اگر اهل نگهداری از گیاهان آپارتمانی در منزل خود هستید مطمئنا متوجه شده اید که گیاهان در فصل های سرد سال همچون پاییز و زمستان کمی تغییر حالت می دهند. گویی دلگیر بودن آب و هوای زمستان بر روحیات و خلق و خوی آن ها نیز تاثیر خود را می گذارد. روزهای سرد و کوتاه زمستان روزهایی پر انرژی برای گیاهان نیست پس چندان دور از انتظار نیست که آن ها را کمی افسرده و دلگیر ببینیم. عدم وجود نور کافی خورشید می تواند باعث ظاهر پژمرده ی گیاهان شود.لامپ رشد گیاه اما می تواند انرژی از دست رفته را به روح گیاهان باز گرداند. استفاده از لامپ رشد گیاه در منزل میتواند بهترین راهکار برای داشتن گیاهانی شاداب و پر انرژی در تمام فصل های سال باشد.

مزایای لامپ رشد گیاه فلوئورسنت چیست؟

لامپ رشد گیاه فلوئورسنت مصداق بارز و عینی این ضرب المثل است؛ کاچی به از هیچی! هرچند این لامپ های رشد گیاه محبوبیت کمتری نسبت به ال ای دی های رشد گیاه دارند، و این لامپ های رشد گیاه گزینه ای بسیار ارزان و مقرون به صرفه محسوب می شوند. نوری که این لامپ های رشد گیاه از خود ساطع می کنند برای مرتفع ساختن نیازهای گیاه کافی نیست. در واقع نور لامپ های فلوئورسنت رشد گیاه تنها می تواند در بخش جوانه زنی و رشد بذر مفید باشد. این نور منجر به رشد و بالندگی گیاه و گل دهی یا ثمر دهی نخواهد شد. شدت نور در لامپ رشد گیاه فلوئورسنت بسیار ضعیف است و تنها محض اینکه گیاهان شما از باریکه ای نور بهره مند باشند تجهیز خوبی ست اما به جرات می توان گفت که کافی نیست.

لامپ رشد گیاه

برای خرید لامپ رشد گیاه می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

لامپ رشد گیاه گیاه ال ای دی بهترین انتخاب برای گیاهان آپارتمانی

نام آپارتمان که به میان می آید یک تابلوی چشمک زن در ذهن ما روشن می شود که عنوان این تابلو چیزی نیست جز کمبود فضای کافی. شما نمی توانید در فضای کوچک آپارتمان گلخانه ای بزرگ راه بیاندازید و تجهیزات جا گیر و سنگین برای آن خریداری کنید بنابراین باید به فکر بهینه سازی مکان پرورش گیاهان باشید. محبوبیت ال ای دی های رشد گیاه برای گیاهان آپارتمانی از آنجایی آغاز شد که خریداران متوجه شدند این لامپ های رشد گیاه فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و می توان حتی آن لامپ های رشد گیاه را در قفسه های کوچک رشد گیاه قرار داد بدون اینکه نیاز به باز کردن فضای خالی باشد. کم مصرف بودن ال ای دی های رشد گیاه و عدم تولید گرما و بهره وری بالای آن ها به این محبوبیت دامن زده است.

لامپ های رشد گیاه در چه رنگ هایی موجود است؟

دو نور اصلی برای رشد گیاه نور قرمز و نور آبی می باشد. در واقع بهترین طیف نوری برای رشد گیاهان آپارتمانی در بازه ی 380 تا 840 نانومتر قرار دارد. از این رو تولیدکنندگان لامپ های رشد گیاه، اقدام به تولید لامپ های رشد گیاه با این طیف نوری نموده اند. ال ای دی های رشد گیاه به صورت تک رنگ در رنگ های قرمز و آبی موجود هستند. نوع ترکیبی لامپ های رشد گیاه با دارا بودن نور قرمز و آبی به طور هم زمان می تواند انتخابی ایده آل برای رشد گیاهان آپارتمانی شما باشد. بنابراین اگر قصد خرید لامپ رشد گیاه برای گیاهان خانگی خود را دارید سراغ نورهای تک رنگ نروید. هرچند که توصیه ما به شما خرید لامپ فول اسپکتروم است اما می توانید ال ای دی های تک رنگ را با هم ترکیب کنید تا یک خروجی ایده آل برای گیاهان خود فراهم نمایید. مزیت مهم ال ای دی رشد گیاه تولید طیف نوری بهینه برای گیاهان است.

والواشر ال ای دی رشد گیاه 750 وات

برای خرید والواشر ال ای دی رشد گیاه 750 وات می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

نکته ی مهم در مورد لامپ رشد گیاه برای گیاهان آپارتمانی جهت گیری نور در این لامپ ها می باشد. در واقع شما باید فاصله و زاویه مناسبی را برای گیاهانی که در برابر این لامپ ها قرار می دهید ایجاد کنید. در این بین باید به شدت نور نیز دقت داشته باشید. مهمترین مزیت در لامپ های رشد گیاه این است که می توانید این موارد را به طور دستی تنظیم کنید. امکانی که در مورد نور خورشید هرگز وجود نخواهد داشت. بنابراین خرید چراغ رشد گیاه برای داشتن گیاهانی سالم و شاداب کافی نیست. شما باید علم و دانش کافی در این حوزه داشته باشید تا شرایط رشد را به خوبی مدیریت نمایید. مجموعه تهران گرولایت با دارا بودن تیمی قوی از کارشناسان خبره در حوزه پرورش گیاهان گلخانه ای و آپارتمانی شما را در این راستا یاری خواهند کرد. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره های درج شده در وب سایت تهران گرولایت تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: