ویژگی های خاک بونسای

در حالت کلی خاکی که برای گیاهان زینتی بونسای مورد استفاده قرار می گیرد باید چهار شاخصه اصلی داشته باشد؛
الف) زهکش مناسبت و قابلیت تخلیه آب اضافی خاک
ب) گردش هوای کافی و اکسیژن رسانی مطلوب به ریشه
ج) قابلیت جذب آب و حفظ رطوبت کافی
د) داشتن مواد غذایی کافی
خاک های بونسای معمولی بر پایه خاک برگ پوسیده و خاک باغچه هستند که تا حدودی ترکیبات آلی مورد نیاز گیاه را و مواد غذایی ریشه را تامین می کند، اما کود تخصصی بونسای گرامافلور به جهت استریل بودن و جلوگیری از آلودگی قارچی و باکتریایی ریشه گیاه بر پایه کوکوپیت و شن و ماسه و خاک رس کربنات کلسیم می باشد.
به منظور تامین مواد غذایی مورد نیاز ریشه گیاه، عناصر ماکرو و پر مصرف گیاه داخل خاک ترکیبی به نام کود گیاهی سفید به کار رفته است که متشکل از 210 میلی گرم بر لیتر ازت،240 میلی گرم بر لیتر فسفر، 270 میلی گرم بر لیتر پتاسیم می باشد و به گونه ای طراحی شده است که این عناصر به صورت پیوسته و تدریجی در اختیار ریشه گیاه قرار بگیرد و نیاز گیاه به مواد غذایی را در دراز مدت تامین کند، بر همین اساس این خاک به هیچ مکمل غذایی دیگری نیاز نداشته و کلیه فضای گلدان را می توان با استفاده از خاک بونسای گرامافلور پر کرد.
از آنجایی که دسترسی مطلوب ریشه به مواد غذایی آلی و معدنی، در خاک کمی اسیدی در ماکزیمم مقدار ممکن است، با اضافه کردن مقادیر استاندارد کوکوپیت به ترکیبات خاک بونسای گرامافلور تنظیم سطح PH صورت می‌گیرد به طوری که PH خاک بونسای گرامافلور در ایده آل ترین مقدار ممکن و معادل PH=5.8 می باشد.
وجود کوکوپیت در خاک بونسای گرامافلور علاوه بر تصحیح و تنظیم PH خاک باعث جذب آب و موادمعدنی محلول در آب و حفظ رطوبت خاک نیز می شود، همچنین به سبک شدن خاک و نفوذ پذیری خاک نیز کمک میکند.

خاک و بستر کشت

برای خرید خاک و بستر کشت می توانید از فروشگاه تهران گرولایت اقدام به خرید نمایید.

وجود دانه های شن و ماسه در خاک بونسای گرامافلور به نفوذ پذیری آب و افزایش زهکشی خاک کمک می کند و از آنجایی که گیاهان بونسای هر ساله هرس ریشه می شوند زهکشی خاک عاملی بسیار مهم در حفظ سلامتی ریشه محسوب می شود، همچنین به سبب حجم محدود ریشه گیاه در صورت بروز بیماری های باکتریایی و قارچی ریشه، گیاه بسیار تحت تأثیر قرار خواهد گرفت اما خاک بونسای گرامافلور به سبب استریل بودن محیط بسیار سالمی را برای رشد ریشه گیاه ایجاد میکند و باعث شادابی و طراوت گیاه شما خواهد شد.خاک بونسای گرامافلور به سبب وجود ذرات ریز و درشت رس و ماسه دارای تخلخل بسیار مناسبی است و گردش هوا و اکسیژن رسانی مطلوبی را برای ریشه گیاه فراهم می کند و تنفس ریشه گیاه را در خاک تسهیل می کند و باعث افزایش رشد رویشی گیاه و طراوت آن خواهد شد.
اگر به دنبال ایده آل ترین ترکیب خاک برای گیاهان بونسای خود هستید و سلامت و شادابی گیاه بونسای شما، برای شما بسیار مهم است، ما خاک تخصصی بونسای گرامافلور آلمانی را به شما توصیه میکنم. این خاک تخصصی در بسته بندی حجمی 5لیتری و در وزن 2 کیلوگرم در سایت تهران گرولایت موجود می باشد، برای خرید خاک بونسای گرامافلور هم اکنون میتوانید از طریق سایت تهران گرولایت از قسمت /خاک و کود/ خاک و بستر کشت /خاک بونسای گرامافلور مدل GB5 سفارش خود را ثبت کنید.
مجموعه تهران گرولایت به عنوان مرکز فروش خاک بونسای گرامافلور در تهران مفتخر این خاک کاملا تخصصی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر فروشگاه تهران گرولایت مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند: