مقدمه

گیاهان گلده نسبت به گیاهان دیگر دارای حساسیت بیشتری نسبت به عوامل بیرونی هستند. کافی ست در منزل امتحان کنید؛ جای گلدان های گلده را عوض کنید، جهت نور را تغییر دهید و یا کود متفاوتی به گیاه دهید؛ خواهید دید که رفتار گیاه تغییر خواهد کرد. ممکن است گل ها کمی بی جان شوند، رنگ و رخ آن ها به زردی گرایش پیدا کند و یا دچار ریزش برگ شوند. بنابراین در مورد گیاهان گلده باید با دقت بیشتری قدم برداشت. بهترین کود برای گیاهان گلده، کودی است که متناسب با نیازهای گیاه بوده و در طی درازمدت شاهد سازگاری گیاه با کود مربوطه باشید. حتی ممکن است بهترین کود بازار را هم برای یگ گیاه گلده خریداری کنید و گیاه را تغذیه نمایید اما اگر نیازهای گیاه به واسطه آن کود رفع نشود، هیچ فایده ای نخواهد داشت. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین کود برای گیاهان گلده را بشناسید.

کود و خاک

برای خرید کود و خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

بهترین کود برای گیاهان گلده کود طبیعی است یا شیمیایی؟

هرچند کود شیمیایی دارای عناصر سمی و شیمیایی می باشد که به نظر خطرناک می رسد، اما اگر این کود بی فایده بود که مورد استفاده قرار نمی گرفت. جای تردید نیست که کودهای ارگانیک دارای خاصیت زیادی هستند اما نکته ی مهم در مورد کودهای شیمیایی، سرعت بالای آن ها در آزاد سازی عناصر مغذی است. در مورد گیاهانی که از محصولات آن ها به شکل خوراکی استفاده نمی شود همچون گیاهان گلده، می توان با آسودگی خاطر بیشتری از کود شیمیایی استفاده کرد و شاهد سرعت رشد و بالندگی گیاه بود. بنابراین بهترین کود برای گیاهان گلده می تواند در دسته ی کود دهی شیمیایی یافت شود.

آیا کود مایع برای گیاهان گلده مناسب است؟

اگر گیاه شما از آن دست گیاهانی است که گل های آن غرق در شاخ و برگ هستند، استفاده از کود مایع می تواند انتخابی عالی باشد. کودهای مایع به طور عمده محلولی از آمونیاک و آب هستند و بی ضرر می باشند. با دادن کود مایع به گیاهان گلده، شاهد سرعت گرفتن رشد آن ها خواهید بود. بنابراین اگر می خواهید باغچه ای انبوه از گل های رنگارنگ داشته باشید، کود مایع می تواند به عنوان بهترین کود برای گیاهان گلده شما باشد.

کود رشد فیدینگ Green House مدل Grow

برای خرید کود رشد فیدینگ Green House مدل Grow می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

بهترین کود ارگانیک برای گیاهان گلده

بهترین کود برای گیاهان گلده آن دسته از کودهایی هستند که سرشار از فسفر می باشند. آن دسته از کودهای ارگانیک که دارای پودر استخوان، زغال چوب، پودر قهوه و یا پایه امولسیون ماهی می باشند، می توانند یک کود ارگانیک عالی برای گلدهی گیاه به حساب آیند.

نتیجه گیری

هر چقدر هم که دم از بهترین کود برای گیاهان گلده بزنیم، تا زمانی که شما نیاز دقیق گیاه رانشناسید، نمی توانید کود مناسبی برای آن تهیه کنید. بهتر است در این زمینه از راهنمایی و مشاوره های متخصصین مجرب در حوزه ی پرورش گیاهان استفاده کنید. مجموعه تهران گرو لایت به عنوان یکی از قوی ترین مجموعه های در ارائه ی تجهیزات گلخانه ای اعم از انواع کودهای ارگانیک و شیمیایی، می تواند بهترین کود متناسب با نیاز گیاه شما را تعیین نموده و مشاوره کاملی در این حوزه به شما اراده دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: