دلایل اهمیت استفاده از فیلتر کربن گلخانه چیست؟


کربن اکتیو به کار رفته در فیلترکربن گلخانه می تواند مبتنی بر پوسته نارگیل یا گردو ، ذغال سنگ قیر و یا کربن لیگنین چوب باشد.
اما استفاده از کربن فعال بر پایه ذغال سنگ فشرده به دلیل مساحت داخلی قابل توجه، ساختار پوک و منفذی شکل ، ظرفیت جذب بالا، قابلیت فعال ‌سازی مجدد سطح و همچنین قیمت پائین ماده ی منحصر بفردی برای استفاده در فیلترهای هوا می باشد.


با توجه به خصوصیات کربن اکتیو ، ضخامت لایه به کار رفته در فیلترهای کربن گلخانه بسیار مهم است. زیرا باعث افزایش سطح کربن فعال شده و در نتیجه موجب جذب بیشتر آلاینده های هوا خواهد شد.
فیلترهای کربن گلخانه جاکوب سوئد و فیلترهای کربن گلخانه Black Ops دارای لایه کربن فعال به ضخامت 1.5 اینچ می باشند که میزان جذب یون را با توجه به سایز فیلتر افزایش می دهند.


نکته حائز اهمیت این است که اگر فیلتر کربن گلخانه را بر اساس حجم هوای اتاق کشت گیاه یا گلخانه انتخاب نکنید کارایی آن را کاهش داده اید و متحمل صرف هزینه دوباره برای خرید فیلتر هوا خواهید شد.


هوای راکد و مرطوب اتاق های رشد گیاه و گلخانه ها باعث رشد باکتری ها و گرده های قارچ و پاتوژن های بیماری زا در محیط رشد گیاه می شوند که سلامت گیاهان را به خطر میاندازند، فیلترهای کربن گلخانه با حذف این آلاینده ها هوایی سالم برای تنفس گیاهان فراهم میکنند. همچنین بوی نامطبوعی که حاصل پوسیدگی برگ گیاهان و رطوبت است توسط این فیلترهای کربن از بین خواهد رفت. فیلترهای کربن گلخانه جاکوب سوئد و فیلترهای کربن گلخانه Black Ops موجود در سایت تهران تی جی ال ، تا 95 درصد بوی نامطبوع محیط گلخانه را که باعث آزار پرورش دهندگان گیاه می شود از بین می برند .


گازهای سمی و خطرناک تولید شده در اتاق های رشد گیاه یا گلخانه با استفاده از فیلتر کربن گلخانه در کنار سایر تجهیزات سیستم تهویه مطبوع به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت . در صورتی که این گازهای سمی مانند ازون، منوکسید کربن ، اتیلن دی اکسید، گاز آمونیاک و یا گازهای تدخینی از محیط حذف نشوند باعث خسارت به محصولات و گیاهان و همچنین ایجاد مشکل در سیستم تنفس انسان خواهد شد.


فیلتر کرین گلخانه با جذب ذرات گرد و غبار معلق در هوا باعث به دام افتادن آنها در منافذ متخلخل کربن فعال خواهد شد. در صورتی که این ذرات ازهوا حذف نشوند بر روی برگ گیاهان رسوب کرده و باعث مسدود شدن منافذ برگ که راه تنفسی گیاه است می شود. مش به کار رفته در فیلترهای کربن گلخانه جاکوب سوئد و بلک اوپس با جذب ذرات درشت تر گرد و غبار طول عمر فیلترهای کربن گلخانه را به حداکثر ظرفیت خود می رساند.
به طور کلی در هنگام عبور جریان هوا از فیلترکربن گلخانه آلاینده ها و گازهای شیمیایی به سطح کربن چسبیده و باعث تصفیه هوای محیط خواهد شد.


انواع فیلتر کربن گلخانه در سایت تهران گرولایت :مجموعه تهران گرولایت به عنوان بزرگترین سایت فروش اینترنتی محصولات کشاورزی و تجهیزات راه اندازی گلخانه و اتاق کشت گیاه ، به عنوان نمایندگی فروش فیلترهای کربن گلخانه از دو برند JACOBI سوئدی و BLACK OPS استرالیایی ، انواع فیلتر کربن گلخانه را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اندازه های مختلف عرضه کرده است.