مشخصات کود فیدینگ Short Flowering

کود گلدهی تولید شده توسط شرکت feeding در دو دسته گلدهی دوره کوتاه و گلدهی دوره بلند ارایه میشود و برای گیاهان با دوره گلدهی بیش از ۹ هفته کود گلدهی بلند مدت فیدینگ مدل Long Flowering مورد استفاده قرار میگیرد که در بسته های وزنی متفاوت موجود و میتوانید آن را از سایت تهران گرولایت تهیه کنید.

کود گلدهی کوتاه مدت فیدینگ مدل Short Flowering توصیه میشود، این کود گلدهی بدین صورت مهندسی و فرموله شده است که با به وجود آوردن تعادل متابولیسمی و تامین مواد مغذی رشد گیاه، گیاه را به سمت گلدهی تحریک میکند. 

همچنین از تجمع نمک و ایجاد رسوب در خاک گیاه جلوگیری میکند، همچنین از آنجایی که این کود دارای ساختار آلی و ارگانیک می باشد فعالیت باکتریایی خاک را احیا میکند و باعث افزایش نفوذ پذیری خاک، افزایش ظرفیت ذخیره سازی و جذب آب توسط خاک و بهبود عملکرد خاک و بستر کشت خواهد شد. همچنین این کود علاوه بر کشت های ژئوپلیونیک قابلیت استفاده در سایر کشت های فضای بسته از جمله نیمه هیدروپونیک، هیدروپونیک و ایروپونیک را دارا می باشد.

خاک و بستر کشت

برای خرید خاک و بستر کشت گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

دوران گلدهی کشت شما کاهش پیدا کرده است؟ کیفیت و میزان ثمر دهی گیاهان کمتر از میزان مطلوب شماست؟ برای افزایش بازده کشت از چه کودی استفاده کنیم که ما را از سایر کود های شیمیایی و سنتی بی نیاز سازد؟

سوالات بالا و بسیاری از سوالات که ممکن است برای خرید یک کود گلدهی مناسب در ذهن شما به وجود آید را سعی داریم در این مقاله به طور اختصار توضیح و یک کود گلدهی ایده آل کوتاه مدت به شما معرفی کنیم.

همزمان با افزایش تقاضا محصولات کشاورزی و ترویج کشاورزی صنعتی به سبب افزایش کشت محصول در بستر و عدم بازگشت بقایای گیاهی به خاک به منظور تقویت خاک، به طور پیوسته خاک های کشاورزی ضعیف و فقیر شد تا این که به منظور تامین مواد مغذی خاک، بشر از کود پوسیده حیوانی استفاده کرد اما استفاده آن با تمام مزیت هایی که برای خاک داشت باعث به وجود آمدن آلودگی های قارچی و باکتریایی خاک و رشد علف های هرز گشت بدین سبب کود های شیمیایی جایگزین شدند که مشکلات کود حیوانی را تا حدودی برطرف کردند اما محصولات تولیدی توسط این کود ها طعم و مزه و رنگ و کیفیت اصیل خود را از دست داده بود به علاوه میزان شوری خاک و رسوبات ترکیبات شیمیایی گاها خاک را غیر قابل مصرف می‌ساخت لذا مهندسین صنایع مختلف ساخت کود های ارگانیک را در پیش گرفتند.

در حدود نیم قرن پیش کمپانی feeding هلند کود های رشد و گلدهی را تولید کرد که ساختار دوگانه بایو مینرال داشتند یعنی در ساخت این کود ها تماما ترکیبات معدنی طبیعی و ترکیبات آلی ارگانیک همچون مالت و کنجاله کانولا و ویناس و... به کارگرفته شده بود.

تولید این کودها تحول بزرگی در نظام کشاورزی ایجاد کرد و با کسب استاندارد های اتحادیه اروپا کود های ارگانیک گرین هوس به سرعت در سر تا سر اروپا گسترش پیدا کرده و امروزه در بخش زیادی از فروشگاه های کشاورزی و باغبانی مورد استفاده قرار میگیرد.

کودهای گلدهی ساخته شده توسط کمپانی feeding در دو دسته گلدهی بلند مدت و گلدهی کوتاه مدت تولید شده اند که کود های ارگانیک گرین هوس بلند مدت برای گیاهان با طول گلدهی بیش از نه هفته مانند ارکیده، آزالیا و... مورد استفاده قرار میگیرند.

کود گلدهی کوتاه مدت فیدینگ مدل Short Flowering برای گیاهانی با طول دوره گلدهی کمتر از ۸ هفته توصیه میشود، این کود به طور خاص برای گیاهان گلده فرموله و مهندسی شده است و با تغذیه کامل گیاه و ایجاد تعادل متابولیکی شرایط گلدهی سریع گیاه را فراهم و میزان گلدهی را افزایش میده و به سبب آن میزان ثمره دهی گیاهان افزایش پیدا میکند، ترکیبات مورد استفاده در این کود در ساده ترین شکل و آسان جذب ترین حالت ممکن هستند تا به سرعت توسط ریشه جذب شده و عملکرد آن ملموس باشد همچنین میزان انحلال پذیری این کود در آب نزدیک 100% می باشد و باعث ایجاد رسوب و  شوری خاک نمیشود، این کود دارای خلوص بالا و کمترین میزان PGR یا ناخالصی های معدنی و عناصر سنگینمی باشد و عناصر میکرو و ماکرو معدنی مورد نیاز جهت رشد و گلدهی را به صورت همزمان و بدون تداخل در اختیار ریشه گیاه قرار میدهد و این امر باعث تداوم رشد و افزایش گلدهی، افزایش تولید میوه، افزایش طعم و عطر میوه و سبزیجات تولیدی خواهد شد.

کود فیدینگ Short Flowering

برای خرید کود فیدینگ Short Flowering می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

فرمول ساختاری این کود بدین صورت می باشد ؛ 16% ساختار این کود N (نیتروژن) و به صورت 11% نمک های نیترات و 5% آمونیاک می باشد که به راحتی در آب انحلال یافته و قابل جذب توسط ریشه می باشد. 6% ترکیب ساختاری این کود ارگانیک فسفر و به صورت P2O5 می باشد و 26% ساختار این کود را پتاسیم به صورت K2O تشکیل داده است علاوه بر این 3.3% ساختار این کود را منیزیم و به منظور افزایش سبزینه تشکیل داده است (فقر منیزیم و آهن در خاک باعث زرد شدن برگ ها و برجسته شدن رگبرگ ها میشود و رشد گیاه را متوقف می سازد)، علاوه بر عناصر نامبرده شده سایر عناصر از جمله آه، مولیبدن، روی، منگنز، مس، بور و... به عنوان عناصر ریز نقش در ساختار این کود موجود می باشد و تمامی نیاز های گیاه شما با خرید این کود در دوران گلدهی تامین و شما بی نیاز از هر گونه مکمل ثانوی خواهید شد.

میزان اختلاط کود و غلظت کود مورد نیاز را میتوانید با محاسبه Ec آب و از راهنمای زیر به دست آورید؛

  • 0.5 گرم در لیتر = EC 1.0
  • 1 گرم در لیتر = EC: 1.4
  • 1.5 گرم در لیتر = EC: 2.0
  • 2 گرم در لیتر = EC: 2

همچنین پی اچ مناسب برای کود گلدهی در محدوده 6 الی 6.5 می باشد و لازم است ده روز قبل از برداشت محصولات خوراکی کود دهی قطع گردد.

کود گلدهی کوتاه مدت فیدینگ مدل Short در بسته بندی های 125 گرمی، 500 گرمی و 1000 گرمی در سایت تهران گرولایت موجود می باشد و میتوانید بسته به نیاز خود به آسانی آن را خرید و تهیه کنید، با خرید این کود گلدهی ارگانیک شما از خرید سایر مکمل های گلدهی بی نیاز خواهید شد همچنین میتوانید سایر کود های اورجینال گرین هوس را از مجموعه تهران گرولایت تهیه کنید. ما مفتخریم که بهترین و استانداردترین کودها را با بهترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، صداقت و کیفیت شعار ماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: