کاشت داخل باکس رشد گیاه

کاشت درون یک محیط کنترل شده نتیجه ای متفاوت و تضمین شده ای به شما ارائه می دهد. می توانید گیاهان متفاوتی را در فصول مختلف کاشت و برداشت کنید. با تنظیم نور، جریان هوا و خاک و کود گیاهان می توانید گلدهی و باروی گیاه خود را دو چندان کنید. امّا برای این کار به چه چیزهایی احتیاج خواهید داشت؟ نگران نباشد ما از قبل لیستی را برای شما تهیه کرده ایم تا برای کاشت داخل باکس رشد گیاه آماده شوید.

آماده شدن برای کاشت گیاهان

در اینجا قصد داریم تا یه نمونه موردی را ارائه دهیم. در این نمونه قرار است 30 گلدان از گیاهان دلخواه خود تهیه کنیم. ابتدا باید در نظر داشته باشیم گیاهانی که در فضای بسته هستند به چه چیزی احتیاج خواهند داشت؟ در کجا قرار است آنها قرار داده شوند؟ به چه میزان توجه و مراقبت احتیاج دارند؟


به جز سوالات بالا باید با نحوه مراقبت و کار با وسایل نیز آشنا شوید

همچنین داشتن لباس و دستکش مخصوص ضروری است. پس اولین نکته داشتن لباس مناسب، یک بسته دستکش باغبانی و یک جفت عینک یو وی است. عینک یو وی برای محافظت از چشمان شما است. چراغ های رشد گیاه همان نور خورشید روشنایی گیاهان را تامین می کنند. نگاه کردن مستقیم به آنها می تواند به چشم آسیب برساند، عینک یو وی از چشمان شما محافظت خواهد کرد و تنها طیف نوری لازم را منکعس می کند. داشتن قیچی باغبانی هم که لازمه کار برای قلمه زدن و جدا کردن هر گونه برگ نامناسب و بیمار خواهد بود. بیلچه نیز برای کاشت گیاهان لازم خواهد بود.

محل قرار گیری گیاهان و نوردهی مناسب

پس از آن به سراغ مکان قرار گیری گیاهان خواهیم رفت. ممکن است گلخانه داشته باشید که بسیار مناسب است و در ادامه لازم مورد نیاز آن را بررسی خواهیم کرد. منتها برای افرادی که قصد دارند در آپارتمان خود کاشت داخل باکس انجام دهید، پیشنهاد ما برای 30 عدد گیاه یک اتاق رشد گیاه 5 در 5 متر است. همون طور که گفتیم این یک نمونه موردی است و اگر شما قصد دارید در محیط متفاوت گیاهان دلخواه خود را بکارید می توانید با مشاوران ما در تماس باشید. پس، محل کاشت ما یک اتاق رشد گیاه در نظر گرفته شده است. برای این ابعاد به چه وسایلی برای نور دهی و آبیاری احتیاج خواهیم داشت؟
برای روشنایی بخشیدن به یک اتاق رشد گیاه 5 در 5 متر میتوانید از شش پنل 750 وات خطی لامپ ال دی ای و 4 عدد لامپ 150 واتی استفاده نمایید. در مورد چراغ های ال ای دیو نسل های بعدی آنها در محتواهای دیگر توضیحات لازم را آورده ایم و خواندنش خالی از لطف نیست. با استفاده از چراغ های رشد ال ای دی می توانید میزان نور دهی به گیاه خود را تنظیم کنید. چرا که هم نور آبی و هم قرمز را برای زمان رشد و گلدهی گیاه فراهم می کنند. استفاده از تایمرهای دیجتالی نیز کمک می کند تا در زمان های مشخص گیاه نور و آب کافی دریاف کنید. درباره زمان نوردهی نیز در محتوایی دیگر توضیحات لازم آورده شده، پس بگذارید به مواردی دیگری که احتیاج خواهید داشت بپردازیم.

خاک و بستر کشت

برای خرید خاک و بستر کشت گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

خاک و آب مناسب گیاه خود را فراهم کنید

برای کاشت داخل باکس رشد گیاه 30 گلدان به خاکی مناسب نیاز دارید. برای شروع کار گلدان های پارچه ای 25 لیتری تهیه کنید. چرا که هم جا به جا کردن آنها آسان است و هم آب را به خوبی تخلیه می کنند و باعث پوسیدگی ریشه گیاه نمی شوند. برای 30 گلدان می توانید از انواع خاک استفاده نمیآیید، پیشنهاد ما 625 لیتر خاک میکس هلند است. خاکی حاصلخیز که مواد معدنی اولیه گیاه را فراهم خواهد کرد. پس از بررسی نحوه آب رسانی و رطوبت سازی به مسئله کود نیز خواهیم پرداخت.
پس از ریختن خاک در گلدان های پارچه ای 25 لیتری و کاشت بذر یا نشاء مورد نظر خود باید آنها را آبیاری کنیم. با یک آبپاش این کار به راحتی انجام میشود. منتها بهتر است قبل از ریختن آب میزان سختی و پی اچ آن را اندازه گیری کنید. آب سخت حجم بالایی از مواد معدنی را دارد. این مواد شامل کلسیم و منیزنیم و گاهی اوقات آهن، منگنز و مس می شود. بالا بودن سختی آب باعث میشود در طولانی مدت از آب جدا شوند و رسوب های قهوه ای و زرد آمیتخه با گچ از خود به جای بگذارند. جذب چنین آبی برای گیاهان سخت تر خواهد بود. همچنین بر روی مواد مغذی موجود درون خاک فعلی تاثیر منفی خواهد گذاشت. پس با اندازه گیری آن از میزان سختی آب مطلع شوید.
امّا تنها آب رسانی به گیاهان کافی نیست. محیط شما باید رطوب کافی داشته باشد. در گیاهان آپارتمانی پیشنهاد میشود که گیاهان در کنار همدیگر قرار گیرند تا رطوب کافی ایجاد کنند و هر از چند مدتی با آسپری رطوبت محیط افزایش داده شود. منتها، در یک اتاق رشدگیاه و برای کاشت داخل باکس رشد گیاه بهتر است از رطوبت ساز استفاده نماید. برای یک محیط 5 در 5 متری سه عدد رطوب ساز 4 لیتری می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین این میزان رطوبت و دمای محیط درون اتاق رشد گیاه باید اندازه گیری شود. با کمک تایمر می توانید مشخص کنید چه زمانی رطوبت ساز فعال گردد.
از آنجایی که قصد دارید از رطوبت ساز استفاده کنید، بهتر است از یک محافظ برق استفاده نمایید. یک محافظ برق کمک می کند تا هم در زمان قطعی برق آسیبی به وسایل شما وارد نشود و هم در صورت تبدیل شدن قطرات آب بر روی دستگاه ها دچار اتصالی نشوند.

هوایی پاکیزه در اختیار گیاهان زیبای خود قرار دهید

جریان هوا را فراموش نکنید. ساکن ماندن هوا و بالای بودن دمای آن محیط را برای رشد انواع حشرات و آفت ها مهیا می کند. قرار دادن هواکش ها و جت فن دور بالا می تواند هوا را تخلیه و هوای تازه را وارد اتاق رشد کند. با این حال شاید نخواهید بوی خاک و کود در فضای خارج از اتاق رشدگیاه و کاشت داخل باکس رشد گیاه که انجام می دهید پخش شود. به کمک فیلتر کربن تمامی بوهای محیط داخلی اتاقک رشد گیاه جذب خو اهد شد. به این ترتیب هنگام ورود و خروج از نگران بوی اتاق رشد گیاه نباشید. همچنین وجود فیلتر کربن باعث تسویه هوا و مانع از رشد آفت خواهد شد.

کود و مواد مغذی گیاه خود را فراهم کنید

در رابطه با کود نیز می توانیم کودهای سه گانه را به شما پیشنهاد کنیم. کودهای سه گانه شامل سه کود از مواد مغذی می شود. این سه از زمان جوانه زدن گیاهان تا گلدهی مفید خواهند بود تمامی مواد معدنی اصلی و فرعی را تامین می کنند. همچنین در سطح میکرو باعث تقویت ساختار گیاه خواهند شد. برای داشتن گیاهان مقاوم استفاده از این کودهاضروری است. همچنین انواع کودها برای افزایش گلدهی و باوری گیاهان وجود دارد که می توانید به نگاهی به سایت از انواع آن مطلع شوید. برای 30 گلدان خود کود سه دوره اصلی ژنرال فلورا نیم لیتری می تواند گزینه مناسبی باشد.
برای آنکه یک کار حرفه ای را آغاز کنید به وسایلی با بهترین کیفیت نیاز خواهید داشت. پکیج های مختلف در سایت کمک می کند تا برای شروع کار خود آماده شوید. در انتها لیست مختصری از وسایل گفته شده در این نمونه موردی را برای شما قرار خواهیم داد. اگر ابعاد کاشت متفاوتی در نظر دارید می توانید پکیج های دیگر سایت را مشاهده کرده یا مشاوره و راهنمایی دریافت نمایید.

کود ادونس bloom

برای خرید کود ادونس bloom می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

وسایل لازم برای کاشت داخل باکس در 30 گلدان

⦁ اتاق رشد گیاه 5 در 5 متری
⦁ خاک میکس هلند 625 لیتر
⦁ گلدان پارچه ای 25 لیتری  30 عدد
⦁ چراغ های رشد گیاه 750 وات
⦁ چراغ های رشد گیاه 150 وات
⦁ رطوبت ساز
⦁ رطوبت سنج و دما سنج دیجیتالی
⦁ فن و پنکه برای تامین جریان هوا همراه با فیلتر کربن
⦁ تایمر دیجیتال
⦁ سختی سنج آب
⦁ پی اچ متر آب و خاک
⦁ دستکش باغبانی
⦁ عینک یو وی
⦁ بیلچه
⦁ آبپاش
⦁ سم پاش
امیدوارم به کمک این لیست تجهیزات لازم خود را تامین کرده و باغبانی دلپذیری را تجربه کنید. به خاطر داشته باشید گیاهان برای آنکه رشدی سالم و شاداب داشته باشند به توجه و مراقبت شما نیازمند هستند. با در اختیار قرار دادن مواد لازم و مغذی برای آنها و تهیه نور و آب سالم زیبایی گیاهان شما بیشتر به چشم خواهد آمد.

تهران گرولایت مشاهده محصولات دسته بندی های زیر را به شما پیشنهاد می کند:

تهران گرولایت مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد: