نموده است سوالی پرسید؛ سوال او این بود که آیا با وجود نور همیشگی خورشید که از پنجره ی خانه به درون منزل می تابد باز هم به خرید لامپ رشد گیاه نیاز است؟ و اینکه اگر بعدها قصد راه اندازی یک گلخانه را داشته باشد چطور؟ آیا می توان صرفا به نور خورشید تکیه کرد و رشد و نمو گیاهان را به دستان گرمابخش خورشید سپرد؟
پاسخ این سوال را می توان قاطعانه پاسخ منفی داد. نور خورشید نمی تواند برای رشد گیاهانی که داخل منزل هستند کافی باشد. همچنین در یک گلخانه نمی توان صرفا به نور خورشید تکیه کرد و از خرید لامپ رشد گیاه سر باز زد. روزهای آفتابی نور خورشید را خواهید داشت، روزهای ابری و بارانی چه خواهید کرد؟ با اشعه های مضر خورشید چه می کنید که رفته رفته گیاهان شما را خواهد خشکاند؟
بنابراین اگر شما هم مانند دوست ما قصد دارید یک گلخانه راه اندازی کنید و به پرورش گیاهان مشغول شوید، خرید لامپ رشد گیاه را در اولویت کارهای خود قرار دهید.


لزوم خرید لامپ رشد گیاه چیست؟
ممکن است در یک نگاه اجمالی شما هم تصور کنید آنقدرها هم که می گویند خرید لامپ رشد گیاه واجب نیست. وقتی می توان روزنه ای در خانه پیدا کرد و گیاهان را روبروی آن قرار داد و از نور رایگان خورشید استفاده کرد چرا تن به خرید لامپ رشد گیاه دهیم؟!
اما ما به شما می گوییم که این کار را نکنید و دست نگه دارید. یکی از بدترین کارهایی که می توان برای گیاهان داخل خانه انجام داد قرار دادن آن ها در پس پنجره ای است که نور خورشید با هزار زحمت راه خود را به درون منزل باز می کند. ممکن است تصور کنید در حال لطف کردن به گیاهان هستید و در حال مرتفع ساختن نیاز آنها به نور خورشید می باشید اما به شدت در اشتباهید.
با قرار دادن گیاهان مقابل نور خورشید ساقه ی گیاهان رو به سمت نور کشیده می شوند. هرچه شدت این نور کمتر باشد ساقه ی گیاهان بیشتر و بیشتر کشیده خواهد شد. بنابراین در نهایت گیاهانی ضعیف با ساقه های نازک و کشیده خواهید داشت که تمام زور خود را برای جذب بیشتر نور خورشید زده اند اما در نهایت به گیاهانی ضعیف و شکننده تبدیل شده اند. در حالی که با خرید لامپ رشد گیاه، گیاهان شما هرگز با چنین چالشی روبرو نخواهند شد.
با خرید لامپ رشد گیاه می توانید منبع نور را از گیاه دور و یا به گیاه نزدیک کنید
نکته ی مهمی که در ارتباط با لزوم خرید لامپ رشد گیاه وجود دارد این است که می توانید به نسبت شدت نوری که گیاهان لازم دارند لامپ رشد گیاه را به گیاه نزدیک کنید و یا آن را از گیاهان دور کنید. اما آیا در ارتباط با نور خورشید می توان چنین کاری کرد؟ هرگز!
پس تعجب نکنید که بعد از گذشت مدت زمانی از قرار دادن گیاهان تان روبروی نور خورشید با برگ های خشکیده یا زرد آن ها مواجه شوید. این ها اثرات تابش بیش از حد و یا تابش بسیار ضعیف نور خورشید بر گیاهان است.


لامپ رشد گیاه به ایجاد ریشه های مقاوم در گیاه کمک می کند
این نه افسانه است و نه حکایتی دروغ. این حقیقت است که لامپ رشد گیاه می تواند موجب تقویت ریشه های گیاهان شود. طی تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است گیاهانی که از زمان رویش بذر در برابر نور لامپ های رشد گیاه بوده اند ریشه های بسیار مقاوم تر و سالم تری نسبت به گیاهانی داشتند که در برابر نور خورشید رشد کرده اند. بنابراین با خرید لامپ رشد گیاه به داشتن ریشه هایی سالم و مقاوم در گیاهان خود کمک کنید.


نتیجه گیری
مجموعه تهران گرولایت یکی از مجموعه های قوی و توانمند در حوزه ی فروش تجهیزات گلخانه ای می باشد که انواع و اقسام لامپ های رشد گیاه را در لیست فروش خود آماده برای فروش دارد. شما می توانید با توجه به نیاز گیاهان خود و میزان بودجه ای که در اختیار دارید انواع با کیفیت لامپ رشد گیاه را از مجموعه تهران گرولایت خریداری نمایید. باعث افتخار و سربلندی ماست که توانسته باشیم شما را در راستای ایجاد هوایی پاک و گیاهانی سرزنده یاری کنیم و در این مسیر با شما هم قدم باشیم.