مقدمه

زندگی انسان در عصر امروز به گونه ای درآمده است که میتوان از پسماندها استفاده مفید کرد. علم پیشرفت کرده و راه و چاه استفاده صحیح از پسماندها را به ما نشان داده است. این موضوع در ارتباط با محیط زیست بسیار پر رنگ تر میباشد، چرا که اساسا محیط زیست هرآنچه که از دل طبیعت آمده باشد را پذیراست و به خوبی با آن سازگار می شود. از این رو در صنعت کشاورزی و باغداری، استفاده از انواع کودهای طبعیی متداول میباشد. این را گفتیم تا مقدمه ای باشد بر فواید استفاده از خاک ورمی کمپوست در کشت. کودهای طبیعیسرشار از مواد آلی هستند که برای گیاه بسیار مفید و در عین حال ضروریست. این مواد آلی در پسماندهای حیوانی بسیار یافت می شود. بنابراین استفاده از آن ها بسیار هوشمندانه و به نفع محیط زیست و طبیعت است.

خاک ورمی کمپوست چیست؟

ورمی کمپوست یک نوع کود بیو ارگانیک و به شدت مفید برای گیاهان است که به طرز باور نکردنی از اجساد و لاشه ی کرم های خاکی به همراه فضولات آن ها تولید می شود. تغذیه اصلی این کرم های خاکی مواد آلی همچون مدفوع حیوانات و بعضا انسان ها بوده است که اکنون به ذرات ریزی در قالب یک خاک سالم تبدیل شده است. نقش باکتری ها، کرم ها و قارچ ها در تولید خاک ورمی کمپوست بسیار پر رنگ است. فرقی ندارد هدف شما کاشت گیاهان دارویی باشد یا گیاهان زینتی، پرورش قارچ باشد یا کاشت صیفی جات؛ برای هر نوع کشتی می توان از این خاک پر فایده استفاده کرد.

کود و خاک

برای خرید کود و خاک می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

مهمترین فواید استفاده از خاک ورمی کمپوست در کشت

فاقد آفات و علف هرز
گلخانه داران و کشاورزان به خوبی می دانند که این چالش تا چه حد می تواند آزاردهنده باشد؛ اینکه درون خاک شما علاوه بر گیاهی که کاشته اید علف هایی هرز رشد کند و مواد مغذی خاک را ببلعد. در مورد ورمی کمپوست به هیچ عنوان با چنین مشکلی روبرو نخواهید بود چرا که این خاک، یک خاک بیوارگانیک است.

 فاقد بوی زننده
افرادی که با گل و گیاهان سروکار دارند به خوبی می دانند که بوی نامطبوع کود حیوانی تا چه حد می تواند آزاردهنده باشد. یکی از مهمترین فواید استفاده ازخاک ورمی کمپوست در کشت این است که در عین داشتن مواد آلی موجود در کود حیوانی، خبری از بوی تند و زننده نیست.

سازگار با محیط زیست
خاک ورمی کمپوست هیچ گونه آسیبی برای محیط زیست ندارد و این نقطه ی قوت آن است.

قدرت بالای جذب رطوبت
یکی دیگر از فواید استفاده از خاک ورمی کمپوست در کشت این است که میزان مصرف آب را در گلخانه ها و زمین های کشاورزی کاهش می دهد چرا که قابلیت جذب رطوبت را برای مدت زمان طولانی دارا می باشد.

اصلاح خاک فشرده
یکی از فواید استفاده از خاک ورمی کمپوست در کشت این است که می تواند خاک های سخت و فشرده را به واسطه پوکی و تردی که دارا می باشد، اصلاح نماید و بدین شکل اکسیژن و مواد غذایی کافی به ریشه می رسد. 

پیت ماس هلندی POKON مدل POTTON MIX

برای خرید پیت ماس هلندی POKON مدل POTTON MIX می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نتیجه گیری

داشتن گلخانه ای شاداب و سر زنده لزوما نیاز به پرداخت هزینه های بالا و مراقبت های عجیب و غریب از گیاهان ندارد. همین که به آنها رسیدگی کنید و بدانید که چه خاکی برای آنها مفید است می تواند گلخانه شما را از این روبه آن رو کند. مجموعه تهران گرولایت با عرضه بهترین خاک ورمی کمپوست، شما را در راستای داشتن گیاهانی سالم و پر برکت یاری می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: